Kolumny do Marantz`a nr 1403

nightmanik

New member
Witam,,proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu. Mam w tej chwili ampli marantz nr 1403 ( teoretycznie 2X50 w stereo przy 8ohm) oraz do tego Dali Zensor 1. Chciałbym zmienić te kolumny ( zensory przenieść na tył) na coś mocniejszego ( w pokoju mniej więcej kwadrat ok 25m.
Zastanawiam się nad poniższymi modelami :
podłogowe
Zensor 5
Melodika bl40
lub podstawkowe
Zensor 3
Castle Knight 2.
Podział muzyka / film - 50/50
Ampli na tą chwilę nie chcę zmieniać na typowy wzmacniacz.
Muzyka to głownie pop z domieszkami czarnej muzyki i lekkiego rocka, rzadziej poważna ; bez "ciężkiej muzy"
Pokój w bloku , więc nie słucham muzyki bardzo głośno.
Co sądzicie o moich propozycjach?
Czy jakieś inne kolumny lepiej by się zgrały z moim marantzem?
Dzięki z góry za podpowiedzi:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W takim metrażu bardziej bym się skłaniał ku kolumnom podłogowym .Po pierwsze pomieszczenie jest dość duże ,a po drugie podstawki też kosztują - oczywiście przy założeniu ,że jest miejsce na kolumny wolnostojące
Dali Zensor 5 jest dobrą propozycją ,niezłe też mogą się okazać JBL Studio 270 zwłaszcza przy muzyce pop ,chociaż te kolumny są kulturalne i dobrze zestrojone więc poradzą sobie z muzyką klasyczną
 

nightmanik

New member
Dzieki za szybki odzew:) Zastanawialem sie jeszcze nad zensorami 7 ale troche za wysoka półka cenowa i do tego nie wiem czy ampli by zdolal je odpowiedni napędzić. Czy jest duża różnica w brzmieniu między zensorami 5 a 7? Czytałem tez dużo dobrego o włoskiej marce indiana line nota. Czy miałes może bądź ktoś miał styczność z tymi kolumnami podłączonymi do ampli marantza?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzieki za szybki odzew:) Zastanawialem sie jeszcze nad zensorami 7 ale troche za wysoka półka cenowa i do tego nie wiem czy ampli by zdolal je odpowiedni napędzić. Czy jest duża różnica w brzmieniu między zensorami 5 a 7? Czytałem tez dużo dobrego o włoskiej marce indiana line nota. Czy miałes może bądź ktoś miał styczność z tymi kolumnami podłączonymi do ampli marantza?
Dobrze byłoby zakupić coś do serii, którą już masz.
O ceny Zensorów 7 popytaj blackninja, bo 5-tki są trochę małe na twój metraż.
A kwestii Indiana Line Nota, to bardzo dobrze brzmią z Marantzem, wg. mnie oczywiście, a Tobie proponuję odsłuchanie i porównanie.
 

nightmanik

New member
Problem w tym,że tego marantza już w sklepach nie ma i ciężko o odsłuch. Czy różnica w jakości między zensorem 7 a indiana nota jest aż taka duża jak sugeruje to cena?
 

nightmanik

New member
Dodam jeszcze , że chciałbym się zamknąć w kwocie ok 2500 którą niestety zensor 7 baardzo przekracza:)
Do preferowanych stylow mizycznych pasuje jeszcze podobno indiana line tesi 560.Ma ktos doświadczrnia z tymi kolumnami?
 
Ostatnia edycja:

_Robox_

New member
Do preferowanych stylow mizycznych pasuje jeszcze podobno indiana line tesi 560.Ma ktos doświadczrnia z tymi kolumnami?

Ja mam, brzmią bardzo fajnie z Marantzem. Bym je kupił gdybym wcześniej nie słuchał Kefow Q700 :) między tymi kolumnami jest duża różnica, czy warta 2 ,5 wyższej ceny Kefow? To już zależy dla mnie warta ale jak nie porownasz ichrazem pewnie będziesz z Indiany adowolny:)
 

nightmanik

New member
SR6005 zamiast nr1403

Witam ponownie. Trafiła się okazja i zamieniłem nr1403 na sr6005. Macie jakieś pomysły które kolumny najlepiej do nich pasują? Faworytem nr1403 był Zensor 7 ew. 5 ale teraz to już nie wiem:) Pomocy:)
 
Do góry