Kolumny do metalu, rocka - dużo dołu

Bastess

Member
Witam!

Jestem na etapie kompletowania pierwszego sprzętu stereo. Za mną już pierwsze testy i przesłuchania. Dzięki nim dowiedziałem się czego potrzebuje. Szukam kolumn podłogowych, które przede wszystkim będą bardzo dobrze grać dołem oraz będzie dużo mięsa. Coś w te deseń, że jak usiądę w fotelu to spadną mi kapcie hehe ;)

Muzyka to głównie metal, metalcore, hardcore, punk, stoner metal.

Na razie przesłuchałem dwa zestawy:

- Monitor Audio Silver 10
- Esa Neo 3 SE

Kolumny były podłączone m.in. pod: NADa c375 bee, t+a music reciver, Naim Nait XS-2, oraz vincenta SV-237.

Moje wrażenia są takie, że było dość OK. Większą uwagę przywiązałem do wzmacniacza bo wychodzi na to, że musi posiadać możliwość regulacji tonów bo np. Naim Nait XS-2 w moim odczuciu miał bardzo mało dołu.

Wracając do kolumn, po przeczytaniu komentarzy moi kolejni faworyci do odsłuchów to:

- KEF R900
- Focal Chorus 836 V lub focal chorus 826
- Focal ARIA 936
- DYNAUDIO FOCUS 260
- KLIPSCH REFERENCE RF 62II

Czy w dobrym uzyskaniu dołu głośniki basowe muszą mieć przynajmniej 200 mm? Czy to nie musi być zasada?

No i czy jesteście w stanie wskazać jeszcze jakieś głośniki kolumny, który warto zwrócić uwagę?

Mój budżet na kolumny i wzmacniacz: 20-25 tys.

Pozdro!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno warto je posłuchać i nie dlatego piszę że akurat je mam :) posłuchać nie zaszkodzi..
 
Do góry