Kolumny 2000 zł

Vex

Member
Bez reklam
Witam wszystkich,

Od czytania tematów związanych z kolumnami zrobił mi się mętlik w głowie. Przejdę od razu do rzeczy. Budżet wynegocjowany z moją drugą połową 2000zł i nie podlega negocjacji :sad: no może te 5% dałoby się jeszcze wyciągnąć, ale na razie nie chce wracać do rozmowy i dodatkowo się narażać :wink: Obecnie mam amplituner AV Pioneer VSX 527. Kolumny będą służyły w 50% do filmów, 50% do muzyki. Pokój 16,5m^2. Filmy tylko Bluray, muzyka za pośrednictwem karty Xonar DX/XD podłączona przez Toslinka do Amplitunera źródło: płyta, albo FLAC. Jeżeli chodzi o markę to kompletnie się nie znam i każda będzie ok. Jedyne do czego mogę się odnieść w sprawie dźwięku to znajomy ma Jamo S606 podłączone do wzmacniacza Technicsa i według mnie bardzo ładnie to grało tylko jedna rzecz mnie denerwowała: dudniący dominujący bass, ale może to wina wzmacniacza, albo źródła dźwięku (mp3).

To na razie tyle bardzo proszę o jakieś porpozycje.

Pozdrawiam,
Tomek.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety Jamo 606 takie są, szczególnie jak nie mają dużo przestrzeni wokół siebie. Czy za te 2k chcesz kupić zestaw 5.0, 5.1 , czy może na razie same fronty?
 

Vex

Member
Bez reklam
Chcę tylko fronty.

PS. Teraz trochę patrzę na skąpcu to np w cenie by się zmieściły Jamo C605. Jamo to dobra firma ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz sobie te: Monitor audio MR 4/ BX 5, Roth Oli 30, Dali Zensor 5, Klipsch RF 52, Klipsch F10/20, Paradigm Monitor 7v.7, Taga Platinum F60/80. Zależy co lubisz, dynamika czy bardziej wyrównane i ułozone brzmienie? Napisz do forumowego Blackninja w sprawie cen.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przylaczam sie do kolegi z wyjatkiem kolumn Taga....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vex

Member
Bez reklam
Właściwie to nie wiem jakiego brzmienia oczekiwać. Jeżeli byłoby takie jak na S606 tylko mniej basu to już byłbym zachwycony. Wcześniej nigdy nie miałem kolumn, amplituner był raz podłączony u kolegi żeby sprawdzić czy działa. Pionierek wpadł w moje ręce całkiem przypadkiem i bez kosztowo. Muzyki najczęściej słucham na słuchawkach Sennheiser hd 555 czy kolumny potrafią zagrać tak jak słuchawki ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie kolumny, które wymienił Krzysiek zagrają lepiej niż Jamo 606. Jak masz możliwość to wybierz się na odsłuch. Co do słuchawek to nie mam doświadczenia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy jakie słuchawki i jakie kolumny porównujemy. Do tego ważną rolę pełni elektronika pod którą podpinamy te kolumny. Wzmacniacze z reguły zawsze lepiej grają w stereo niż amplitunery KD. W s606 nie chodzi o wielkość basu, tylko jego kontrolę. Te kolumny właśnie tak dudnią. Miałem je w domu i też myślałem że mam za mały metraż, dlatego tak grają, ale chłopaki pisali że na większym też mają podobny charakter brzmienia. Mnie w Jamo raziła jeszcze zbyt jazgotliwa góra pasma. Te kolumny co wymieniłem grają znacznie lepiej od Jamo s606. Ale zawsze przed kupnem zalecamy odsłuch, żeby później nie było zawodu:)
 

Vex

Member
Bez reklam
Hmm, to może sprzedać tego Pioniera i dołożyć trochę ? Kupić wzmacniacz, bo nie planuję rozbudowy do 5.1 ani nic z tych rzeczy tylko samo stereo. Tylko wzmacniacz musiałby mieć wejście cyfrowe i kosztować powiedzmy 1000 - 1100 zł. Czy raczej nie ma sensu zmieniać tego amplitunera, bo nie dostanie się nic sensownego w tej cenie ? Sorki, że tyle pytań, ale nie bardzo orientuję się w temacie. Po prostu chcę kupić raz i mieć spokój na kilka lat ;) Odnośnie odsłuchu ktoś orientuje się czy gdzieś w Katowicach jest taka możliwość ? Za to się płaci ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie bedzie rozbudowy do 5.1 to faktycznie nie ma sensu iść w ampli KD, i lepiej zakupić wzmak stereo. Z fajnych już wzmaków masz HK 980, HK 3490, Marantz 5004, NAD c316. Można tanio nieraz coś wyrwać z drugiej ręki, a jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza niż z Twojego Pioneera.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za 2000 zł kupisz Yamahy NS-777, kupiłem je od pewnego Pana tu na forum i jestem bardzo zadowolony (on też był), do tego ładnie wyglądają i gabaryt robi wrażenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli nie bedzie rozbudowy do 5.1 to faktycznie nie ma sensu iść w ampli KD, i lepiej zakupić wzmak stereo. Z fajnych już wzmaków masz HK 980, HK 3490, Marantz 5004, NAD c316. Można tanio nieraz coś wyrwać z drugiej ręki, a jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza niż z Twojego Pioneera.

Cos w tym jest....
 

Vex

Member
Bez reklam
Pozwoliłem sobie odkopać temat ;) od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem MA RX2 i powiem szczerze, że grają nawet lepiej niż w salonie gdzie ich słuchałem. Razem z żoną słuchaliśmy: MR4, BX5, dali zensor 5, klipsch synergy f10, magnat quantum 675. Pokój odsłuchowy był większy niż nasz salon. Ilość basu jaki dawały te kolumny w ogólne nam nie odpowiadał. Po paru dniach wróciliśmy tym razem z zamiarem posłuchania tylko głośników podstawkowych ostatecznie najbardziej spodobały się RX2 - tylko cena była zaporowa. Na szczęście po chyba 2 tygodniach zaczęły się obniżki, bo wchodziła nowa seria i dzięki blackninja (serdeczne podziękowania) udało się zmieścić w budżecie. Bardzo się cieszymy, że nie zdecydowaliśmy się na podłogówki. Nawet w tych RX2 na początku było za dużo basu. Na szczęście dołączone gąbki załatwiły sprawę. Chyba trafiliśmy na idealną porę jeżeli chodzi o kupno tych głośników.

Na koniec informacja dla osób, które zastanawiają się na zakupem głośników. Udajcie się do salonu i posłuchajcie chociaż kilku różnych firm i nie kupujcie "na gorąco". Pierwszego dnia byłem w salonie chyba z 3h i byłem już tak sfrustrowany tym wszystkim, że chciałem już kupić BX5 i pójść do domu. Na szczęście druga połowa zachowała zimną krew i umówiliśmy się ponownie na odsłuch innego dnia.
 
Do góry