Kolumny do Onkyo TX-NR579

biegu86

Member
Witam

Dwa miesiące temu zmieniłem mój amplituner Onkyo HT-r518 na TX-Nr579. Kolumny póki co zostawiłem sobie ze starego zestawu tj Quadral Quintas 500, grają dość mocnym basem co mi się podoba, jednak przy głośniejszym oglądaniu filmu bas zaczyna być nie przyjemny (zaczyna po prostu buczeć). Wysokie tony są słabe mało wyraziste. W związku z tym poszukuję kolumn które były by dobre do tego zestawu. Sprzętu używam w 80% do filmów z blu-raya i pod tym kątem poszukuję zestawu. Muzyki owszem słucham też trochę, głównie jakiś mocny rock/metal. Chciałbym żeby kolumny potrafiły zagrać mocnym basem (również podczas cichego oglądania filmu), ale żeby nie szło to w parze ze znikaniem górnego pasma, żeby soprany były dobrze słyszalne jednak nie trzeszczące w ucho. Lubię potężny bass, jak coś w filmie wybucha to niech się trzęsie ziemia :) Czy znajdzie się jakiś taki zestaw w okolicach 2000 zł ?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam


edit -----

Aha zapomniałem dodać że interesuję mnie zestaw 5.0 (bez subwoofera). Kiedyś dokupiłem jakiś subwoofer Heco victa sub, jednak w ogóle nie odczułem różnicy, więc tak szybko jak kupiłem tak szybko sprzedałem.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jeszcze jak wielkość pokoju łatwiej będzie dobrać lepsze kolumny. Trochę sie dziwie, że nie widziałeś różnicy z subem. Do 2k ciężko będzie znaleść dobry zestwa kolumn. Może by było lepiej na wstępie wymienić same fronty, a na razie zostawić tył i centralny. Potem jakbyś dozbierał kase wymienić resztę.
 

biegu86

Member
No nie było różnicy, widocznie sub nie wydalał, nie wiem... Pokój 16m2 (jednak mieszkanie póki co wynajmowane, za rok planuje mieć swoje większe więc wtedy pokój może 25m2) Pieniądze to nie większy problem mogę zainwestować więcej, myślałem po prostu że więcej to będzie niepotrzebny wydatek. Jak trzeba więcej to oferuj zestaw droższy. Lepiej cały zestaw od razu. Czasem na aktualnym zestawie występuje problem z mową bohaterów (muszę zgłaśniać centralny głośnik, żeby efekty nie zagłuszały mowy bohaterów), chciałbym na nowym zestawie również ten problem rozwiązać.

Edit:
Tak oglądam właśnie na ceneo fronty Monitor Audio Mr6 i do tego surround Mr2 + Mr center. Jest to godny zestaw? Z tego co widzę to fronty 1200 zł surroundy 450 zł center 600 zł. Nie chciałbym zmienić zestawu na gorszy niż ten który mam, ale też nie chciałbym przesadzać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do głośnika centralnego to czasem zależy od filmu. Ja u siebie też czasem reguluje głośność centalnego. Ale raczej przyciszam. Zestaw Monitor Audio MR6 + MR2 (ewntualnie MR1) + MRC jak najbardziej godny uwagi. Dobrze grający zestwa, dobry bas, wysokie są wyraźne i czyste. Tylko nie do 2k. To są ceny za szt. Za taki zestaw można wyrwać za koło 3000zł. Jak chcesz dobre ceny to napisz do naszego forumowego kolegi Blackninja.
 

biegu86

Member
Dziękuję bardzo za radę, chyba się na ten zestaw zdecyduję. Na większym mieszkaniu pomyślę o dokupieniu suba, wtedy również się z wami porozumie. Tak może do porównania ktoś jeszcze rzuci jakimś zestawem?

Jeszcze jedno pytanie co myślicie o tych kolumnach: Roth Oli 40 Set 5.0. ? Co będzie się lepiej sprawdzać do moich zastosowań i do mojego ampka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ja robiłem odsłuchy to poprównywałem Oli40 i MR6. W moim przypadku wygrały Oli ze względu na lepszy bas. Każdy ma inne upodobania. Najlepiej jakbyś miał możliwość posłuchać.
 

biegu86

Member
Jeżeli bass będzie lepszy wybiorę Roth, tak będę się na początku stycznia umawiał na odsłuchy i posłucham też co mają do powiedzenia Panowie ze sklepu. Poproszę o zestawienie tych dwóch wariantów i porównam, dzięki za rady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

biegu86

Member
Cos nie umiem znaleźć tych kolumn, na ceneo tylko zestawy z ampkami, możesz podać jakieś linki? Generalnie bardziej zależy mi na mocnym bassie, ale chciałbym żeby wysokie miały wyraźne (nie męczące ucha) cyk cyk.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry