kolumny do denon avr-1311

pablik1

Member
Witam

chodzi o kolumny do Denon avr-1311 - mam do wyboru Jamo S426 i Prism Audio Onyx 200, który zestaw kolumn wybrać? używać go będę raczej do film 70%/muzyka 30%. Subwoofera raczej nie będzie.

dzięki
 

schwarz

New member
Poprostu słabo gra, zarówno fronty jak i malutkie głośniki efektowe i mały center. Podobno jest bardzo duża różnica między S426 a S506 i warto dołożyć i kupić te drugie. Podkreślam, że nie jest to moja opinia tylko wyczytałem ją gdzieś i nie wiem czy jest prawdziwa?
 

schwarz

New member
Czyli nic strasznego w S426 nie ma i z ograniczonym budżetem warto się nimi interesować? Poprostu mniejszy i słabszy model za mała kasę?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Pablik1 weź sobie odsłuchaj te głośniki i wybierz te, które Ci się podobają. Ja akurat tutaj się nie zgodzę, że te Prismy są gorsze od Jamo w tym wypadku, bo jeżeli chcesz te głośniki do filmów w 70% to w Jamo będziesz miał raczej marne efekty(mało basu), a jeżeli nie planujesz dokupywać do tego suba, to raczej średnio kinowy zestaw. Z resztą porównaj sobie parametry, a zobaczysz które są lepsze, później ich posłuchaj i wybór będzie prosty.
 

gulasz2004

New member
Pytanie nieco przewrotne także o kolumny do avr-1311

Witam pasjonatów i fachowców. Pytanie moje także jest o kolumny do avr-1311, jednakże sformułuję nieco inaczej. Ale to wymaga chwili opisu.
Niedawno stałem się posiadaczem Denona avr-1311 i po podłączeniu go do moich starych wharfedale'i diamond 7.3 zbaraniałem. Dźwięk jaki usłyszałem był tak różny od tego jaki dostarczał stary stereofoniczny denon drs-275rd że aż zrobiło mi się głupio. Stary denon w połączeniu z tymi głośnikami grał ciepło, głęboko, nieco konturowo - ale tak lubię. Teraz dźwięk stał się płaski, suchy, o nieiwelkiej ilości basu za to o szczególnie rozbudowanej średnicy. Ponieważ planuję dokupienie zestawu kolumn do kina domowego prosze Was o sugestie na jakie kolumny powinienem zwrócić uwagę aby uzyskać z powrotem ten lekko konturowy, ciepły dźwięk z wyraźnym basem i nieagresywnymi tonami wysokimi. I tu własnie przewrotność - zazwyczaj wszyscy poszukuja kolumn o liniowej charakterystyce a mnie zależałoby na kolumnach nieco efekciarskich, konturowo grających. Zaznaczam, że chodzi mi o zestaw mocno budżetowy - czyli cena gra główna rolę więc w grę wchodzą jakieś kody, jamo itp. Z góry dziękuję. Pozdro
Dodam jeszcze, że pokoik jest niewielki - ok. 14 m2 więc zestaw raczej bez suba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry