Kolumny do Onkyo tx-sr607

Satuk

New member
Witam,

dostałem jakiś czas temu Onkyo tx-sr607 i planuje teraz zakupić kolumny. Z racji, że nie mam za bardzo jak sprytnie rozstawić 5.1, zamierzam kupić zestaw dwóch kolumn.
Zamieszczam poglądowy rysunek pokoju. Metraż 26m2.

Pokój:
imgur.com/GN6otmp.jpg


Fundusz 1500-2000 PLN. Możecie coś polecić godnego uwagi?

Zastosowanie: 40% muzyka (czasem hh/house a czasem jakieś starsze kawałki), 30% gry (ps4) oraz 30% filmy.

Rozważam pójście aby ewentualnie posłuchać jak grają kolumny do jakiegoś wrocławskiego punktu, ale chciałbym mieć już jakieś podejście do tematu i może kilka Waszych opinii w zanadrzu.

Z góry dzięki za pomoc.
 

Satuk

New member
Z racji, że na fragmencie ściany gdzie mają być "zabawki" na całej długości jest mebel, zmuszony jestem go przesunąć, aby zrobić miejscu po jegu obu stronach na kolumny. Teraz problem, bo jeśli kolumny będą szersze (zakładam, że nie ma ustandaryzowanej szerokości) - to wtedy nieestetycznie bedzie całość wchodziła na okno balkonowe...

Pytanie - czy mogę zatem rozważyć kolumny podstawkowe? Wtedy jedną mógłbym położyć na meblu, drugą na podłodze...

Czy duża będzie różnica w stosunku do podłogowych? (Ciągle rozważam zakup tylko dwóch kolumn, na subwoofer zupełnie nie mam pomysłu na umieszczenie go).
 

Saszku

New member
Przy 26m2 raczej stawiał bym a podłogowe kolumny, po za tym dobrze jest jak głośniki w obu kolumnach są na tej samej wysokości, przy oglądaniu TV najlepiej jeżeli będą na wysokości ekranu. Może ktoś inny podpowie inaczej ale mnie by irytowała taka różnica wysokości, tym bardziej, że jeden z głośników podstawkowych miał by leżeć na podłodze - to już lepiej było by je umieścić na jakichś stojakach.
 

Saszku

New member
Już lepiej ale podpytał bym kolegów na forum jakie głośniki podstawkowe są warte zainteresowania. Dobierając podłogowe kolumny też należy się zastanowić nad większą przestrzenią wokół kolumn, więc jeżeli przestrzeń przy TV masz ograniczoną, to dobrze jeżeli dokładnie się zastanowisz przed zakupem.

W podanej przez ciebie kwocie możesz kupić cały komplet Jamo S628 5.0 jak znajdziesz miejsce na fronty, które potrzebują trochę powietrza, to i pewnie na podwieszenie sorroundów znajdziesz trochę miejsca.
Z podobnych zestawów w tym przedziale cenowym masz jeszcze Audio Pro Avanto 5.0 u mnie grają na podobnym metrażu też z Onkyo serii 6 i nie narzekam, dostępne są jeszcze te kolumny w zestawie 2.0 spokojnie mogę polecić ale tak samo jak w przypadku Jamo wymagają sporej przestrzeni.
 

Satuk

New member
Przeglądam i za jakieś 1800zł (bez negocjacji) dostać mogę AUDIO PRO AVANTO FS20. Nie chce dopłacać za zestaw 5.0 (+500/600zł), bo jest naprawde nikła szansa, że podłącze tylnie głośniki.

Teraz tylko musiałbym się wybrać do jakiegoś wrocławskiego punktu i przesłuchac jak grają. Dobrze może by było aby mieć porównanie z Jamo S628 jak zasugerowałeś...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Audio Pro i Jamo widziałem w MDB AUDIO, w necie znajdziesz ich adres ;)
Posłuchaj jeszcze innych kolumn w tym przedziale cenowym, piszesz, że musiałbyś wstawić kolumny między meble, a konstrukcje z bocznym niskotonowym wymagają więcej przestrzeni.
Wydaje mi się, że lepszą opcją byłyby kolumny z głośnikami w "jednej osi".
 

Satuk

New member
Sluszna uwaga. Lewa kolumna byla by miedzy sciana i meblem, prawa kolumna bylaby z lewej strony takze przy meblu - tylko z prawej by miala duzo przestrzeni.

Znajomy z pracy wspominal pozytywnie o MDB - bede musial sie tam wybrac na dniach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja tez bardzo pozytywnie oceniam ten salon, spoko obsługa i bez problemu podłączą ci do odsłuchu wszystko co będziesz chciał.
Widziałem tam też Pylony, Indiana Line czy nową serię Jamo, słuchaj jak najwięcej, a ws. cen możesz podpytać jeszcze blackninja.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Posłuchaj też Magnat Quantum 675.Z tym Onkyo to nawet fajnie grało.
A Jamo 606/626 itp. to lepiej omijaj szerokim łukiem.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś mnie dobrze.Czy 626 czy 628 czy jeszcze jakieś podobne sobie daruj.Szkoda na nie pieniędzy.Słuchałem tych Magnatów z Onkyo i nawet to fajnie grało,więc sobie też jak będziesz miał mozliwość to przesłuchaj je bo,warto.
 
Do góry