Kolumny do 100 cm wysokości

robert26011988

New member
Witam.

Kupiłem wczoraj amplituner Denon 1909 i teraz chciałbym kupić do niego kolumny.
Chciałem kupić Jamo 606 ale niestety są za wysokie (110 cm) możecie polecić kolumny które mają maksymalnie 100 cm wysokości?

Maksymalna cena to 2000 zł za zestaw 5.0 ewentualnie najpierw fronty za max 1400 zł a później reszta.
 

robert26011988

New member
Na pewno nie tylko i wyłącznie ale chce żeby nie przekraczały tej wysokości i jednocześnie dobrze grały, ale jeżeli nie będzie innego wyjścia to czeka mnie duże przemeblowanie w pokoju.
 

gorylla

New member
Bez reklam
maracz napisał:
Chyba nie masz zamiaru kupować kolumn i sugerować się przy zakupie tylko i wyłącznie ich wysokością?

A dlaczego nie- nie każdy ma salon 30mkw. Ja "duży" pokój mam nie za duży, więc wysokość kolumn jest ważna. Im wyższa kolumna tym większy efekt wizualny bardziej "zagraciałego" pokoju. Ja również szukam kolumn nie za wysokich, a czasami myślę wręcz o różnego rodzaju rozsądnych "maleństwach" typu np. Infinity Beta.
 

LUPO78

Banned
robert26011988 napisał:
Witam.

Kupiłem wczoraj amplituner Denon 1909 i teraz chciałbym kupić do niego kolumny.
Chciałem kupić Jamo 606 ale niestety są za wysokie (110 cm) możecie polecić kolumny które mają maksymalnie 100 cm wysokości?

Maksymalna cena to 2000 zł za zestaw 5.0 ewentualnie najpierw fronty za max 1400 zł a później reszta.
http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=6446 Quadral Quintas 700 taniej je kupisz niż w tym sklepie co podałem,a 500 są jeszcze tańsze,poczytaj opinie innych
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja też stoje przed wyborem kolumn, ale to Jamaszki V765. Też byłem blisko Jamo S606, ale to jednak za duże kolumny dla mnie. Teraz się zastanawiam nad Quadral Quintas 700, Wharfedale Diamond 9.5 lub Dali Concept 6. Mam taki mętlik, że szok...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wasz najwiekszy problem polega chyba na tym , ze wybieracie kolumny przegladajac strony internetowe, a nie odsluchujac w sklepach......;)
 

LUPO78

Banned
Forest89 napisał:
Ja też stoje przed wyborem kolumn, ale to Jamaszki V765. Też byłem blisko Jamo S606, ale to jednak za duże kolumny dla mnie. Teraz się zastanawiam nad Quadral Quintas 700, Wharfedale Diamond 9.5 lub Dali Concept 6. Mam taki mętlik, że szok...
patrząc i porównując parametry tych trzech zestawów to Quadrale 700 najlepiej się prezętują,jeżeli jesteś finansowo ogrzniczony to rzuć okiem na Quadrale 500-tki jeszcze
 

robert26011988

New member
Obecnie pokój 4x5 m ale po skończeniu studiów przeprowadzka do własnego mieszkania więc pewnie będzie większy pokój.

A słyszał ktoś jak wypadają Quadral Quintas 700 w porównaniu z Jamo s 606 bo jeżeli mam kupić coś i nie być z tego zadowolonym to raczej mnie to nie interesuje.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
robert26011988 napisał:
Obecnie pokój 4x5 m ale po skończeniu studiów przeprowadzka do własnego mieszkania więc pewnie będzie większy pokój.

A słyszał ktoś jak wypadają Quadral Quintas 700 w porównaniu z Jamo s 606 bo jeżeli mam kupić coś i nie być z tego zadowolonym to raczej mnie to nie interesuje.
Odwiedź jakiś sklep i sam sprawdz na własne uszęta wiem że w MM mają je ale 500-tki z amplitunerem bodajże Onkyo jeżeli chodzi o parametry to mają niczego sobie i co poczytałem o testach i opiniach tych głośniczków że trzymają zadowlający poziom poczytaj :cool: http://www.maxaudio.pl/serwisy/aktualnosc/id/795
 

robert26011988

New member
Nie chce zakładać nowego tematu więc spytam tu.
Wie ktoś czy w trybie czuwania da się ustawić godzinę na wyświetlaczu w Denonie 1909 a jeżeli tak to jak to zrobić? ( w instrukcji nie widzę takiej opcji :( )
 

kivlov

New member
Lepiej dopłacić do tych i mieć spokój na lata: wpisz na allegro: DIY ESA TRITON , na googlach możesz poczytać recenzje. Nie znajdziesz lepszych frontów. A swoją drogą nigdy już nie kupię denona bo dźwięk z nich jest naprawdę fatalny. Brak kontroli basu, brak średnich tonów , a wysokie tony strasznie piszczące.
 

robert26011988

New member
Co do Denona to porównywałem go w MM np. do onkyo 606 i moim zdaniem nie warto jest dopłacać do onkyo 300 PLN-ów (za denona 1909 z 3 letnią gwarancją horn zapłaciłem 1650zł).

A co do Twojej wypowiedzi to brzmi ona jak byś był jakimś "fanboyem" innej firmy... (jeśli tak nie jest to przepraszam ale tak to odbieram).
 

florek66

New member
dorzuc troche,kolumny kupujesz na lata,moja propozycja to Yamaha NS-555.Mysle,ze w tej cenie ciezko cos lepszego wybrac,fajnie graja i super wygladaja.Bez odsluchu nie kupuj.
 
Do góry