Kolumny 2.0 plus amplituner - pomoc w doborze.

jaceksz82

Member
Witam wszystkich,

Po raz kolejny wracam do zakupu sprzętu audio, ale niestety nie orientuję się co obecnie jest na rynku. Wcześniej szukałem zestawu 5.0 a teraz postawiłem na 2.0 z tytułu iż głównie słucham muzyki i zależy mi przede wszystkim na dobrym stereo. Wstępnie wybrałem taki zestaw: ONKYO TX-NR509 plus Klipsch RF-62 lub Whaferdale ONYX 300. Mój pokój ma 20 m2 (4x5m). Głośniki będą stały na tej dłuższej ścianie. Z muzyki słucham pop, rock, metal. Bardzo proszę o inne propozycje. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zaproponował mi jakiś zestaw w kwocie poniżej 3000 zł.

P.S. Czy amplituner ONKYO TX-NR509 pociągnie głośniki z mojej propozycji?

Pozdrawiam
Jacek.
 

don111

Banned
skoro zależy Ci na dobrym stereo i kupujesz 2 kolumny to co na liście zakupu robi amplituner do kina ? ani to tanie ani nie gra nawet przeciętnie
szukaj wzmacniacza stereo, ewentualnie amplituner stereo, nie kinowy
 

jaceksz82

Member
A no faktycznie. To wina moje niewiedzy. Popatrzę za jakimś stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
sprzet ma byc nowy? klipsch rf62 bede odpowiednie do twojego metrazu szukaj do nich wzmak HK to sprawdzone polaczenie
 

jaceksz82

Member
Myślę, że raczej nowy. A jakiego modelu HK szukać?

Zauważyłem, że chwalone są kolumny Tonsil Maestro II 180. Czy to prawda, że są godne uwagi, czy ludzie chwalą na zasadzie, że skoro mam to są najlepsze? Pytam, gdyż są stosunkowo tanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
w nowych to wybor okrojony HK 980 do klipsch ,nie wiem czego sluchasz ale moja rada bierz Roth Oli 40 i jakis wzmak uzywka bedzie swietne stereo bedziesz zadowolony
 

jaceksz82

Member
Moi drodzy, mam jeszcze jedno pytanie. Otóż brat poinformował mnie dzisiaj iż wymienia swój sprzęt na coś nowszego i cały swój zestaw chce mi oddać za symboliczną kwotę 500 zł. Podejrzewam, że nie jest to cud techniki, ale za taką cenę....

Skład zestawu:
1. Jamo S 406 HCS + Sub Jamo 200
2. Panasonic SA-HE40E
3. Panasonic DVD-S33

Zdaję sobie sprawę, że to stary zestaw (zakup w 2008 r.) i nie jest to stereo lecz 5.1 jednak może na początek wystarczy? Jak takie coś zagra?

Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
za 500 stow tez bym wziął, jak nie chcesz, to ja wezme. Wstawie do drugiego pokoju. JAk cos to prosze o info na priv
 

edi7777

Member
Za 5 stówek to i ja bym wziął więc bierz i ciesz się kinem - jak co to sprzedaż drożej albo w tej cenie bez problemów jak Ci nie podejdzie. Z subem nawet tak słabym powinno być całkiem fajnie w filmach.
 

jaceksz82

Member
A więc wezmę ten zestaw i zobaczymy czy mi się spodoba. Podejrzewam, że tak :) Pozdrawiam.

A jeszcze jedno... Czym to podłączyć do telewizora LG 50PK750?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaceksz82

Member
Witam. A więc w niedzielę odebrałem od brata cały zestaw o którym wcześniej pisałem. Muszę przyznać, że jak dla mnie to rewelacja.... zarówno w muzyce jak i w filmach spełniło to moje oczekiwania. Owszem to subiektywna ocena gdyż nie słyszałem innych zestawów, a wiadomo, że ten który posiadam to raczej dolna półka. Tak czy siak, generalnie jestem bardzo zadowolony. Mam jednak prośbę, czy moglibyście wyjaśnić mi do czego służą pokrętła na subie: cut off oraz phase? Nie wiem także do czego służą dwie pary przyłączy kablowych na subie - speaker level in. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 

jaceksz82

Member
No i mała poprawka dotycząca zestawu, całość składa się z następujących elementów:

1. Panasonic SA-HE40
2. Panasonic DVD S42 (wcześniej błędnie podałem inny model).
3. Jamo SUB 200
4. 2xJAMO S406
5. 2xJAMO S402
6. Jamo S40 CEN
7. Komplet kabli VIVANCO, głośnikowe nie wiem jakie ale są dosyć grube i wyglądają solidnie.

To wszystko za 500 zł:)

A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić zasadę pracy suba w trybie auto? Owszem jak wyłącze ampli to po kilku minutach sub sam się wyłączy, ale w drugą stronę to już niestety nie działa. Po włączeniu ampli sub ani myśli się uruchomić. Trochę bez sensu taka praca auto.
 
Ostatnia edycja:

jaceksz82

Member
A więc tryb pracy auto w subie rozgryzłem. Mianowicie aby się włączył trzeba zejść poniżej -50dB. A czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie znaczenie mają pokrętła cut off oraz phase?
 
Do góry