Kolumny do małego pokoju

garibaldi

Member
Witajcie.
Potrzebuje w pokoju zrobić nagłośnienie (muzyka/filmy). Metraż ok 10-12m2. Wzmacniacz stara Yamaha rxv630 (testowałem ją w drugim pokoju gdzie mam Klipsch 82RFII i chodzi znakomicie) :)).
Para głośników nie powinna przekraczać 800 - 1200 zł. Na razie na oku mam
Roth Oil 20
MA MR2
Magnat Quantum 603 / 653
Wharfedale Diamond 10.2
(odsłuch muzyki instrumentalnej chillout itd)
Za sugestię z góry dziękuje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z wymienionych przez Ciebie głośników zdecydowanym faworytem jest Magnat świetne efekty stereo to jedna z nielicznych konstrukcji w tej cenie gdzie udaje się również zaobserwować głębie sceny - a to naprawdę sztuka ,inna zaletą jest muzykalność pozwalająca na długi odsłuch bez zmęczenie .W kategorii jakości basu i dynamiki wręcz ośmiesza pozostałe wymienione głośniki więc szkoda czasu na rozwijanie tej kwestii
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Balans tonalny Magnatów jest zdecydowanie przesunięty w dół, co wynika zarówno z dość obfitego i rozciągniętego w dół basu (wydobywającego się z największej w tym teście obudowy i dużych membran), jak też z tego, iż góra pasma podawana jest tu z godną podziwu powściągliwością. Pomimo że poskąpiono trochę wysokich tonów – a jak wiemy, to przede wszystkim one odpowiadają za efekty stereofoniczne – to, o dziwo, właśnie Magnaty osiągają w tej kategorii najlepsze wyniki. W tym względzie zostawiają z tyłu rywali, oferując zarówno precyzję lokalizacji, jak i odpowiedni rozmach, dzięki czemu scena rozbudowana jest dosłownie we wszystkie strony. To właśnie z tych kolumn udało się osiągnąć prawdziwy efekt głębi sceny. Jakość barw, mikrodynamika na średnicy również nie pozostawiały złudzeń, że mamy tu do czynienia z dojrzałą konstrukcją, która – mimo niskiej ceny – może zadowolić nawet wymagających słuchaczy. Nieco przyciemnione na górze, ale bardzo dynamiczne kolumny, grające z rozmachem kolumn podłogowych. Na tle rywali sprawiają wręcz wrażenie pełnopasmowych. Prócz tego oferują wysokiej próby efekty przestrzenne oraz bogactwo barw. To zdecydowany zwycięzca testu.

Sześć par kolumn, które stanęły do porównania, wykazało zarówno zróżnicowany poziom jakości, jak i wyraźną odmienność w charakterze. Z pewnością nie można napisać, że poziom był tak wyrównany, iż trudno wskazać zwycięzcę. Tak nie jest. W kategoriach obiektywnych i moim prywatnym rankingu najlepiej wypadły Magnaty Quantum 653, które po raz kolejny udowodniły, że marka ta to nie tylko sprzęt samochodowy, ale prawdziwie audiofilskie, a przy tym bardzo rozsądne cenowo, produkty. Nie gorzej wypadły Dali Lektory 2, których uniwersalność doceni chyba każdy audiofil. Dynaudio DM 2/6 z jakością dźwięku mieszczą się w pierwszej trójce, ale są już wyraźnie droższe i dlatego nie mogły uzyskać rekomendacji. Niemniej, trzeba je ocenić wysoko za jakość wykonania, a zwłaszcza solidność obudowy. Brzmienie mieści się w kanonie wypracowanym przez tę markę.

Również Wharfedale Onyx 100 i Monitor Audio Bronze BX2 nie mają się czego wstydzić, jednak to te drugie zasługują na większe uznanie, z powodu niższej ceny. Przegranym testu jest bez wątpienia produkt System Fidelity, który nie dorównuje pozostałym kolumnom jakością dźwięku, ani zastosowanych komponentów.

Pokój: 16 m2
Podstawki: Epos ST12i + podstawy z granitu
Wzmacniacz: Struss Chopin Mk IV SE
Odtwarzacz: Ayre CX -7eMP
Kolumny odniesienia: Equilibrium Eltheria
Kable głośnikowe: Equilibrium Sun Ray
Interkonekt: Equilibrium Turbine
Kable sieciowe: Furutech FP -314Ag i Enerr Absolute White

Fragment testu 6 głośników podstawkowych (AV październik 2011)
 

Hegemon28

New member
Okay Moze inaczej wygląd tez się liczy dla mnie bx2 wyglądają o wiele lepiej :D.W Magnatach odrzuca mnie ta maskownica.Testy testami ale najważniejszy jest odsłuch.Bx maja wylot z przodu wiec można w małym pokoju bardziej dosunąć do ściany.Takie moje małe podsumowanie nie będę się kłócił mój wybór to bx2.
 

Rudeford

New member
Jak do spokojnej muzy to MA się nadadzą, taka Anita Baker brzmi świetnie. Mam starszy model BR2 i dają rade nawet w łagodniejszych odmianach metalu. W 12m2 wcale nie jest łatwo znaleźć miejsce odsłuchu w którym graja jak należy. Praktycznie co krok to grają inaczej. Jeśli Magnaty maja jeszcze więcej basu i wylot z tyłu to będzie tylko gorzej.
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Kolumny będą raczej dosunięte do ściany na wysokości koło 1.60 - 1.70. Mogę za nimi zrobić 2-5 cm odstępu od ściany jednak po bokach będą miały po kilka cm do kolejnych ścian czy mebli.
Rysunek wygląda tak:
ustawienie.jpg

TV to monitor 26 cali podłączony do komputera pod nim jest biurko.
 
Do góry