Kolumny do ONKYO TX-8050

zgredek2908

New member
Witam.
Zwracam się z prośbą w wyborze kolumn Onkyo TX-8050.
Mój wybór padł na kolumny firmy KLIPSCH
- model RF-52 II lub RF-62 II
Słucham każdej muzyki, wszystkiego co grają w radiu RMF, ZETKA - oprócz muzyki ciężkiej.
Lubię dużo sopranu tzw. cykania i miękko schodzący głęboki bas.
Te kolumny tak grają.
Moje pomieszczenie to - 18m2.


Bardzo proszę pomóżcie:blagam::blagam::blagam:
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A byłeś na odsłuchu czy planujesz zakup w ciemno? Jeśli lubisz dużo sopranu i basu (generalnie skraje pasm) to brzmienie RF-ek powinien Ci się spodobać. Co do wielkości kolumny to trudna sprawa. Masz taki przejściowy metraż. Ja bym raczej szedł w RF52. Pytanie czy jesteś wielkim fanem basu? :) Jeśli tak to możesz atakować RF62. Wiadomo kwestia też akustyki.
 

zgredek2908

New member
Słuchałem RF-52 II - grały super na wzmacniaczu i cd Onkyo, co do basu to lubię aby był tam gdzie powinien być podczas odtwarzania (przy cichym i głośniejszym graniu), pokój ma wymiary
4.80 na 3.80,kolumny będą stały jakieś 0.5 - 0.8 metra od okna.
Niestety nie mam możliwości odsłuchu bo jedyna firma w mieście może je sprowadzić na zamówienie bo jak twierdzą są to drogie kolumny i ja ich nie kupię to potem będą stały jakiś czas na sklepie. Obecnie posiadam kolumny KEF C7 fajnie grają ale troszkę im brakuje wysokich i basu. Myślę że będzie spora różnica między KEF C7 a KLIPSCH R-52 II czy R-62 II - to już różnica w klasie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No własnie chciałem zaproponować jeszcze Harmana HK 3770. Mogłoby by wyjść niezłe połączenie z RF. Harman gra ciepło, bardziej w stylu "analogowym". Chyba, że Onkyo już kupione.
 

zgredek2908

New member
Onkyo mam już 2 lata i jestem bardzo zadowolony. Postanowiłem zmienić kolumny bo zawsze mi czegoś brakowało i padło KLIPSCH RF-52 II lub RF-62 II, myślałem jeszcze o KLIPSCH R-26F lub R-28F ale podobno już tak dobrze nie grają jak poprzednia seria, nie mam gdzie posłuchać tych kolumn.
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Szkoda że nie masz możliwości posłuchania tego amplitunera w połączeniu z JBL 270. Mam metraż 17,5m2 i u mnie kombinacja 8050+270 świetnie funkcjonuje od lutego tego roku. I jest "cykanie", i jest dynamiczny, nie męczący bas.
 

palusik

Member
Kolega nie słucha ciężkiego grania, więc raczej omijać 270/280. RF-26 do tego, ale z Onkyo może być przesadnie. Kwestia gustu.
 

zgredek2908

New member
Witam. Ponieważ nie mam możliwości odsłuchu tych kolumn, wymyśliłem sobie takie zestawy
- Onkyo TX 8050 - Klipsch RF-62 II lub
- Onkyo TX 8050 - JBL STUDIO 270 lub 280
zgodnie z tym co sugerujecie.

Więc prośba - jaka będzie różnica w graniu między tymi kolumnami (sopran, bas , przestrzeń) tak jak pisałem wcześniej lubię tzw. dynamika, cykanie i bas aby był tam gdzie powinien - dość głęboko schodzący, wyraźny ale nie dudniący.

Ponieważ zakup kolumn planuje na początek sierpnia, a będę w paru miejscowościach może uda mi się posłuchać z kolumnami JBL.

Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Kilka zdań ode mnie jako użytkownika zestawu 8050+JBL 270. Opinia z pewnością nieprofesjonalna ale taka "od serca". Kolumny grają szczegółowo i precyzyjnie. Owszem, bas jest mocny, wyraźny ale nie masakruje "dudnieniem" i nie dominuje nad tonami wysokimi. Kolega Palusik napisał, że nadają się do ciężkiego grania. Być może, ale ja nie słucham takiej muzy. W ostatni weekend koleżanka małżonka zrobiła odsłuch swoich nowych CD-ków. Np. Jessie Ware, Michael Jackson czy też Tears For Fears brzmią na JBL'ach kapitalnie. A nie jest to muza tzw. ciężka. Dodam od siebie, że po zakupie tego zestawu na nowo odkryłem ostatnią płytę Depeche Mode "Delta Machine" - uczta dźwięków.
Kombinowałem z ustawieniem kolumn przy ścianie. Gdy stoją blisko to jest SIŁA :shock:. Obecnie mam odstawione około 50cm i lekko pod kątem.
Mam wątpliwości czy na Twój metraż nie będą zbyt mocne JBL 280. Wg mnie 270-tki w zupełności wystarczą.
Żeby jeszcze bardziej namieszać Ci w głowie to dodaj do powyższego zestawu Dali Zensor 5. Miałem przyjemność ich słuchać razem z TX-8050 i też jest pierwsza klasa.
Kombinacji z Klipsch'ami nie słuchałem.
Pod koniec roku mam zamiar dodać końcówkę mocy. Ale to temat na inny wątek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zgredek2908

New member
Dziękuje za sugestie i liczę że jeszcze ktoś coś podpowie.
Wracając do tematu mam obiecany odsłuch kolumn KLIPSCH RF-52 II, RF-62 II oraz JBL STUDIO 270 i 280 z ONKYO TX 8050. Koledzy mojej córki kazali nic nie przywozić - żadnych płyt cd i itp. Są radiowcami i obiecali że zrobią osłuch w pomieszczeniu o podobnym metrażu 18m2 a nawet dostawią meble aby było tak jak u mnie w pokoju i takim samym rozstawem.
Tak jak oni sugerują ich faworytami są kolumny KLIPSCH, ale to zależy od gustu.
Onkyo podobno współpracuje z KLIPSCH i dostraja sprzęt do kolumn podobnie robi HK z JBL.
Myślę że będzie to ciekawe doświadczenie.
 

zgredek2908

New member
Witam. Już po wakacjach i odsłuchu. Zdecydowanie wygrały kolumny KLIPSCH.
JBL nie grało tak jak ja lubię słuchać. Mój jedyny dylemat jaki pozostał to teraz jaki model Klipsch wybrać RF-62 II czy RP-260 ale bardziej jestem zdecydowany na RP-260, dla mnie najlepiej zagrały z Onkyo Tx 8050 nie ujmując RF-62II.
Goście na odsłuchu trochę mnie rozwalili - sprzętu mieli sporo. Można było dostać zawrotu głowy. Ale po godzinie mojej zabawy już wiedzieli czego szukam.
Sting z orkiestrą symfoniczną to była dopiero bajka dla ucha.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
No proszę... Nowa seria Klipsch na tapecie ;-)
Onkyo+Klipsch to dobre połączenie. Bierz RP-260!
Na Twoim metrażu będzie się działo! :-D
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
Tez mam zamiar kupic dokladnie ten sam amplituner cyfrowy, ale grubo przekonany bylem za kolumnami Melodika BL30 do niego, biorac pod uwage pokoj otwarty o metrazu ~12m2
 

zgredek2908

New member
Właśnie mam w domu Klipsch RP-260 i RF-62 II i powiem szczerze że lepiej dla minie graja z ONKYO TX 8050 RF-62 II. Myślę że to kwestia pomieszczenia, ustawienia kolumn i gustu muzycznego. w każdym bądź razie z obu zestawów moc i jakoś jest wielka. Dla kolegi - digit6 proponuję RP-250 lub RF-52 II na ten metraż będzie super.
 
Do góry