Kolumny do 1500???

makakos

New member
Pokoj 20m2 muzyka house,dance.

Moje propozycje:
-Klipsch f1
-Jamo 606
-Jamo 608
-Tonsil maestro ii 180

Co wybrac?

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem że chodzi o pare kolumn? Z tych wymienionych najlepsze jakościowo są Klipsch, ale na ten metraż lepiej F2/F20. Możesz zerknąć jeszcze na JBL Studio 180 lub fajne monitory - Paradigm Monitor Mini. Powiem szczerze że czegoś nie kumam, Klipsch F 20 na Allegro kosztują ok. 3k za pare, a za 5.0 ok. 3,5k. To 500zł kosztują 2 surroundy i central?
 
Ostatnia edycja:

makakos

New member
Hmmm z tymi cenami to tez nie wiem.Wolalbym podlogowki, niz monitory pokoj w sumie ma 18m2.
Czym zasilic te klipche? Onkyo tx-8020?

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie sugeruj się że na Allegro ten ampli stereo jest dodawany do klipsch. To tylko takie przykładowe zestawienie. Wybór wzmaków jest ogromny i wszystko zależy od Twojego portfela i co tam Ci się spodoba:) Już dość porządny wzmak to koszt ok. 1600zł - 2000zł.
 

makakos

New member
Pelne moje zapytanie dalem w dziale stereo / stereo do 2500. Tam naswietlilem cala sprawe lecz nikt mi nie odpowiedzial :(

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie dlatego nikt nie odpowiedział, bo ciężko coś doradzić w tej kwocie. Przykładowo Klipsch F1 to wydatek średnio 1600zł za parę, więc jak chcesz kupić jeszcze wzmak + Cd za 900zł? W miarę przyzwoite CD kosztuje ok. 1500-2000zł, a gdzie wzmak? Chyba że coś z drugiej reki? Możesz z nowych jeszcze zerknąć na Denon PMA 520, bo zestaw nie jest drogi, ale pewnie by lepiej było dołożyć do PMA 720. Zobacz NAD C316. Pogadaj z Blackninja, to może się z tymi Klipsch i Denonem zmieścisz w kwocie?
 

makakos

New member
Cd nie jest konieczne:) A jaka jest opinia na temat denona avr x1000 lub ampli pioniera??? Vsx 828??? Co do klipschow jak wyglada bas w tych glosnikach?Obawiam sie jego braku...

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież Denon X1000 to amplituner KD? Po co Ci amplituner do pary kolumn? Dodatkowo jakość w stereo będzie gorsza niż wzmacniacza. Klipsch ma dość mocny bas i dobrą efektywność, ale za zestaw 5.0 zapłacisz akurat tyle ile wynosi Twój budżet, a jak pisałem do dwóch kolumn kupno amplitunera KD mija się z celem.
 

makakos

New member
A kolega przeczytal moj nieczytany temat w dziale stereo? Tam.napisalem.w czym.lezy problem... dlatego myslalem o ampli KD.

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

makakos

New member
Cytuje:

"Witam!
Chciałbym się pozbyć swojego tandetnego kina SONY. Ponieważ stwierdziłem ,że więcej słucham muzyki niż oglądam filmy. Warunki które musi spełniać amplituner:
- musi posiadać wejście optyczne. Będzie podłączony kablem optycznym to TV Toshiba 40tl838.
- Fajnie gdyby można było strumieniować jakieś radia i odtwarzać pliki z USB(nie jest to konieczne).
Z tym co napisałem powyżej jest jeden problem. Ponieważ tv strumieniuje do wyjścia optycznego taki strumień jaki odtwarza 1do1. Tzn. gdy włączymy film z ścieżka dźwiękową zapisaną w DTS 5.1 (sam tv nie posiada dekodera więc milczy) jak zachowa się amplituner stereo? Np. onkyo tx-8020? Będzie milczał? Usłyszę tylko frontowe kanały?Czy zrobi downmix do stereo?Ostatnie było by najlepsze:)
Czy nie lepiej w takiej sytuacji zakupic amplituner k/d który zagra dobrze w stereo?
Moje typy to:
-amplituner stereo wspomniane onkyo tx-8020
-k/d denon avr-x1000
-pionek vsx-827/8
Kolumny:
-tonsil maestro II 180
-klipsch f1
-jamo s608/8
Najbardziej podobają mi sie klipsche.

pokoj 20m2
Muzyka dance/house/trance/club/chillout


Pozdrawiam
Maciej"


Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nadal jestem tego zdania co poprzednio pisałem. Po co puszczać pliki wideo z DTS przez TV, jak teraz jest masa urządzeń która to odtworzy i puści dźwięk po analogu np. odtwarzacze BD, urządzenia multimedialne/sieciowe? Co Ci da dźwięk DTS czy DD jak będziesz miał tylko 2 kolumny? Po co pogarszać sobie jakość stereo przepuszczając dźwięk przez budżetowy amplituner KD, gdzie i tak nie wykorzystasz tego do czego został stworzony? Z radiem internetowym podobna sprawa, na w/w urządzeniach sieciowych czy odtwarzaczach też masz mozliwość podpięcia pod sieć. Zrobisz jak uważasz. Całkiem możliwe że ta jakość dźwięku w zupełności Ci wystarczy z amplitunera KD, ale praktycznie większość ludzi w muzyce słyszy róznicę na korzyść wzmaka stereo. Cenowo pewnie drożej wyjdzie kupno wzmaka + odtwarzacz sieciowy + BD, niż kupno ampli z tą opcją. Zależy co jest Naszym prorytetem?, czy jakość stereo czy funkcjonalność.
 

makakos

New member
Hmmmm....co prawda to prawda.Co w takim razie do klipschow f1 stereo z optykiem. Moze byc uzywka do 1200 - 1300...

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tanich i bogatych w złącza wzmaków i ampli stereo zobacz np. Harman Kardon 3490. To porządny i mocny amplituner stereo, a dodatkowo ma wejście coaxial i optyczne, wyjście na subwoofer. Pogadaj sobie z Blackninja, bo ma dobre ceny na te sprzęty.
 
Do góry