Kolumny do 1000zł głównie do stereo

spedeer2007

New member
Witam!
Aktualnie planuję zmianę kolumn. Przez 5lat używałem starych polskich Tonsili Alton 110. Niestety zaczęły mnie nudzić. Po pierwsze słychać w nich brak jakości. Wiadomo grają lepiej od wielu chińskich wierz czy zestawów komputerowych. Ale jednak słychać brak szczegółów oraz niezbyt mocny bas. Pomimo 30cm głośników basowych.

Zamierzam więc kupić coś lepszego. Chce przeznaczyć na ten cel 1000zł (mogą być używane). Chcę posiadać mocny bas i jak najczystszą resztę pasma. O ile to możliwe w tym przedziale cenowym.
Muzyka jakiej słucham to: POP, RNB, Trance, Electro, Dance, czasami rock. Kolumny będą używane głównie w muzyce, trochę w kinie i grach. (Nie chcę 5.1!)
Mój pokój to 15m2 (wiem mały ;( )
Wzmacniacz to Pioneer A-656 (2x 80w RMS/8r pobór 650w) - Myślę , że jest jak najbardziej ok. + mixer Behringer xenyx 802.

I teraz kolumny, które mniej więcej mieszczą się w moim przedziale cenowym : Klipsch f1, JBL E 80, Jamo S 718.
Proszę też o podanie swoich typów oraz o opinie o tych moich.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
z wymienionych przez Ciebie Klipsch zdecydowniae, potem JBL, ale slabiej. Jamo sobie odpusc. Przy tym sprzecie i metrazu oraz wymaganiach atakowalbym F2, ale sprobuj zapytac blackninja o cene. F1 zastapily teraz F10, kilka kosmetycznych zmian, kompletnie nic nie wnoszacych do brzmienia, lecz wynoszących z portfela owszem, ale z dostepnoscia F1 moze być kiepsko.
 

spedeer2007

New member
A czy da się znaleźć Klipsch f2 oczywiście używane w cenie do 1000zł ~1200zł? Bo ogólnie na żadnym portalu aukcyjnym nie znalazłem używanych klipsch. Oraz czy gdybym kupił Klipsch f1 to czy z tym wzmacniaczem nie brakowało by basu? W JBL są 2x17cm a tutaj 1x 16,5cm nie wiem jak brzmi to na żywo czy jest duża różnica.

Jednak znalazłem są f10 za 1200zł na allegro. Używane f20, f2 wykraczają po za mój budżet.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że dobrze wybrałeś . Odsłuchaj i napisz kilka słów.
 
Ostatnia edycja:

spedeer2007

New member
Niestety w MM w moim śmiesznym mieście nie mieli ani JBL E80 ani Klipsch F1 ani żadnych Klipsch.. Tak jak wszedłem tak wyszedłem:x . No nic trzeba będzie się przejechać gdzieś dalej albo kupić w ciemno. Po dokładnych pomiarach mój pokój ma ok 13m2 więc chyba tym bardziej wybór skieruje na Klipsch. Wydaje mi się , że E80 mogą być za duże..
 

spedeer2007

New member
Byłem w Saturnie Lubin na odsłuchu. Pozdrawiam pana , z którym rozmawiałem ;-). I do mojej muzyki oraz wzmacniacza polecił Klipsche F1. Dlatego zaczynam szukać tych kolumn w kolorze Cherry bo nie ukrywam nowe są za drogie. Mam nadzieję , że będą grały dobrze. Na rocku nie miałem okazji ich odsłuchać ponieważ nie zadziałał mój pendrive z nagranym koncertem ale odsłuchiwałem muzyki spokojnej i zagrało bardzo fajnie. Mam nadzieję , że w rocku bd również dobrze grało i da się rozróżnić poszczególne instrumenty a nie jak w tonsilach , że wszystko się zlewało :twisted:
 

spedeer2007

New member
Miałem kupować Klipsch F1. Ale znalazłem promocję i mogę nabyć Heco Victa 700 za 1000zł! Jak myślicie to też dobre kolumny do tej muzyki? Jak grają?
 

spedeer2007

New member
Miałem kiedyś jakiś czas Heco Victa 200. Czyli kolumienki podstawkowe z tej samej serii. Pomimo , żę nie miałem warunków dla nich (słaby wzmacniacz, karta zintegrowana, pliki mp3, słabe kable) to i tak grały świetnie. Więc chyba je wezmę :smile:
 
Do góry