Kolumny 5.0 do Denona AVR-2311

Dratewka53

New member
Już kiedyś zwracałem się do Was o pomoc w doborze elementów kina domowego, ale względy rodzinne zmusiły mnie do odłożenia tego pomysłu. Teraz chciałbym powrócić do tej koncepcji, tym bardziej, że bardzo nalegają synkowie, którzy w tym czasie przeprowadzili się do mnie. Ja wolałbym stereo, ale chcę im sprawić przyjemność i osiągnąć jakiś kompromis.
Wybrałem więc amplitiuner Denon AVR-2311 (może dokupię PMA-1510AE) i suba Velodyne CHT-8Q. Ale co dalej? Pokój mam taki ok. 15-16 m2, dość zagracony i trudności w ustawieniu kolumn, więc kieruję się w stronę podstawkowych. Fronty mogę ustawić najwyżej na 170 cm rozstawu oraz 20 cm od ściany z tyłu i mebli po bokach. Tyły muszę powiesić na ścianie odległej od frontów o ok. 4 m i rozstawić najwyżej na 160, może 170 cm. Na podstawie opinii w necie myślę o zestawie opartym na Klipsch: RB-81 na front, RB-61 na tył i RC-52 central. Ale, czy to nie za ostro z Denonem?
Muzyki słucham dość różnej, ale moja ulubiona to rock z lat 60/70 (Purple, Zeppelin, Doors, Santana, Pink Floryd itd.), a synkowie to raczej filmy i gry na PS3, które na razie będzie też źródłem. Na zestaw 5.0 mam przeznaczone jakieś 5000 PLN. Spróbuję przesłuchać gdzieś w Warszawie tych Klipschów, ale z odsłuchami jest problem. Ciężko utrafić to co chciałoby się posłuchać w jednym miejscu i czasie, nawet w stolicy. Ja mam duże trudności z poruszaniem się, więc za często nie mogę jeździć po sklepach i „polować”. Bardzo liczę na wasze opinie i pomysły, co by tu jeszcze dopisać do listy poszukiwań. A może da się jakoś ustawić w takiej przestrzeni jakieś małe podłogówki?
Przepraszam za tak długi post, ale chciałem być dokładny w opisie. Pozdrawiam wszystkich i najlepszego w Nowym Roku.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
podepnę się pod temat. Również chcę wymienić moje głośniki. Ostatnio zainteresował mnie właśnie klipsch. Szukam dynamicznego brzmienia z mocnym, soczystym basem. W moim pokoju widziałbym rf62, rc52 oraz rb51. Jako alternatywę mam paradigm monitor 9.7, c1.7 oraz atom. Jak wypada porównanie tych zestawów i czy pójdą pod denonem 2809??
 

Monkin

New member
Bez reklam
Dratewka jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Klipsche ludzie sobie chwalą za dynamike ale tych twoich, ja nie słuchałem. Miałem jednak podobny dylemat, bo podłogowce w moim pokoju niespecjalnie zagrały i poza tym nie miałem kolumn wolnostojących gdzie postawić.
Ja na avr2311 po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na monitory. Gram zestawem paradigma- fronty titan monitor v.6, central cc190v.6 a na tyłach mam mini monitory v.6 i suba pdr10v.4. Jako źródło stary cedek soniaka, więc nie gra to za ostro w górze, bo paradigmy mają takie swoje specyficzne brzemienie i nie każdy je polubi. Zatem wskazany wcześniejszy odsłuch. Za to średnicy i basu pod dostatkiem nawet bez suba.
Z monitorów dorzuciłbym do twojego ampli jeszcze Monitor Audio BX2. Są bardziej łagodne od paradigmów w górnych rejestrach. Mnie się ich brzmienie też bardzo podobało. Sub Velodyne jest do 16 m kw. całkiem ok i fajnie brzmi, choć do muzy wiadomo najlepsza konstrukcja zamknięta. Ale zawsze jest coś za coś.
 
Do góry