kolumny do Onkyo 608

marekrakow

New member
Proszę o pomoc, coś żeby grało bogatym dźwiękiem w pomieszczeniu 40 m2, lubie koncerty na blurayu czyli dobra jakość dźwięku ale także przestrzenność. Czytałem o Dali ikon 7, monitor audio rx6 lub B&W 693. Które polecacie a może jakieś inne? Za komplet frontów mogę dać do 6000. Jeśli uważacie że nie można już niczego z tego onkyo wycisnąć to napiszcie jaki apli kupić do 5 tys.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
MA ok ale bardziej RX 8. Jak lubisz mocny bas i dużą dynamikę to zobacz Paradigm Monitor 11 v.7. Dali Ikon 7 też są dobre, ale trochę mniej basowe i dynamiczne od Paradigm, no i chyba para kosztuje ciut więcej niż 6k? Masz sporo kasy na kolumny i można już super wybrać, więc myślę że bez odsłuchów się nie obędzie. Szkoda takich kolumn do Onkyo 608, ja bym wolał w jakiś wzmak zainwestować. Ampli ten zarąbiście Ci ograniczy dobre stereo. Jeżeli już z Onkyo to bym celował w serię 8xx lub wyższe modele Marantza czy Denona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marekrakow

New member
Gdybym wybrał RX8, poradź mi jaki wzmacniacz, mam "na oku" Marantz 7005, może Yamaha 2020, a może Arcam (dopłacę, jeśli da się odczuć róznicę), tylko który...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Posłuchaj sobie takiego zestawu jaki mam w podpisie czyli Denon 1510 i Paradigmy 11v7. Gra to świetnie. Poczytaj moje wrażenia w tym wątku LINK.
Kupiłem oba klocki w bardzo dobrych cenach. Jak będziesz zainteresowany to dam Ci namiar. Najpierw posłuchaj żebyś potem nie musiał na nowo wydawać kasy ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Gdybym wybrał RX8, poradź mi jaki wzmacniacz, mam "na oku" Marantz 7005, może Yamaha 2020, a może Arcam (dopłacę, jeśli da się odczuć róznicę), tylko który...

Jeżeli cały czas chcesz ampli do KD, to Marantz serii 7xx będzie dobry, i wydaje mi się że w stereo może lepiej zagrać niż Yamaha. Jeżeli też Denon to seria 3xxx. Oczywiście Arcam AVR 360 czy już nie mówiąc o 600, zagra w muzyce jeszcze lepiej. Porównywane są nawet do w miarę dobrych wzmacniaczy. Inna sprawa to czy chcesz mieć jeden klocek i wydać np. 6-7k, czy może nie lepiej kupić za 3k ampli do kina z pre-out i za drugie 3k dokupić wzmacniacz? Takie opcje były testowane przez kolegów z forum i osobny wzmak zawsze lepiej gra niż sam ampli. Oczywiście moglibyśmy polemizować do do stereo z Arcama 360/600. Tak jak napisałem przy tej sumie pieniędzy do wydania nie bierz w ciemno, bo można żałować. Każdy z nas lubi coś innego w brzmieniu, jednym odpowiada zestawienie Marantz - MA RX 8, a innemu Denon czy HK. Wybierz sobie z 3 komplety kolumn i 3 wzmacniacze/ampli i umówić się gdzieś na odsłuch, a może się w trakcie okazać że przypasuje Ci zupełnie coś innego.
 
Do góry