Kolumny do Onkyo TX-NR636

SeBoLeX

New member
Witajcie.
W niedługim czasie zamierzam postawić w swoim małym salonie (ok. 25m2) ampli Onkyo TX-NR 636. Tylko teraz problem z doborem kolumn, myślę że 5.0 póki co wystarczy. Myślałem o Jamo S606 HCS3. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie do oglądania filmów (60%), PS4 (30%) i muzyka (10%). Czy taki zestaw będzie ok, czy może macie jakieś sugestie co do sprzętu, żeby zamknąć się w kwocie ok 3500 (ampli + kolumny).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

SeBoLeX

New member
Zaproponowane przez Ciebie głośniki "lekko" przekraczają kwotę, o której pisałem. W kwocie 3500 jest już amplituner i głośniki, a te Audio PRO Avanto kosztują dobre 2500 zł. także o tysiąc za dużo.
 

SternQuest

New member
Witajcie.
W niedługim czasie zamierzam postawić w swoim małym salonie (ok. 25m2) ampli Onkyo TX-NR 636. Tylko teraz problem z doborem kolumn, myślę że 5.0 póki co wystarczy. Myślałem o Jamo S606 HCS3. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie do oglądania filmów (60%), PS4 (30%) i muzyka (10%). Czy taki zestaw będzie ok, czy może macie jakieś sugestie co do sprzętu, żeby zamknąć się w kwocie ok 3500 (ampli + kolumny).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Jeżeli chodzi a amplituner to myślę że to dobry wybór, sugestia moja to jednak przeznaczyć nieco większą kwotę na kolumny, u Ciebie amplituner będzie droższy niż zestaw kolumn (para frontów). O 5.0 z taką kwotą to bym na razie wogóle nie myślał.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zaproponowane przez Ciebie głośniki "lekko" przekraczają kwotę, o której pisałem. W kwocie 3500 jest już amplituner i głośniki, a te Audio PRO Avanto kosztują dobre 2500 zł. także o tysiąc za dużo.

jak już kolega napisał , dodam swoje 3 grosze

aby amplituner zagrał przyzwoicie z kolumnami w stereo trzeba wydać na fronty tyle co sam amplituner ( czyli w Twoim przypadku ok 2kzł ) , reszta do zestawu 5.1 za kolejne tyle samo lub więcej ( sub + 3 głośniki efektowe , przy czym sub to min 1-1,5kzł + reszta za 500-1.000zł , na początek oczywiście )

wiele osób kupuje zestaw 5.0 za 1.500zł i potem się dziwi , że to nie gra jak chcą , a za taką kasę to średnie fronty są prawie , a gdzie reszta ?

no i sub oczywiście , można takiego za 500zł , jak i 5.000 , wszystko zależy od kasy i pomieszczenia

dla mnie zestaw grający dobrze w kinie i w miarę w stereo to :
-ampli - 2kzł
-fronty 2kzł
-głośniki surrand - 800-1.000zł
-sub , min 1kzł ( jak tylko do kina ) do ....

czyli jakby nie patrzeć 6 klocków z kablami , nie licząc CD czy też BD , na które też trzeba wydać kilka stów
 

Saszku

New member
Z kolumn oprócz Avanto jeżeli przekraczają twój budżet możesz sprawdzić Jamo S628, musisz szukać kolumn z dobrym basem. Mi brakuje trochę suba przy Avanto, nawet ostatnio się rozglądałem za jakimś ale niestety musiałem troszkę odłożyć w czasie zakup.
 
Do góry