Kolumny do pokoju ok 20m2

Lukasz2525

New member
Cieszę się , że widzę taki temat , bo mam podobny pokój i pytanie z tym związane . Czy duże kolumny podłogowe nie rozniosą mi pokoju w granicach 20m2 ? Rozglądam się za Klipschami Rp-280 , ale będą musiały stać pod ścianą , a maja tylny bass reflex . Nie chcę mniejszym , bo zakładam przeprowadzkę do większego pokoju . Mógłbym też kupić duże podstawki , np. Rp-160 i później wykorzystać jako tylne w kinie , ale nie wiem czy same dadzą sobie radę z bassem .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli Ci najbardziej odpowiada brzmieniowo, to czemu nie... bo mam nadzieję, że słuchałeś ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
po pracowitym weekendzie (po odsluchu)

1. Q900 - najbardziej mi przypadly do gustu ale ewidentnie kolumny sie troche dusily - odsluch w pomieszczeniu ok 16 m2

2. Tannoy 6/8 XF - wporzadku ale Kefy byly lepsze

panowie , dziekuje za pomoc i zainteresowanie.

Znalazlem kombinacje Dali Zensor 7 i Yamaha R 602N za 859 funtow? Co o tym zestawieniu myslicie??

Yamaha R-N602 network stereo receiver + DALI ZENSOR 7 speakers + No cables included

Dwa pytania:

1. Co bylo lepszego wedlug Ciebie w tych kefach opisz, dobrze jest znac rozne poglady.

2. Dlaczego Zensory a nie kef? Przeciez sa tez 700. - ki

Pzdr
 

ciscopete

New member
Dwa pytania:

1. Co bylo lepszego wedlug Ciebie w tych kefach opisz, dobrze jest znac rozne poglady.

2. Dlaczego Zensory a nie kef? Przeciez sa tez 700. - ki

Pzdr

Hey

1. Jak juz wspomnialem , dopiero zaczynam przygode z hifi wiec to sa odczucia nie poparte zadna wiedza teoretyczna - po prostu graly lepiej , dzwiek byl czystszy , dobra separacja , przyjemna glebia. Wisualnie tez wygladaly lepiej, jak dla mnie - chyba kombinacja wszystkiego po trochu

2. Wedlug mnie Kefy q700 i q900 sa o klase wyzej od Zensor 7 ale naprawde dusily sie w tym malym pomieszczeniu (podczas odsluchu). Poza tym Zenso7 ma bass-reflex z przodu wiec mozna dostawic blizej sciany.


Zawsze wczesniej sadzilem ze rozmiar glosnikow i wielkosc pomieszczenie sa wazne ale bez przesady. Kef q900 uswiadomily mi ze jednal wielkosc glosnikow i rozmiar pokoju ta sa bardzo wazne parametry. Dali wydaja sie idalne wiec (poza tym sa biale , tak jak wiekszosc moim mebli) pomyslalem czemu nie?

Teraz juz wiem ze cacka typu R700 mijaja sie z celem , zbyt male pomieszzcenie.


Ostatecznie , Dali i Yamaha R602N wydaja sie rozsadna propozycja za bardzo smieszne pieniadze (razem £860 - 4800 zlotych ). Czy dwa razy drozszy zestaw bedzie gral 2xlepiej na 20 m2??
 

Henry

Active member
Bez reklam
A słuchałeś Zensorów?
R700 faktycznie za duże, ale już np. R300 lub R500 byłyby ok
 

ciscopete

New member
A słuchałeś Zensorów?
R700 faktycznie za duże, ale już np. R300 lub R500 byłyby ok


No wlasnie Zensorow 7 nie sluchalem jeszcze , moze jakos w tym tygodniu wybiore sie. Ma ktos tutaj Zensory 7?? czytalem duzo reviews i wydaja sie byc niezlymi glosnikami szcegolnie w tej cenie.

Problem z bardzo dobrymi glosnikami jest taki ze potrzebujesz dobry amp i nawet osobly Dac - a wtedy moj budget tego nie ogarnie!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zensory nie są złe, ale jak porównasz je z R-kami Kefa, to na 99% jestem przekonany, że wybierzesz Kefy, to inna klasa, kultura brzmienia, detaliczność, szerokość sceny, dynamika ;)
A do tego jakość wykonania...
 

ciscopete

New member
Zensory nie są złe, ale jak porównasz je z R-kami Kefa, to na 99% jestem przekonany, że wybierzesz Kefy, to inna klasa, kultura brzmienia, detaliczność, szerokość sceny, dynamika ;)
A do tego jakość wykonania...

dammit , nie pomagacie panowie - czyli telefon do zony zeby rozszerzyc budget do 3k :p
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bierz to na co cie stać i będziesz zadowolony, tu zawsze tak jest że bedą polecać ci mercedesy a uwierz mi że czego nie dasz na ucho to i tak będziesz zadowolony. Zaczynasz przygode to posty typu
Kefy, to inna klasa, kultura brzmienia, detaliczność, szerokość sceny, dynamika ;)
A do tego jakość wykonania...
Nie maja kompletnie znaczenia bo jako świeży audiofil nie poczujesz różnicy. A do melomana długa droga :p
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
kolo 10 tys na wszystko (2 tys funtow) - mieszkam w UK

dammit , nie pomagacie panowie - czyli telefon do zony zeby rozszerzyc budget do 3k :p
Pamiętam, że pisałeś o 2 tyś. funtów, dlatego taka propozycja do odsłuchu
R500 za tyś z kawałkiem , R300 poniżej tyś, a Yamaha ok 400 funtów....czyli w budżecie początkowym się mieścisz

