Kolumny do stereo 8-10 tysięcy

DragonM

New member
Dzień dobry forumowicze.
Planuję zmianę kolumn do słuchania muzyki w stereo. W tej chwili posiadam Pylon Diamond 25 połączone z Marantz PM8005/ND8006. Pomieszczenie ok 25m2. Słucham głównie muzyki metalowej i rockowej, czasami także filmowej.
Chciałbym uzyskać lepsze (pełniejsze) brzmienie gitar. Pylony ten zakres trochę tonizują i łagodzą. Dobra dynamika, szczegółowość i przestrzenność też jest wskazana. Ogólnie charakter kolumn w zakresie średnio-wysokotonowym powinien w miarę neutralny, a niskie częstotliwości powinny być lekko wzmocnione (lekko ciepłe brzmienie).
Zastanawiam się nad Revel Concerta 2 F35, Paradigm Prestige F75. Nie wiem czy to dobry trop?
Do tej pory odsłuchiwałem:
Paradigm Premier 800F - za duże do mojego pokoju. Brzmienie zbyt lekkie.
W salonie audio słuchałem: Bowers Wilkins 704 S2. Dynamiczne szczegółowe, ale za jasne. Elac Carina FS 247.4 - bardziej przypadły mi do gustu. Cieplejsze brzmienie, z dobrą szczegółowością. Kolumny Elaca maja niska efektywność i trzeba mocno odkręcać gałkę wzmacniacza, żeby głośno zagrały. To jest ich wada.
Co polecicie jeszcze do odsłuchu?
 

SDman

Banned
Za odkręcanie gałki jest winny Twój wzmacniacz, nie Elac 247.4
Mam ich wersję monitorową ELAC BS 244.3 HG ze wzmacniaczem
Goldenote S1 Signature (Dual Mono Single Ended 2x 60W) pracują w pokoju 21m2 .
Gałeczka na 9 -10tej i jest odlot, ale do metalu spokojnie na 11-12tą.
Polecam Ci, a z tego co piszesz sam zauważyłeś je w tłumie -wysokie tony to inna liga po dotarciu wstęgi
u mnie 6 miesięcy to trwało muszą być konstrukcje High-end aby im dorównać.
Obecnie nie zastanawiałbym się bo gostek się pomylił, wyjściowo w sklepie to kosztowały 12 tys.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hi-end-kolumny-elac-fs-247-kartony-sklep-8500zl
Namawiałem Córkę ale ma inne priorytety :)
 

DragonM

New member
Elaców i Bowersów słuchałem z Heglem h95 w salonie audio. Tak, wstęga ma przyjemne brzmienie.
Kefy jakoś nigdy mi nie pasowały, a odsłuchiwałem wiele różnych modeli. Wg mnie grają trochę bez życia. Dokładnie, neutralnie ale bez emocji.
Rozumiem że Reveli i Paradigmów nie polecacie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Elaców i Bowersów słuchałem z Heglem h95 w salonie audio. Tak, wstęga ma przyjemne brzmienie.
Kefy jakoś nigdy mi nie pasowały, a odsłuchiwałem wiele różnych modeli. Wg mnie grają trochę bez życia. Dokładnie, neutralnie ale bez emocji.
Rozumiem że Reveli i Paradigmów nie polecacie?
Przy tym jak opisujesz swoje oczekiwania to Revel może okazać się strzałem w "10". Koniecznie posłuchaj Concerta2 F35, JBL Monitor L82, JBL Monitor 4312G i trochę droższych JBL HDI3600.
 
Do góry