kolumny do KD i muzyki

pawel-t1

New member
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Przymierzam się do zakupu zestawu komumn do KD(60%) i muzyki(40%), pokój ~25m2. Przymierzałem się do:

JBL Northridge Cine Pack
lub
zwstaw KEF (C7 - fronty; C3 - tyły; KEF C6LCR - central)

Oba zestawy bez suba.

Do któregoś z tych zestawów szukam również ampli ale raczej z naciskiem na lepsze (droższe) kolumny niż ampli. Muszę zmieścić się w przedziale 5000-6000PLN za wszystko. Mocno skłaniałem się do JBL ale przeczytałem kilka niepochlebnych opini na temat twardego dudniącego basu a bardziej lubię miękki, delikatny ale taki który potrafi też mocniej przywalić (ale bez suba). Co polecacie z w/wymienionych a może coś innego? Proszę również o rady na temat ampli do tego zestawu. Myślałem o Onkyo 607 lub H/K AVR 255.

Ps. Czy może mi ktoś bliżej wyjaśnić działanie pre-out'u i jego zalety?

Pozdrawiam,
PT
 

srekal34

New member
Za 6000, to radziłbym Ci raczej stereo, a potem sobie dokupisz resztę kolumn. Jak podoba Ci się brzmienie KEF, to weź IQ70 i sub do tego(bo grają raczej mało basowo - choćby najtańszy, np. Jamo sub200). Razem z ampli H/k 255 to będzie bardzo dobrze grało. Onkyo wcale nie jest lepsze do kina, a w stereo odpada w przebdiegach.
JBL IMO jest mocno przereklamowane i nie warte swojej ceny
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kef podnosi ceny od 1.08.2009 . WIęc wykorzystaj sytuację tym bardziej że grają extra z HK 255.
 
Do góry