kolumny + amplituner do ok 3500zł - w pozniejszym etapie rozbudowa do kina 5.1 lub 7.1

90_mati

New member
Witam serdecznie,

Dość długo się zastanawiałem w jakim dziale zamieścić mój post, jednak puki co chciałbym stworzyć moje pierwsze porządne audio na bazie 2 kolumn podłogowych + amplitunera. Później przy zmianie mieszkania chciałbym rozbudować zestaw do minimum 5.1

A wiec na tą chwile mam dość mały pokoik w kształcie prostokąta ok 12m2.
Sprzęt chciałbym podłączyć do TV, PS4 oraz komputera przez kabel HDMI
Jeżeli chodzi o zastosowanie to oglądania filmów 40%, grania 30%, słuchania muzyki 30% (jeżeli chodzi o gatunki muzyki to raczej wszystko po trochu:)

Dodatkowo zależałoby mi na tym aby amplituner posiadał radio internetowe oraz cały sprzęt był dobrze wykonany.(to wszytko co teraz przychodzi mi na myśl)

Budżet na całość amplituner+2 kolumny+kable to ok. 3500zl. Przy czym chciałbym aby amplituner był nowy, kolumny niekoniecznie (jednak fajnie by było)

Na ta chwile mam parę typów, jednak jest to totalne wróżenie z fusów ponieważ żadnego z nich nie widziałem/słuchałem na żywo - jeszcze :) Zakupu chce dokonać w lutym tak gdy ceny po świętach trochę ochłoną no i mam nadzieje, ze wtedy zdobędę już odpowiednia wiedzę do tego zadania. Oczywiście planuje wcześniej wycieczkę po sklepach w celu odsłuchu

A wiec moje typy
kolumny: (nowe) Pylon Topaz 15, Tonsil Fiesta, (uzywane) Pylon Topaz 20, Dali Zensor 5
amplituner: (nowy) myślałem o Yamaha, jednak puki co nie wiem konkretnie, jaki model :/

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszystkie wasze sugestie i poświęcony czas

Pozdrawiam
Mateusz
 

90_mati

New member
To szukaj lepszego ampli- HK270, Marantz SR5008/5009, Denon X3000 i do tego porządne monitory- coś Paradigma, JBL'a

Chodzi mi przede wszystkim o to, ze jak za ok 2/3 lata bede sie przeprowadzal(takie plany) to wystarczy ze dokupie tylko tyly, centralke i suba a reszta zestawu i tak bedzie dawac rade :)

a co myslicie o ampli Yamahy??
 

90_mati

New member
Jezeli chodzi o kolumny to tak srednio jestem przekonany do JBL - raz mialem okazje sluchac - nie pamietaj, juz jaki model- tak czy inaczej, jak dla mnie za duzo basu :/
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odsłuchaj jak najwięcej amplitunerów, z Yamahy zobacz 777, jak za jakiś czas zmienisz pomieszczenie na większe, a zależy ci na muzyce to szukaj amplitunerów z pre-out, będziesz mógł podłączyć wzmacniacz stereo.
Te, które ci podałem, mają wystarczająco mocy, żeby nagłośnić spore pomieszczenie, IMO w stereo najlepiej sprawdzą się Marantz/Denon/HK/Pioneer ale dla porównania posłuchaj jeszcze Yamahy, Onkyo.

Jezeli chodzi o kolumny to tak srednio jestem przekonany do JBL - raz mialem okazje sluchac - nie pamietaj, juz jaki model- tak czy inaczej, jak dla mnie za duzo basu :/

Zależy jakie to były modele, nowe studio są już bardziej "wyważone" ;)

Możesz odsłuchać także:
- Dali Zensor, Boston Acoustics A series, Melodika, Roth OLI RA, Monitor Audio BX, Indiana Line Nota i Tesi, Taga Harmony Platinum, Wharfadale Diamond
 

lobos

New member
Bez reklam
JBL faktycznie basowe ;-) Pomysł z podstawkowymi, które w perspektywie pójdą na tyły wydaje się być idealny. Co do ampli to również pomyśl perspektywicznie czyli celuj w model pod podłogowe fronty.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kup używany amplituner, można kupić za 1000+ fajny sprzęt, do tego zapnij jakieś monitory Focal'a np czy Monitor Audio i będziesz zadowolony, albo frontowe podłogowce za małe 2000 masz super używki, Mission M35i i wiele innych.
 

lobos

New member
Bez reklam
Aaa... RX2 to już w ogóle inna bajka. Wyższa seria i 20cm przetwornik na pewno będą fajnym wyborem.
 

90_mati

New member
Szczerze powiedziawszy, najpierw wolałbym kupić kolumny podłogowe a później mniejsze głośniki na tył. Apropo amplitunera, powiedzcie mi na jakie parametry jeszcze zwracać uwage???
Ogladajac intenet jest tego masa a ceny sa bardzo rozne :/
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja mowie o RX2 jako fronty, na 12 mkw te kolumny rozniosa Ci pokoj przy nadal sporej kontroli. Jesli wstawisz duze podlogowki to ich nie wysterujesz, bass moze dudnic a juz nie mowie ze moze on byc ale nie w miejscu gdzie zasiadasz.
 

lobos

New member
Bez reklam
Posłuchaj dobrej rady Kolegi Borixona. 12 m2 to malutko i kolumny podłogowe nie wypadną najlepiej. Porządne podstawkowe kup teraz a później w większym pomieszczeniu dasz je sobie na tyły I będzie miodzio ;-)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Sam zaminilbym moje podłogowe na RX2. Badz cos z Focala bo lepiej by mi sie spisal bass reflex z przodu, B&W tez moga byc ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry