Kolumny do Pioneer VSX-527

jumper.as

New member
Witam forumowiczów. Proszę o pomoc w dobiorze kolumn do amplitunera Pioner VSX-527(już kupiony). Na początek chcę kupić tylko dwie kolumny z myślą rozbudowy do zestawu 5.1. Zestaw będzie podłączony do TV, blu ray`a i xboxa. Więc kolumny muszą w miarę możliwości dobrze grać podczas odsłuchiwania muzyki jak i również podczas oglądania filmów. Pozdrawiam jumper.as
 

jumper.as

New member
To proszę napisz jeszcze do jakiej muzyki ?
Jeśli chodzi o gatunek to słucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho i nastroju, od muzyki pop, rock kończywszy na muzyce heavy metalowej. Oczywiście głośniki muszą też służyć do późniejszej rozbudowy na 5.0 lub 5.1. Przeglądnąłem kilka postów i nie napisałem w jakim pokoju będzie sprzęt. Jest to salon 4m x 5m otwarty na kuchnie 4m x 4m, ściany z kartonu gipsowego. Pozdrawiam

Obejrzyj Monitor Audio MR6 lub JBL Studio 190.
A jak się ma impdancja 8 ohm kolumn JBL do amplitunera 6 ohm, czy to sie ze sobą nie gryzię? I sprawdzałem JBL 180 które mógł bym kupić 700 zł taniej niż 190, czy jest duża różnica w jakości dźwięku, że warto dopłacić i kupić 190?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma problemu z impedancją. Ja mam teraz kolumny 8 Ohm a w ampli mam możliwość 4-6 Ohm. Śmiga wszystko bez problemu. Zagłębiając się w testy, przeważnie takie kolumny i tak mają niższą impedancję niż podaje producent. Nie martw się tym. Nie powinno byc przypadku kiedy kolumny mają niższą niż ampli a w drugą stronę nie ma strachu. Co do kolumn 2.0 do 2k to masz już spory wybór. Tak jak kolega wyżej polecam MA MR6 lub Roth Oli 40 - super kolumny w całym paśmie. Nawet Roth trochę lepsze w basie. Sam mam Oli 30 i są zarówno detaliczne jak i dół jest niezły. Najważniejsze że w muzyce nie męczą. Co do JBL to radzę odsłuchać, bo pomimo że seria Studio 180/190 jest dobra to są to kolumny które albo się polubi albo znienawidzi. JBL mają swoje charakterystyczne brzmienie. Osobiście kupując wybrałem inne:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
jumper.as JBL Studio 180/Studio 190 grają inaczej i trzeba ich posłuchać ,
moim zdaniem Studio 190 bardziej muzykalne i w stereo lepiej zagrają ,
w kinie domowym różnice mniej słyszalne więc kwestia kasy $ tylko .
 

jumper.as

New member
Witam ponownie. Chwilę się nie odzywałem bo próbowałem znaleźć sklep w którym mógłbym odsłuchać proponowane przez was kolumny. A że mieszkam w Oslo to był z tym nie lada problem. Dzisiaj byłem w sklepie soundgarden.no i przesuchałem jbl studio 190 i miałem okazję posłuchać kolumny sound audio aura 50. Szczerze to zakochałęm się w jakości dźwięku aura 50. Po krótkiej rozmowie udało mi sie kupić te kolumny w cenie jbl 190. W Polsce jest ciężko dostać te kolumny ale jeśli ktoś ma możliwość odsłuchania ich to szczerze polecam. Dziękuję wszystkim którzy poświęcili trochę swego czasu na odpisanie mojego postu. Pozdrawiam jumper.as
 

jumper.as

New member
JBL 190 kosztują tutaj 6000 NOK czyli ok 3 tyś zł, za SA zapłaciłem też 6000 NOK a kosztowały najpierw 10000 NOK, zeszli na 8000 NOK (promocja), a ja po krótkiej gadce i znalezieniu jednej małej ryski na kolumnie kupiłem za 6000 NOK. A tak przy okazji blackninja, masz jakieś zdnianie na temat kolumn SA i czy możesz się na ich temat wypowiedzieć? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To u nas Studio kosztują 4000 NOK :)
Co do SA z mojej strony dziwna polityka cenowa 10000/6000 :) co do samego produktu to kilka sprzedaliśmy ale innych modeli. Najważniejsze też, że Ci się podobają i tylko tym należy się kierować.
 

ArieLoOoPL

New member
Witam,
mam pytanie co do tego amplitunera, czy jak podlącze pod niego poprzez wifi iphona, to mam możliwość puszczenia np filmiku z youtuba? tak jak to ma miejsce w podlączeniu iphone z appleTV?

pozdrawiam
 
Do góry