kolumny do onkyo 608

lysy25

New member
Witam

po lekturze tego forum i wielu innych zdecydowalem sie na onkyo 608 . w sumie bralem pod rozwage denona 1910 i Yamaha rx v 765 / 1065
jednak onkyo jako jedyne ma lacze do kompa i usb 1.4 do 3d no i generalnie swietne opinie no i nie jest zbyt drogie , jedynie mam dylemat czy z LAN czy bez ( spora roznica w cenie ) no i zostalo znalezc dokladne info co tak naprawde da mi LAN i czy warto doplacic do tego gadzetu . Dzieki za podpowiedzi czesci z was na moich postach .

Drugi dylemat to kolumny do onkyo narazie 5.1 z rozbudowa do pelnego wykozystania ampa .
obczytalem sie co nieco na www ale trudno sie zdecydowac , prosilbym o jakies sugestie zeby moc odsluchac 2/3 typy i wybrac. budzet to okolo 4.5 tysia na 5.1
Najbardziej przemawiaja do mnie klipsch f3 rf 62/63, kef c5 c7 IQ50, jbl es 100, wharfedale diamond 10.5 / 10.6, tannoy mercury f4, Q accustic 2050, mission m35
ciezko wybrac
prosze o 2/3 modele warte odsluchu
muza / film 50 na 50 % muza to metalica dobry housik dla mnie ale tez lady gaga i takie bzdety dla mojej zony takze moze cos bardziej uniwersalnego ale zdecydowanie bardziej w moja strone.
w sumie to potrzebuje czegos co by mi przypominalo moje auto w sumie niepozorna celica ale jak trzeba to uwiezcie mi jest czym jechac i tego oczekuje od moich kolumn spokojne niepozorne ale jesli zajdzie potrzeba dysponujace ogromnym potecjalem z dobrym miekkim basem ladna wyrazna gora

dzieki za poswiecony czas i rady
pozdro dla wszystkich:hihi:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Onkyo z tych co odsłuchiwałem - to extra dla mnie grają Klipsche FR 3 - przy podobnych preferencjach.
 

lysy25

New member
30 mkw prawie w kwadracie 2,5 m wysokie
na pewno bedzie onkyo 608 chcialbym kupic od razu kolumny prawdopodobnie na razie 5.1
najbardziej przemawiaja do mnie MA BR6 /BR2 + sub ale nie jestem pewien czy potrzeba mi w przyszlosci drugi sub + tyl do pelnego 7.2
Potrzebuje znalezc trzy typy kolumn do odsluchu i wybrac z tego najbardziej odpowiadajace
duzo obczytalem sie rowniez o C 7 i IQ50 i Klipsch. co do kef mam ostatnio mieszane odczucia
chcialbym kupic wszystko w tym tygodniu powinno tez starczyc na bluray ale mam tez w kompie i nie wiem czy bede mogl z niego skorzystac dlatego ze np 2012 nie moge obejrzec na TV ( po HDMI ) wyskakuje mi komunikat po ang ze nie moge odtwozyc natomiast w lapku ogladam bez problemu Lapek to sony vaio fw 21z tv to panasonic viera
Czy jak wezme bluray panasonica z internetem to bede mogl ogladac you tube na tv ? na chlopski rozum tak czy sie myle
ostatnia prosba to kabelki - czyje ????
dzieki za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia to śmiało Klipsch i to coś z F2 lub wyżej, amplituner 607, 608 minimum, najlepiej 807.
 

lysy25

New member
807 ???? to za stary model 2x drozszy HDMI wolniejsze 180 w plus LAN , czy proponujesz tylko ze wzgledu na 15 watt wiecej ? Y:roll:
 

killpit

New member
Zdecydowanie 807 scena dzwięku jest jeszcze raz lepsza od 607 czy 608. Tu nie chodzi o watty ale przetworniki zastosowane w nim.Ostatnio robiłem sobie test denon 2310 i onkyo 807 duża przewaga na korzyść ONKYO podłączone było z Klipschem F1.Jak możesz to dołóż i kup 807 sam się przekonasz wiem co mówię :)
 

lysy25

New member
Zdecydowanie 807 scena dzwięku jest jeszcze raz lepsza od 607 czy 608. Tu nie chodzi o watty ale przetworniki zastosowane w nim.Ostatnio robiłem sobie test denon 2310 i onkyo 807 duża przewaga na korzyść ONKYO podłączone było z Klipschem F1.Jak możesz to dołóż i kup 807 sam się przekonasz wiem co mówię :)


Dzieki za posty
Bylem wczoraj na odsluchu, problem polega na tym ze mieszkam w UK kolo Manchasteru i niestety sklepy AV sa bardzo daleko w tyle za polskimi, poziom wiedzy sprzedawcow jest zenujacy. Na pytanie co by zasugerowal do onkyo pada odpowiedz KEF kht1005.2 dlatego bo inni kupuja i nie koniecznie do onkyo - sam nie jestem specem stad moja obecnosc tutaj na tym forum.
Generalnie sklaniam sie ku onkyo 608 + mordaunt short aviano 8 + 1 + 5 + 9
Koszt to okolo 6 tysia pln
Typ namawial mnie na Cambridge S70 + 50 + 90 + 30 + onkyo 608 za okolo 4000 pln

Moge dolozyc do do 807 to nie chodzi do konca o kaske. Wydajesz 6 tysia wydasz 6,5
Ale czy rzeczywiscie warto ? To troche starszy model i niewiele wiem na jego temat
Blackninja tez namawia na 807

Co sadzicie o Aviano 8 ? czy rzeczywiscie lepiej wziac 807 ???
Pozdrawiam
 

lysy25

New member
Ach zapomnialem, mam dodatkowe dwa pytanka
- jakie CD/ DVD/BD wziazc na kolejny odsluch ( w sklepie oprocz Avatara nie mieli nic specjalnego )
- jaki polecalibyscie odtwarzacz bluray do mego zestawu

