kolumny do 2000

stanczyk1

New member
witajcie, chciałbym wymienić swoje wiekowe Tonsile pracujące ze wzmacniaczem Harmana 970. Rozglądam się za nowymi kolumnami za ok 2000zł. Pokój mam 20m kwadratowych.

chciałbym coś co zagra mocnym, dynamicznym basem i detaliczną górą. Słyszałem, że Paradigm, Monitor Audio i Roth Audio tak grają. Co byście polecili? Czy np Roth Oli 40 to będzie dobry wybór do tego Harmana?
 

adamllca

New member
Bez reklam
jesli chodzi o bas to harman ci powinien podpasowac nie brakuje go , oli40 ponoc graja ladnie dolem wiec warto posluchac takiego zestawienia
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio niekoniecznie. Reszta jak najbardziej, możesz dorzucić jeszcze Klipscha i JBL Studio 190.
 

stanczyk1

New member
no zrobiłem odsłuch JBL Studio 190 i nie bardzo to gra. jakieś buczenie, trudno tam o scenę.

Który model Klipscha wchodziłby w grę? to porównam z Oli 40
 

don111

Banned
w nich bas również jest mocny i przyjemny, choć nie jest tak wykonturowany (mniej kopiący) przez bas refleks jak w Oli czy Klipsch
tylko generalnie jeśli MA to nie bierz pod uwagę M6 ale MR6 (następca BR6)
Klipsch ma fajny bas (zbliżony do Roth) ale gra wyraźnie gorzej od Oli i MA w zakresie średnicy i góry
Roth ma bas i średnicę trochę lepszą od MA, górę odrobinę słabszą (choć jest jej minimalnie więcej)
z Paradigma raczej nic z podłogówek nie kupisz w tej cenie
 
Ostatnia edycja:

stanczyk1

New member
Z jaka elektronika słuchałeś?


Nie pod te wymagania.



no z moim Harmanem 970. bas to tam jest, ale góra jakaś płaska, powietrza nie ma. w ogóle, jakiś problem ze sceną, wszystko w jednym miejscu. spodziewałem się po JBL czegoś zupełnie innego.

myślałem, że to akustyka, ale posłuchałem w tym samym sklepie Roth Oli 40 i różnica kolosalna na korzyść Roth. Dużo powietrza, ładnie ułożona scena, wokal z lewej, gitarka z prawej, bas wtedy, kiedy się tego oczekuje. Aż dziwne, że w tej samej cenie to sprzedają.
 

qqrydza

New member
Ja jak usłyszałem jbl 180 w sklepie to sobie pomyślałem "co to k.rwa jest?"
Potem zapuścił oli 40 i te kolumny lepiej już sobie radziły ale nie do końca było to czego oczekiwałem od kolumn ~2000PLN. Zacząłem powątpiewać w słuszność wymiany moich 4x altus 110 + Magnat Monitor Supreme Sub 301 A.
Założyłbym się, że nie jeden z zamkniętymi oczami nie powiedziałby, że to altusy tylko celowałby znacznie wyżej.

Od początku...
W pierwszym odwiedzonym salonie audio video powiedzieli mi, że muszę celować w pułap cenowy około 1000PLN za sztukę by nie być zawiedzionym. I "gość" miał rację.
Wracając do tematu... kolejne sklepy i kolejne kolumny. Magnat quantum- spoko ale wciąż czegoś mi brakuje. Dopiero monitor audio zrobiło na mnie wrażenie. MR6 dają efekt jaki mam przy słuchaniu mojego zestawu. No przyznam, że grają czysto bo altusy niekiedy nie dawały rady przenosić niektórych częstotliwości przy głośnym odsłuchu. Popierdywały, skrzeczały i zniekształcały.
Miałem na oku jeszcze kef c7 ale nigdzie ich nie słyszałem więc szukałem dalej salonu, w którym mają takie kolumny na miejscu.
Znalazłem c5 i w porównaniu z MA miały więcej basu co przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Bas był taki, że szukałem suba w pomieszczeniu odsłuchowym. Dźwięk wypełniał idealnie przestrzeń pomieszczenia, było głośno, dynamicznie i czysto. Dla mnie więcej nie potrzeba( tak mi się teraz wydaje ;) ) Zamówiłem więc kef c7 a altusy wystawiłem na allegro. Wystarczyło 10 minut by znalazły nowego właściciela.
Takie moje przygody przy dokonywaniu wyboru nowych kolumn.
Pozdrawiam.
 

stanczyk1

New member
Szukałeś mocnego dynamicznego basu, a teraz piszesz o powietrzu :)


że sam siebie zacytuje "i detalicznej góry"


KEF C5 i bas? tego jeszcze nie grali. dużo można powiedzieć o serii C - najwięcej to, że ciężko ją odsłuchać, bo sprzedawcy się chcą ściągać. w kilku sklepach mi powiedzieli, że nie mają i nie będą mieli bo to niesprzedawalny sprzęt. mnie się udało w końcu posłuchać - ładne wokale, ale bas? jaki bas?
 

