Kolumny do Pioneera SC-LX86

Tokepit

New member
Hej,
Co prawda jeszcze SC-LX86 nie znajduje się w moim posiadaniu ale mam pytanie - w chwili obecnej mam zestaw głośników JBL ES. Używam go głównie do KD, jednak zastanawiam się na wymianą tych JBL-i na coś lepszego. I tu mam zgryz bo nie wiem na co. Kiedyś myślałem o KEFach XQ ale to jednak za droga impreza dla mnie. Potem myślałem o zestawie Monitor Audio RX8 ale nic o nich nie wiem. Zatem na razie jestem w kropce. Jak napisałem - głownie to KD jednak chciałbym by dobrze brzmiały w muzyce (cały przekrój - od poważnej poprzez jazz, muzykę elektroniczna) bo tego mi teraz brakuje w moich JBLach. Pokój to 20m2 (w prostokącie). Odległość kanapy od ściany przeciwległej to 3,5m. Co do ceny (za zestaw 5.1) to chciałbym się zmieścić w ok. 15 tyś. Ma ktoś doświadczenie co dobrze brzmi z Pionkami?
 

werf

Active member
Bez reklam
Kef i Pioneer to dobry kierunek MA w sumie też ale pomyśl serii o R lub GX to już inne granie

Serie R 700+300+600c bez suba udało by się kupić za 15 tyś

Jeśli budżet sztywny i musi być 5.1 to MA RX tylko z innym sobwooferem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kefy xq 40 to coś co powinno Cię powalić na oba kolana . Zestawialiśmy z Pioneerem. To inna planeta dźwięku.
 

Tokepit

New member
LSy są śliczne (nie wiem co prawda jak grają) ale mając możliwość obejrzenia zestawu 5.1 muszę z przykrością stwierdzić, że jak na mój pokój są zbyt duże. Nie jestem zwolennikiem zagracania pokoju wielkimi sprzętami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tokepit

New member
A czy wie ktoś jak brzmi Acoustic Energy Radiance 3 najlepiej cały zestaw 5.1)? Jaka to klasa sprzętu?
 
Ostatnia edycja:

Depeche

New member
Hej ...

Ciekawa sprawa. Sam szukam nowego dobrego wzmacniacza do tych kolumn. Moj dotychczasowy NAD C372 odmowil posluszenstwa i przeszedl na za szybka emeryture. Sorry za off top - ewentualnie koledzy znawcy moga cos doradzic.

Jezeli chodzi o Twoje kolumny (po ich nazwie znalazlem Twoj wpis), sam je posiadam od okolo 1,5 roku. Kupilem jak jeszcze pracowalem w Anglii, a ze jestem wybredny to naodsluchiwalem sie sporo sprzetu. Lacznie z takimi glosnikami jak ProAc czy Herbeth (czy jak to sie pisze). Ogolnie jednak z czyms bardziej zaawansowanym niz MA RX czy powiedzmy KEFy Q.

JBL nie ruszalem bo az tak nisko nie schodzilem :bober: Wybaczcie ich posiadacze ale dla mnie to glosniki strikte do kina - gdzie fakt mozna nimi uszkodzic czasami budynek. Rozbiorki w stereo jednak nie toleruje.

Zeby za bardzo nie rozciagac tematu - cena 899 funciakow (tyle zaplacilem za nie w Anglii) i to jak graly spowodowalo ze teraz stoja u mnie. Byly dwie czy trzy konstrukcje ktore sluchalem troche lepsze. Glownie na basie w wiekszym salonie ale to juz byla kwota okolo 2200 do 2500 funtow a to juz nie moj poziom niestety. U nas w kraju relatywnie trzeba doliczyc kolejne 4tys zl zapewne. Ja mam salon 25m2 wiec bas z Radiance w zupelnosci mnie zadowala (miekki i konretny). Cala reszta pasma dla mnie bomba. Scena, detalicznosc, "nie piskliwosc", co najwazniejsze dla mnie neutralnosc, naturalny fornir itp itd ...

Nie wiem jak gra 5.1, ale skoro fronty sa tak dobre to reszta nie jest gorsza.

Jezeli watek sie troche rozwinie i nie bedzie to przeszkadzac to fajnie jakby ktos kto byc moze ma te kolumny napisal jaki wzmacniacz uzywa i jak sie zprawuje taka konfiguracja. Mysle o NAIMie ale nie wiem czy to do konca dobra droga. Nie mam na razie jak niestety odsluchac ...
 

Tokepit

New member
Jezeli chodzi o Twoje kolumny (po ich nazwie znalazlem Twoj wpis),

To jeszcze nie są moje kolumny :) Dostałem informacje o nich a jako, że ani firma ani model nie był mi znany - to dopytuje się co to za "stwór z Anglii". Ciekawe jest to, że np. w testach te AE Radiance otrzymują czasami nieco niższa noty niż np. MA RX. Szkoda, że tak mało jest userów AE Radiance (przynajmniej takie odnoszę wrażenie).
 

Depeche

New member
Szczegolnie w naszej prasie MA jest gloryfikowane, generalnie ktora marka ma wiekszy budzet na reklama ta ma lepsze oceny w prasie i na necie ;) Nawet JBLe potrafia byc nirwana muzyczna w artykulach co w faktycznych odsluchach wypada jak jakas lekka brednia. Co prawda fakt ze kazdy czlowiek slyszy inaczej to jednak jakies standardy obowiazuja :)

MA RX graja poprawnie. Lepiej niz KEF Q czy powiedzmy Dali Ikony (z tych popularnych), ale muzycznie sa to po prostu poprawni rzemieslnicy i nic wiecej - brakuje ciepla i muzykalnosci, przestrzeni takiej jak w Radiance. Ogolnie nie wciagaja ;)

najlepiej posluchac wszystkie najciekawsze propozycje - porownac i samemu ocenic ...
 

Depeche

New member
Blackninja gdybys poswiecil troche czasu na czytanie ze zrozumieniem to byloby calkiem sympatycznie :) Pisalem wczesniej ze zanim kupilem kolumny robilem sporo odsluchow. Zaznaczylem tez ze odsluchiwalem MA RX oraz KEFy z serii Q jak i rowniez wyzsza polke czyli Herbethy itp.

Proponuje odsluch bo to zawsze bardzo dobra opcja... Tyle w temacie :)
 
Do góry