Dzieki z gory za sugestie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
byłbym jednak za Klipschem.
Ale jak starcza na jamo będzie też dobrze.
O dobre ceny pytaj Blackninja na priw.
 

lysy25

New member
byłbym jednak za Klipschem.
Ale jak starcza na jamo będzie też dobrze.
O dobre ceny pytaj Blackninja na priw.

ok Kiki ale które jamo ? Nie przygladalem się jamo zupełnie.
Aviano 6/8 maja świetne recenzje w prasie specjalistycznej , jakość zastosowane elementy śmiało kwalifikuja je do kręgu zainteresowań audiofilow. Maniakiem audio nie jestem ale jeżeli mam wydać podobna kasę na coś o klasę niższe to nie bardzo widzę powodu.
Coś w tym jest skoro różnica wagi chociażby miedzy aviano a innymi kolumnami jest nawet dziesieciokrotna. W piątek widziałem boston accoustic takie malutkie białe kwadraciki. Typ w sklepie twierdził ze to nawet gra !!! Nie chciałbym tego za darmo a co dopiero płacić za to. Nikt mnie nie przekona ze to coś potrafi grać lepiej niż moja pozytywka na kominku.
 

tacim

New member
no i s a u mnie z Onkyo 608 grają Klipsch F3 z rodziną :) była pyszna cena to wziąlem hehe bankrut normalnie jestem.
 

sarlac

New member
Hej witam! Założyłem niedawno podobny temat a gdy szukałem informacji na temat kolumn do 608 i wpadłem tutaj... ;)
lysy25 czy dokonałeś zakupu? CO w końcu wybrałeś do 608? Również mieszkam w UK i zgadzam się że pod względem sprzętu UK jest do tyłu. Natknąłeś się może na głośniki Klipsch F2/F3 w UK?

Tacim jak byś mógł to napisz w paru słowach jakie wrażenia z użytkowania sprzętu?
Dzięki
 

sarlac

New member
Dzięki kiki. Oczywiście Twoją relacje już oglądałem robi wrażenie :) Problem z Klipsch jest taki że w UK ich praktycznie nie ma :( Znalazłem niby ich brytyjską stronę ale serii F3 tam nie ma :( Skoro te głośniki są naprawdę takie dobre to może pokuszę się o ściągnięcie ich z innego kraju. Jednak boję się, że jak coś się stanie to będę musiał je odsyłać itp. a wtedy koszta się niepotrzebnie zwiększają!
Czy pomiędzy Klipsch F3 lub F2 a Monitor Audio BR5 lub BR6 jest znaczna różnica? Pytam bo BR5 również zyskują pozytywne opinie i bez problemu mogę dostać je w UK...
Dzięki
 

lysy25

New member
Dzięki kiki. Oczywiście Twoją relacje już oglądałem robi wrażenie :) Problem z Klipsch jest taki że w UK ich praktycznie nie ma :( Znalazłem niby ich brytyjską stronę ale serii F3 tam nie ma :( Skoro te głośniki są naprawdę takie dobre to może pokuszę się o ściągnięcie ich z innego kraju. Jednak boję się, że jak coś się stanie to będę musiał je odsyłać itp. a wtedy koszta się niepotrzebnie zwiększają!
Czy pomiędzy Klipsch F3 lub F2 a Monitor Audio BR5 lub BR6 jest znaczna różnica? Pytam bo BR5 również zyskują pozytywne opinie i bez problemu mogę dostać je w UK...
Dzięki

Daj se siana z MA klipish i tym podobnymi.
Jezeli faktycznie mieszkasz w uk wez Epos 22i
W Superfi kupisz za 599 funia dwa fronty
maja tez super ceny na reszte kina domowego jezeli potrzebujesz
ja wzialem do tego onkyo 708 za 700 funia i jestem caly happy.
Nie ma sie do czego czepic rewelacja !!!!
Pozdro z liverpool
 

lysy25

New member
Hej witam! Założyłem niedawno podobny temat a gdy szukałem informacji na temat kolumn do 608 i wpadłem tutaj... ;)
lysy25 czy dokonałeś zakupu? CO w końcu wybrałeś do 608? Również mieszkam w UK i zgadzam się że pod względem sprzętu UK jest do tyłu. Natknąłeś się może na głośniki Klipsch F2/F3 w UK?

Tacim jak byś mógł to napisz w paru słowach jakie wrażenia z użytkowania sprzętu?
Dzięki

Cze
nie 608 za slaba do kolumn ktore kupilem
do moich epos 22 potrzeba naprawde mocnego napedu
jeszcze raz zapewniam REWELKA !!!!!!!!
Zadne tam MA Klipish etc.
Nie ma porownania.
Swietnie wykonane olbrzymi potencjal absolutnie zadnych zastrzezen nawet najmniejszych
zdecydowanie polecam nawet zakup w ciemno.

I
 

sarlac

New member
Dzięki łysy za rade. Oczywiście sprzęt o którym piszesz jest bardzo dobry. Zapewne jest lepszy od Klipsch i MA jednak cena również jest większa. Niestety mam ograniczony budżet na zakup sprzętu. 608 i MA to wszystko na co mogę sobie w tej chwili pozwolić. Ostatnie 3 tygodnie spędziłem na szukaniu odpowiedniego sprzętu i padło na MA. Zobaczyłem, posłuchałem i jutro chyba jadę zamówić.
Tak naprawdę ile by człowiek nie miał tyle może na to wydać jednak trzeba znać umiar! hehe
Myślę, że będę zadowolony z wyboru ale oczywiście czekam na dalsze sugestie!
 
Do góry