Kolumny do 1600 zł Stereo czy Kino Domowe

Calcio23

New member
Jak w temacie szukam dobrego rozwiązania do dość nietypowego pokoju jest to salon połączony z kuchnią o wymiarach 17,5 metra tak to wygląda :

Zdjęcie - 06.10.2015 | Fotosik.pl


561ae1612961ee17gen.png

zastanawiam się co sprawdzi się bardziej w takim pokoju stereo 2.0 czy kino domowe 5.0 , budżet na cały zestaw to 1500 - 1600 zł ( kolumny ) czego szukać w tych pieniądzach ?

zestawu będę używał do słuchania muzyki i oglądania filmów, może potem kupię konsolę do gier ale to przyszłość...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tv pewnie pod sufitem, ale współczuje, w tym układzie nie widzę sensownego rozwiązania.
Ew. Zamienić narożnik miejscami, czyli przesunąć go w stronę tv, a stół za narożnik przy ścianie.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
W tak trudnym do zagospodarowania pod względem audio pomieszczeniu zrezygnował bym z 5.0 na żecz dobrych kolumn podstawowych (tak wiem kolumny podstawkowe jak sama nazwa wskazuje umieszcza sie na podstawkach, ale tutaj jest przypadek specyficzny) umieszczonych na uchwytach ściennych zawieszonych ponad wysokością stołu z krzesłami tak aby meble nie blokowały dźwięku wydobywajacego się z kolumn. Chodzi mi o to aby pomiędzy głośnikiem a Tobą nie było żadnej przeszkody. ..:) Również współczuję. ..
 
Ostatnia edycja:

Calcio23

New member
Dziękuje za rozjaśnienie sytuacji , właśnie tego się bałem, czyli zostają mi tylko kolumny podstawkowe ??? , przemeblowanie niestety ze względu na brak miejsca nie wchodzi w grę, dokładnie - telewizor wisi nad stołem na ścianie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak jak "Bipo " wspomniał wyżej ,podstawki muszą być ta tyle wysokie aby osie głośników wychodziły po za stół .Jeżeli stół będzie przesłaniać głośniki to trochę jest to bez sensu

Podstawki wnoszą jeszcze dodatkowy problem - zajmują miejsce ,którego u Ciebie i tak za dużo nie ma ,przypadkowo można też je potrącić .Takie rozwiązanie też pociągnie cenę do góry
Kiedyś Vogels produkował takie uchwyty ścienne do bezinwazyjnego mocowania małych kolumn .Umożliwiały one regulację w dwóch płaszczyznach (poziomym i pionowym ) ,więc u Ciebie mogło by się to sprawdzić

Jest jeszcze jedna opcja 2.1 czyli dwie satelitki + subwoofer .Jeżeli głośniki satelitarne będą niezłe osiągniesz dźwięk porównywalny z małymi kolumnami ,na dodatek łatwiej jest to rozmieścić
 
Do góry