@Caparzo, to nie są propozycje z czapki, a takie, które mieszczą się w budżecie, który kolega podał na początku.
btw. początkujący czy nie, jak posłucha, to będzie wiedział dlaczego taka propozycja, a nie inna
A żeby audiofilem został, to tego mu nie życzę, nie wolno tu na forum nikogo obrażać :p

Bierz to na co cie stać i będziesz zadowolony, tu zawsze tak jest że bedą polecać ci mercedesy
To bardziej wybór między Dacią a Oplem/ Fordem, do Mercedesa to jeszcze daleko ;)
 
Ostatnia edycja:

ciscopete

New member
Bierz to na co cie stać i będziesz zadowolony, tu zawsze tak jest że bedą polecać ci mercedesy a uwierz mi że czego nie dasz na ucho to i tak będziesz zadowolony. Zaczynasz przygode to posty typu
Nie maja kompletnie znaczenia bo jako świeży audiofil nie poczujesz różnicy.


Biore Zensor 7 i Yamaha N 602 , zostaje 1200 - 1500 wkieszeni ktore przeznacze na nowego kompa.

Dzieki @Caparzo
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Henry a czemu mówisz że audiofil to złe określenie ?? ;)

Ja sobie doskonale zdaje sprawe z waszej wiedzy, bo co jak co ale macie o tym super pojęcie, ale jak ktoś zaczyna przygodę ze stereo ma upatrzone coś tam, to po co komuś od razu wciskać "bowersy" jak taki ktoś będzie zadowolony nawet z heco ;) nie odróżni że coś gra płycej, coś gra cieplej, bo dla takiej osoby plytka to noże być woda a ciepły kaloryfer :)
Mówie ogólnie nie konkretnie w tym przypadku. A im ięcej będzie poleceń tym człowiek bardziej głupszy :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Caparzo, miałem do czynienia z kilkoma audiofilami, byłem nawet kilka razy na specjalnych pokazach organizowanych we Wrocławiu.
Wg. mnie to ludzie, którzy nie potrafią cieszyć się sprzętem i muzyką, która z niego "płynie", a szukają dziury w całym, rozbierają wszystko na czynniki pierwsze. Zamiast słuchać fajnej nuty, to analizują w której sekundzie, na jakim sprzęcie lepiej słyszalny był dany instrument.... nie moja bajka.
Wolę doprowadzić swój sprzęt do uzyskania satysfakcjonującego brzmienia, w budżecie, który mnie ogranicza i cieszyć się słuchając swoich ulubionych krążków.
A jak fajna nuta, to nie przeszkadza mi, że leci z radia internetowego i jakość pozostawia wiele do życzenia...po prostu muza daje mi radochę :)

A co do Bowersów, to nie do końca, bo nikt nie polecił sprzętu ponad to, co kolega założył.
Gdybyś np. Ty albo ktoś inny spytał o sprzęt w danym budżecie, to zaproponował bym taki, który moim zdaniem jest dobry w danym przedziale cenowym....a dodatkowo coś niewiele droższego, przynajmniej tak dla porównania, czy warto np. co nieco dołozyć, lepiej, jak ktos sam się przekona, niż za np. pół roku pluje sobie w brodę, że nie dołozył np. kilku stówek do lepszego....
Ja już się na tym przejechałem, kupiłem, sprzedałem, straciłem tych kilka stówek, które mógłbym dołożyć i stracić mniej.....a koledzy przekonywali, namawiali :D
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Dlatego bracie dałem bowers w cudzysłowiu ;)

To ja tak jak ty, ale zawsze myślałem że to o czym mówisz to meloman ;) a audiofil ma sprzęt i lubi muzyke i nie szuka h do d że coś jest 320 kbp/s jak np spotify tylko musi mieć złote nuty ;) I własnie też chodzi mi o ta radoche, że nie musi ktoś kupić sprzętu za 10k ;aby sie cieszyć ;)
Żyje w błedzie chyba hehe
 

Henry

Active member
Bez reklam
No, audiofil 320kb/s nie łyknie...musi znaleźć h do d i do tego mieć najlepiej własną linię pociągniętą z GPZtu tylko dla siebie i tylko do swoich zabawek, bo przecież ten prąd co płynie do ciebie czy do mnie, to za mało audiofilski jest :D
 

ciscopete

New member
panowie , nie ma co sie spinac - kazda opinia jest na wage zlota.

Doskonale rozumiem jedno i drugie spojrzenie na zagadnienie. Kupilem w ciemno bez odsluchu i skusila mnie cena i opinie na necie i to ze na wlasne uszy odczulem co znaczy dusic sie w pomieszzceniu. Bylem naprawde napalony na duze , solidne glosniki ale po poczytaniu tego forum i odluchu paru glosnikow doszedlem do wniosku ze cos klasy Zensor 7 czy Kef 500 / 700 , R300 moze 500 bedzie optymalne i calkiem dobrym wstepem do zabawy z muzyka.

To na pewno nie sa glosniki klasy wyzszej a srednio nizszej , zaczynam dopiero zabawe a gosniki zawsze sie przydadza - mam 4 sypialnie w domy wiec gdybym uznal ze potrzebuje lepszej klasy "pudel" Zensory sie nie zmarnuja!!
 

Henry

Active member
Bez reklam
My się nie spinamy...zresztą wiosna idzie i jak coś to na grilla do Caparzo wpadnę, to sobie wszystko wyjaśnimy, a daleko nie mam :eek:k:
 
Do góry