Kolumny do SB X7 LE

RafalMazurek

New member
Witam,

Szukam odpowiednich kolumn do małego podłużnego pomieszczenia (~8m2, 2m szerokości) - chciałbym je wyłożyć prawie w całości ekranami akustycznymi i zrobić z niego pomieszczenia do spokojnego odsłuchu.

Za wzmacniacz chciałbym by pracowała Creative SOUND BLASTER X7 (2x 38W)

Wiem że może to nie jest nic cudownego do zestawu stereo ale mam nadzieje ze w połączeniu z odpowiednimi kolumnami będzie mi dobrze służył - używam go również do słuchawek, zestawu 5.1 oraz korzystam z dobroć bluetooth dlatego nie chciał bym wymieniać tego DACa.

Słucham głównie muzyki rockowej. Jest to pomieszczenie w bloku więc nie słucham głośno muzyki więc i nie ma potrzeby by i kolumny grały głośno.

Jeśli chodzi o budżet to jest on dosyć luźny - chciałbym zatrzymać się w okolicy 2 lub 3 tyś ale jestem również skłonny nieco dopłacić jeśli zdecyduję że coś jest tego wartę.

Nie mam żadnych własnych typów chciałbym otrzymać jakieś propozycję od was ;)

Z góry dziękuję.
 

RafalMazurek

New member
JBL LS 40 wygląda na naprawdę ciekawą propozycję mam jednak wątpliwości czy rozsądne jest łączenie tak potężnych głośników ze wzmacniaczem o niskiej mocy.
 

RafalMazurek

New member
A co myślicie o E-MU XM7 - głośnikach które zostały "specjalnie" zaprojektowane do tego DACa - są one warte uwagi czy to wszystko to tylko marketingowy bełkot z którego creative jest znany i lepiej spożytkować te pieniążki na coś lepszego?

Myślę również nad Sonus Faber Toy Speaker - wyglądają całkiem interesująco i mają dosyć dobre opinie - co o nich myślicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry