Kolumny do 1500 zł // ok. 25 m2

Rodeo

New member
Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Potrzebuje porady w sprawie nowego zakupu. Jako, że mam dosyć ograniczony dostęp do porządnych salonów odsłuchowych, to muszę prosić o poradę użytkowników tej strony. Tak jak w tytule, potrzebuje kolumn w tym przedziale cenowym. Głośniki mam zamiar ustawić na krótszej ścianie, w odległości od siebie coś w granicach 2,5 m. Mam zamiar je odsłuchiwac z odległości 3 metrów, czasem nawet 5. Słucham muzyki praktycznie każdego rodzaju. Nie jestem fanem mocnego metalu, disco polo, a jeśli chodzi o elektronikę to raczej łagodna bez tak zwanego "lupania". Lubię wierny, neutralny przekaz i sczegolowosc. Ale myślę, że w tej cenie to niemożliwe. Czego nie chce przede wszystkim to zalewu basu oraz nadmiaru góry. Co więcej mogę powiedzieć. W tym przedziale cenowym słuchałem jamo s606. Nie jest to kompletnie moje granie, zbyt basowo i czasami góra była nie do zniesienia. W dodatku instrumenty potrafiły się zlewac tak, że nie było można nic wyłapać. Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
..Lubię wierny, neutralny przekaz i sczegolowosc. Ale myślę, że w tej cenie to niemożliwe. Czego nie chce przede wszystkim to zalewu basu oraz nadmiaru góry. Co więcej mogę powiedzieć. W tym przedziale cenowym słuchałem jamo s606. Nie jest to kompletnie moje granie, zbyt basowo i czasami góra była nie do zniesienia. W dodatku instrumenty potrafiły się zlewac tak, że nie było można nic wyłapać. Pozdrawiam.

Witam,
Cambridge Audio Aero 2 - tylko te w takich pieniążkach bo wymagania masz na zestawy o jedno "0" więcej na końcu.
Słuchałem ich i w 100% nie mają sobie równych w tym przedziale cenowym.
Neutralność, dobra scena i brytyjski smaczek, mają to coś.
***********************************************

Pozdr.

Edytowano przez Moderację 2015-06-15 16:33
 

Rodeo

New member
Myślę, że do tego metrażu to bardziej się sprawdza podłogowe. Tak jak napisałem, że w tej cenie to zapewne niemożliwe, wiec chciałem chciałem, żeby sprostaly wymagania takim jak nieprzesadzona ilość basu i nie uciążliwa góra. Zaraz sobie sprawdzę te kolumny.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaką masz elektronikę? Budżet niestety nie za duży. Z fajnych niedrogich podłogówek Melodika BL30, Monitor Audio MR4, Indiana Line Nota 550. Kolumny podstawkowe w tym budżecie można będzie kupić ciut lepsze. Tylko na 25m2 mogą mieć problem. Alternatywą dla propozycji SDman mogą byc np. Monitor Audio BX2, Indiana Line Tesi 260, Jbl Studio 230, Dali Zensor 3, Castle Knight 2.
 

Rodeo

New member
Pioneer a-443. Nie wiem jeszcze co będzie robić za odtwarzacz. Najchętniej to chciałbym odtwarzac muzykę z komputera, ale będę musiał jeszcze poczekać na jakąś kartę dźwiękowa. Właśnie podstawkowe mogą mieć problem, w szczególności gdy będę słuchał muzyki z większej odległości.

Szkoda, że trochę przekraczają budżet te kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Rodeo

New member
Wyglądają świetnie to trzeba im przyznać. Tylko czy dadzą radę w takim metrażu? I cena trochę przekracza mój budżet.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
AERO 2 kosztują w detalu 1690zł. Tak się trochę potargujesz to w 1500zł się zmieścisz. W sprawie cen możesz też napisać do naszego forumowego sprzedawcy, blackninja. Ma dobre ceny. Nie słyszałem tych kolumn więc nie powiew czy dadzą radę na tym metrażu. Może trochę zabraknąć basu. Jednak na ten metraż podłogówki to bezpieczniejszy wybór. Wszystko zależy też od akustyki. Jak masz możliwość to wybierz się na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

Rodeo

New member
Właśnie w tym problem, że mam słaby dostęp do poważniejszych salonów. Najbliżej chyba do *********, ale i tak potrzeba mi całego dnia, a ciężko u mnie z czasem. Tez jestem za kolumnami podłogowymi. Nie wiem tylko, które są najbliżej moich preferencji. Jak tylko zdecyduje to może się odważe napisać do blackninja.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na siłę nie kupuj, lepiej dozbieraj i kup coś co da ci radochę w użytkowaniu, ewentualnie raty ;)
Wiem coś o tym, bo po zakupie poprzedniego sprzętu już po dwóch m-cach zacząłem myśleć o wymianie, a na odsprzedaży sporo się jednak traci ;)
Zerknij na podłogówki Wharfadale Diamond (10.6; 10/7), JBL Studio 280, Taga Platinum F100, Roth OLI RA4, Melodika BL40, Klipsch RF, Monitor Audio MR.....- te mogłyby przypaść ci do gustu
 

Rodeo

New member
Te monitor audio na papierze wyglądają całkiem fajnie. Ale one będą uniwersalne? Czy są jakieś kolumny jeśli chodzi o te kwestie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Większość wyżej wymienionych wg. mnie jest dość uniwersalna.
Spróbuj posłuchać i ocenić.
 
Do góry