qqrydza

New member
No właśnie większość odradza Kef'y co ciekawe były to sklepy(salony), które nie były autoryzowanymi dilerami Kef'a. Wiadomo, że lepiej sprzedać akurat to co się ma na stanie w magazynie.;) Tylko jeden sprzedawca powiedział, że w tym przedziale cenowym to tylko inwestować w Monitor Audio i Kef'a.
Wracając do basu... bas wymiatał, że się tak wyrażę, i to centralnie.
:)
 

cezar1972

New member
W tym przedziale cenowym można śmiało dodać Roth-y. Moim zdaniem są to niedoceniane kolumny. W salonie bezpośrednio porównywałem Roth Oli 30 i MA BX 5 na amplitunerze Yamahy RX-A 1010. Na moje ucho Roth-y, mimo że tańsze grały zdecydowanie lepiej (lepszy bas, mniej ostra góra). Dodam, że ampli grał w trybie pure audio.
 

ubudu

New member
Ja właśnie dzisiaj słuchałem Oli 40 i fajnie grały szczególnie dołem choć źródło nie było górnych lotów (ampli Denon chyba 1612). Dla porównania grały też Zensor 5 i Diamond 10.7. Ja bym obstawiał Oli 40 znowu kumplowi bardziej podobał się Diamond.
Ciekawe czy z ampli Denon 2312 będzie jakaś różnica na plus.
Co Waszym zdaniem lepiej układa się Denonem
 

don111

Banned
MR6 dają efekt jaki mam przy słuchaniu mojego zestawu. No przyznam, że grają czysto bo altusy niekiedy nie dawały rady przenosić niektórych częstotliwości przy głośnym odsłuchu. Popierdywały, skrzeczały i zniekształcały.
Miałem na oku jeszcze kef c7 ale nigdzie ich nie słyszałem więc szukałem dalej salonu, w którym mają takie kolumny na miejscu.
Znalazłem c5 i w porównaniu z MA miały więcej basu co przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Bas był taki, że szukałem suba w pomieszczeniu odsłuchowym. .
C5 vs MA MR6 ? tu nie ma takiej opcji żeby bas był nawet porównywalny w tych dwóch
jedyne możliwości są takie, że albo słuchałeś je w różnych pomieszczeniach lub/i pod różnym wzmacniaczem
 

qqrydza

New member
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Masz rację. Nie dopisałem MR4. "Szóstki" słyszałem w innym salonie. Bezpośrednio porównywałem C5 i MR4 w jednym pokoju do odsłuchów i tu była lekka przewaga na kożyść kolumn Kef'a. Ogólnie wydaje mi się, że grały bardzo podobnie.
 

endrju68

New member
Ja jak usłyszałem jbl 180 w sklepie to sobie pomyślałem "co to k.rwa jest?"
Potem zapuścił oli 40 i te kolumny lepiej już sobie radziły ale nie do końca było to czego oczekiwałem od kolumn ~2000PLN. Zacząłem powątpiewać w słuszność wymiany moich 4x altus 110 + Magnat Monitor Supreme Sub 301 A.
Założyłbym się, że nie jeden z zamkniętymi oczami nie powiedziałby, że to altusy tylko celowałby znacznie wyżej.

Od początku...
W pierwszym odwiedzonym salonie audio video powiedzieli mi, że muszę celować w pułap cenowy około 1000PLN za sztukę by nie być zawiedzionym. I "gość" miał rację.
Wracając do tematu... kolejne sklepy i kolejne kolumny. Magnat quantum- spoko ale wciąż czegoś mi brakuje. Dopiero monitor audio zrobiło na mnie wrażenie. MR6 dają efekt jaki mam przy słuchaniu mojego zestawu. No przyznam, że grają czysto bo altusy niekiedy nie dawały rady przenosić niektórych częstotliwości przy głośnym odsłuchu. Popierdywały, skrzeczały i zniekształcały.
Miałem na oku jeszcze kef c7 ale nigdzie ich nie słyszałem więc szukałem dalej salonu, w którym mają takie kolumny na miejscu.
Znalazłem c5 i w porównaniu z MA miały więcej basu co przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Bas był taki, że szukałem suba w pomieszczeniu odsłuchowym. Dźwięk wypełniał idealnie przestrzeń pomieszczenia, było głośno, dynamicznie i czysto. Dla mnie więcej nie potrzeba( tak mi się teraz wydaje ;) ) Zamówiłem więc kef c7 a altusy wystawiłem na allegro. Wystarczyło 10 minut by znalazły nowego właściciela.
Takie moje przygody przy dokonywaniu wyboru nowych kolumn.
Pozdrawiam.

Sam mam Kef C7 napewno nie pożałujesz zakupu.
 

qqrydza

New member
No ja to "siedzę jak na szpilkach" ;) tym bardziej, że wczoraj przyjechał "człowiek" i porwał tonsile. Myślę, że do środy już Kef'y będą u mnie.
 
Do góry