Kolumny do 600zl za sztuke

maniek1983

New member
Witam
Szukam kolumn do 600zl za sztuke to jest maximum jaki moge przeznaczyc na kulumny.Beda graly z ampli Denon avr 1713 i sub Boston Acustic 250 w pokoju 15m2.Musza dac rady w kinie domowym jak i stereo wiecej w muzyce.Wiem ze budzet 1200zl jest za maly zeby znalesc cos sesownego co by spelnilo moje wymagania.Prosze polecie jakies glosniki na ktore w tej kwocie powinienem zwrocic uwage. Dzieki i pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fajnie by było gdybyś mógł te parę stówek dołożyć, bo byś miał dużo lepsze kolumny np. Melodika BL 30, Monitor Audio MR4, KEF C5, Klipsch F10, JBL Studio 180. One tak oscylują w granicach 1600zł-1800zł, ale podejrzewam że u Blackninja by było sporo taniej. Osobiście polecę Ci fajne monitory z dobrym basikiem - Paradigm Monitor Mini V.7. Napisz do kolegi i niech Ci wyceni. Lepiej dołożyć te 200-300zł a mieć już coś porządnego i w przyszłości rozbudować o central i surroundy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież napisałem że ceny wyjściowe oscylują w granicach 1600-1800zł na Allegro. To nie znaczy że tyle byś zapłacił negocjując ze sprzedawcą. Nawet niech wyjdzie te 1500zł, to uważam że warto dołożyć te 300zł i kupić lepsze klasowo kolumny niż iść w jakieś Kody czy Jamo, ale jeżeli już chcesz coś w tej kwocie to zobacz Jamo s506, Wharfedale Obsidian, JBL Loft, Quadral Quintas 505.
 

Krzaku666

Banned
Ale po co do 15 metrów pchać na siłe podłogówki skoro wystarczą tansze i mieszczące się w budzcie (o klase lepsze) duże monitory ? Tymbardziej że jest już na pokładzie spory sub.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale po co do 15 metrów pchać na siłe podłogówki skoro wystarczą tansze i mieszczące się w budzcie (o klase lepsze) duże monitory ? Tymbardziej że jest już na pokładzie spory sub.

Można wstawiać i podłogówki o monitory, jak kto woli. Jasne że w podobnej cenie kupi się lepsze klasowo monitory niz podłogówki, tylko do monitorków to trzeba doliczyć jakieś eleganckie standy.

W tej cenie to tylko jak dla Mnie Klipsch widzialem w przecenie za 779zl F10...

Tylko że to cena za sztukę a nie parę:) Kolumny trzeba odsłuchać. Klipsch grają fajnie i efekciarsko, ale nie każdemu takie granie odpowiada. Niektórzy wolą bardziej wyrównane brzmieniowo klocki.
 

rzezba

New member
Krzysiek w tytule jest cena 600zl za sztuke, a wiec 179zl moze da sie wyskrobac wiecej albo i stargowac jeszcze z 779zl np na 700zl...
Odnosnie grania Klipsow Moich, to po wymianie kabla na sommer i podlaczeniu BI-AMP wszystko sie poukladalo odnosnie wysokich i srednich oraz niskich tonow, bez BI-AMPU i na zwyklych kablach, faktycznie dominowal tylko bas ale w obydwoch przypadkach jak na 2 drozna kolumne graja naprawde glosno...
Do monitorkow i tak trzeba podstawki, a wiec wyjdzie bardzo podobnie co do miejsca...
 

Krzaku666

Banned
Może ma gdzie je ustawić albo powiesić, w 15 metrach trzeba sensownie zarządzać przestrzenią. Dobry monitor sie lepiej sprawdzi od zbasowanego Klipsha.
 
Do góry