kolumny do 6000zl w problematycznym pokoju

beney

New member
witam serdecznie, jestem nie dosc ze nowy to i dosc laikiem w kwesti audio. przeprowadzilem sie wlasnie na tymczasowe i pierwsze "swoje" i moge sobie wkoncu sprawic pierwsze audio (drugie jesli zaliczyc logitech z5500 z karta usb creative xfi hd). mam do przeznaczenia na ten cel: (raczej nowe) glosniki do 6000zl, amplituner +-2000zl uzywany. pokoj jest dosc maly 24m i calkiem konkretnie zagospodarowany. zastanawiam sie nad zestawem 5.1 ew. 5.0 ktorego kolumny beda graly pozadnie w stereo i jako kd, gdyz 50% muzyka (dnb, dubstep, electro) i 50% filmy/xbox. myslalem nad:
DALI Concept 8 S Power
albo
Audio MR6 + MR2 + MRCentre + MRW10 + kable gratis
laikowy wybor padl po intensywnej lekturze opini i porad na tym forum ;P
z racji tego iz chcialbym cieszyc i dobrym stereo i kd potrzebowal bede zapewne ampli i wzmak stereo osobno...myslalem o jakims uzywanym denonie np:2807 ale nie obsluguje obrazu fhd...nie bede klamal mam zero pomyslu jak rozwiazac naped i oswiadczam ze z radoscia i pokora przyjme kazda rade i sugestie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o kolumny to ja Ci polecę zestawy :
Roth Audio Oli (5.1) Oli40+Oli20+C20+KH20
lub zestaw oparty na frontach Paradigm Monitor 9 v.7 (tu już 5.0 bo na więcej chyba kasy nie starczy)

do tego amplitunery Marantz 5006/6006 lub H/K 265/365

Oczywiście najlepiej będzie jak wybierzesz się na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

beney

New member
Myślę ze marantz 5006 używany+wzmak stereo byłby rozsądnnym rozwiązaniem. A i jak bym dobrze poszukal to może w budzecie skompletowalbym ten zestaw 5.1 roth oli tylko z 50 zamiast 40 na przodzie...co myslicie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie Oli 50 to już dość potężna kolumna, nie wiem czy do 24m nie będzie za duża, dużo zależy od akustyki pomieszczenia. Jak lubisz dużo basu to Oli 50 będzie ok. Z tego co wiem są już dostepne tylko w kolorze buk. (chyba że akurat ten kolor by Ci pasował). Do Oli 50 też by się przydał mocny wzmacniacz.
 

hopa

New member
Witam

2-3 miesiące temu po kliku odsłuchach kupiłem:
DALI Zensor7, DALI Zensor Vokal, Magnat Interior Pro 130 (surround) oraz sub Magnat Omega 20A. Do tego amplituner Denon AVR-2312.
Jestem bardzo zadowolony z kolumn i polecam taki zestaw.
Kolumn używam do muzyki (2/3) i filmów (1/3).
W stereo nie używam suba, gdyż fronty Zensor7 schodzą bardzo nisko. Dzięki basrefleksom umieszczonym z przodu, jakość basu nie pogarsza się istotnie przy ustawieniu blisko ściany.

MA MR6 to też bardzo dobre kolumny w tej klasie cenowej (brałem je też pod uwagę). Ostatecznie zniechęciły mnie obawy o jakość basu - gdy ustawię je bliżej ściany, nieco zbyt "soczysty" środek oraz wygląd kolumn "na żywo". Zaznaczę, że kolumnom tym nie poświeciłem zbyt wiele uwagi (ten wygląd!).

Pozdrawiam
 

zpoe

New member
jak kolega wyżej też wybrałem Dali Zensor 7 tylko w secie 5.0 i do tego sub Yamahy i jestem zadowolony z tego zestawu, ale nie będę się wypowiadał i zachęcał do niego poprostu odwiedz jakiś salon i posłuchaj i wtedy wybieraj...każdemu może się spodobać inny zestaw, inne brzmienie itd
 

beney

New member
W takim razie 3 zestawy do odsluchu (jak narazie):
Rothle
Dali zensor(cenna uwaga co do basu tym bardziej ze od sciany do oparcia kanapy pole manewru dość ograniczone)
MA
Tak nawiasem mówiąc mialem kiedyś okazje kupić za 13 tys
Parke awans f1.1f ale stwierdziłem ze w piwnicy tego nie bede trzymal;p
Teraz pluje sobie w brode bo narzyczona narzuciła budżet i pole manewru ograniczone troche a tak by stereo już bylo...czekam na dalsze sugestie na odsluch, a co byście polecili uzywanego do napedzenia samego przodu gabarytow roth oli 50 tylko muzycznie?

na allegro znalazlem onkyo 876 i denona 3808 co sadzicie? o napedzie do kd? co pozniej z stereo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry