Kolumny do Onkyo

mtbiker

New member
Witam,

Lada tydzień będę posiadaczem ampli Onkyo TX-SR508 (z lektury forum wynika, że to najlepszy zakup 5.1 za 1400zł). Dotychczas jedynymi głośnikami, które u mnie grały, były Tannoy Mercury M1 Shadow. Służyły po prostu jako stereo. Teraz przy okazji wymiany ampli, będę chciał Tannoyki przesunąć na tył i kupić coś do przodu. Z racji konfiguracji mieszkania, musi to być sprzęt podstawkowy. Pokoik ma jakieś ~20 metrów, o nietypowych rozmiarach 7x3 metry. Telewizor jest na dłuższej ścianie, więc odległość pomiędzy przednimi a tylnymi głośnikami to będzie max 2,5 metra.
Bardzo proszę o propozycje. Mój dotychczasowy typ to KEF C3. Chciałbym się zmieścić w 1300zł.
Nie jestem mega koneserem - nie potrzebuję więc cudów :)

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Pomyśl o Onkyo 607 co do głośników jak najbardziej Kef może Klipsch Referece RB-61 świetnie grają M.A.
Proponuję pogadać z Blackninją o cenach chwalą go tu za najniższe w Polsce i z gw. od Polskich Dystrybutorów a nie od szmuglerów.
 

mtbiker

New member
Pomyśl o Onkyo 607 co do głośników jak najbardziej Kef może Klipsch Referece RB-61 świetnie grają M.A.

Ok, a czemu akurat 607? Będzie tak duża różnica w porównaniu z 508? Myślałem w ogóle o 308...

kiki - (cześć :)) Pomieszczenie ma 2,5m, to standardowy nowy blok. To które będą najlepsze?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej zmiksować na przody lepsze kolumny, Monitor Audio RS1 i do tego wyższy model ampli ale w promo cenie TX-SR607.
 

killpit

New member
Ponieważ wyższy model ampli ma zdecydowanie lepsze podzespoły itd... i szczególnie jeżeli jesteś nastawiony na muzę to odczujesz to od razu w kinie raczej nie wiele.Natomiast głośniki M.A. grają tak czysto i szczegółowo że usłyszysz co to znaczy jakość.Ciężko jest coś opisać czego się praktycznie nie da dlatego lepiej odsłuchać.
Podpinam się pod kolegów propozycje.
 

mtbiker

New member
Witam Panowie po przerwie,

W międzyczasie miałem sporo innych zakupów na głowie, więc sprzęt audio zszedł na dalszy plan. Teraz temat powoli wraca i znów zastanawiam się, co byłoby najlepsze.
Czy nie wyszło nic nowego ciekawego, co w podobnych pieniądzach lepiej by się sprawdziło?
Wszystko widać w postach powyżej, ale dla przypomnienia koncepcja jest taka:

Ampli: Onkyo TX-SR607
Przód: MA RS2
Tył: Tannoy Mercury M1

Bardzo chętnie obniżyłbym choć trochę koszty...
Proszę o porady!
 
Do góry