Kolumny do Onkyo TX-NR809

bogasman

New member
Cześć,
Posiadam Onkyo TX-NR809 i przymierzam się do zakupu zestawu kolumn 5.1. Nie lubię przepłacać za markę i "cudne" recenzje "złotouchych", dlatego chciałbym coś w sam raz i cenowo i jakościowo w relacji do amplitunera. Z początku chciałem poskładać zestaw z polskiego Tonsila np Fiesty czy Maestro II 180, ale wolałbym nie zubożyć przez sentymenty dobrego przecież amplitunera.
W przyszłości (dalszej) chcę zainwestować w osobny ampli do stereo.

Warunki:
- centralny nad lub pod TV (46")
- satelity mają wisieć pod sufitem
- subwoofer, hmm gdzieś się postawi :wink:
- w przyszłości 2 dodatkowe satelity (do 7.1) pod sufitem za kanapą
- filmy muzyka 50/50
- muzyka wszelkiej maści rock, flamenco, classic, chillout, ambient, soundtracki
- poziom cenowy do 5000
- salon 22m2 (6x3.5), z aneksem kuchennym (11m2)

Jeśli ktoś może poradzić, jakimi zestawami warto się zainteresować i przesłuchać to proszę o info.

Uproszczony schemacik:
uklad_salonu_z_aneksem.jpg


http://e-wro.org/uklad_salonu_z_aneksem.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bogasman

New member
Nie zdecydowalem jeszcze ostatecznie, ale raczej wiszące ze wzgl. na żonę ;). Przy czym nie muszą byc lekkie.
Istotny jest jeszcze fakt, że sufit wznosi się pod kątem 20 stopni począwszy od ściany z TV w kierunku dolnego lewego rogu jak na obrazku, więc sumaryczna kubatura jest dosyć duża.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie - Raczej powinny być podwieszone bo się ktoś jeszcze przewróci.
W tej klasie z naprawdę dobrych masz:
Kefy 3005
Tannoy arena
Harman HKTS 60
 

bogasman

New member
Dziękuję za podane propozycje, jednakże te zestawy wyglądają nieco hmm plastikowo (wiem że nie są plastikowe) i zdecydowanie nie będą mi pasowały pod względem designu, muszą być solidne i efektywne fronty, no i jednak raczej kształt prostopadłościenny. Niby w Kef'ach kształt ma wpływ na generowany dźwięk, ale jakoś mi nie podchodzi ten design, wolę tradycyjny. Jedynie Tannoy Arena, ale tylko wersja highline gdzie cena jest porażająca i zupełnie nie w moim zasięgu finansowym. Wolałbym też nie być zalezny od subwoofera, który miałby byc jedynie uzupełnieniem do filmów, dlatego zacząłbym od w miarę dobrego stereo i dobrał do tego jakieś satelity.
Aczkolwiek, jesli znajdę gdzieś w sklepie te zestawy, to nie omieszkam ich posłuchać.
 
Do góry