Kolory z kompa :((

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dedykowane odtwarzacze bluray, dobre skalery DVD, konsole jak ps3, z tego obraz bardzo mi się podoba. Co natomiast zauważyłem to NIEAKCEPTOWALNE rozkalibrowanie/przekolorowanie obrazu z PC. Na poprzednich tv problem aż tak się nie rzucał w oczy z uwagi na słabe "odzwierciedlenie czerwieni" i kontrastu, tutaj zaś kolory są rozrzucone strasznie. Ten sam film, kolor ciemny czerwony który jest na ps3 na kompie jest jak pomarańcz :((, obraz dodatkowo ma zbyt dużą jasność albo gamme więc nie ma tej realistyki itp. Ten sam film wygląda na odwarzaczu usb tv czy też z ps3 dwa razy lepiej. Nie wiem czy to już wina karty graficznej czy coś, niby możliwa jest zmiana kolorów w jej ustawieniach ale to raczej zabawa dla profesjonalistów. Nie rozwiązał nikt podobnego problemu ? U mnie nawet gra w 1080p wyglądają beznadziejnie, zupełne utracenie gammy, naturalności kolorów, nie da się wogóle grać :(

Dodam że komputer podłączony jest przejściówką HDMI, może ona coś zmienia te kolory ale żeby aż tak :(
 
Ostatnia edycja:

Siemiono

New member
Podłączając komputer do TV po HDMI (bez przejściówki i na ustawieniach akwidzynski) kolory są świetne. Grając z SCII w 1920 x 1080 po prostu bajka. Zastanawiam się czyżby faktycznie w twoim przypadku przejściówka była winna?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
edytowałem tego posta bo już treść nie aktualna.

Siemiono- Przetestowałem ustawienie które zarekomendowałeś i zupełnie inne obraz, czerwony kolor zyskał naturalność, pokazał się taki jak trzeba. Choć do obrazu z neca brakuje dużo to potencjał widzę w kalibracji jeszcze jest. Pytanie jednak wciąż podobne, czemu obraz z kompa trzeba modyfikować w telewizorze gdy te same źródło obrazu (film, zdj) wygląda dobrze na stacjonarnym odtwarzaczu bez zmiany ustawień telewizora :eek:
 
Ostatnia edycja:

PetBB

New member
Pytanie jednak wciąż podobne, czemu obraz z kompa trzeba modyfikować w telewizorze gdy te same źródło obrazu (film, zdj) wygląda dobrze na stacjonarnym odtwarzaczu bez zmiany ustawień telewizora :eek:
Próbowałeś zmieniać format sygnału, np. na RGB? Masz to w ustawieniach wyjścia/wyświetlacza HDMI w sterownikach karty graficznej. Przynajmniej w AMD Catalyst jest... Sam się przymierzam do tego TV ale nie wiem czy zniosę taki input lag.
 

PetBB

New member
Input Lag - spokojnie się mieście w najniższych wartościach
No właśnie u ciebie wyszło 40ms, które dla mnie jest już za duże, natomiast na avsforum(post #923 w lag wars) komuś wyszło 30ms i to już jestem skłonny zaakceptować. Tzn. prawdopodobnie bo jeszcze będę musiał to sprawdzić. W LE821E na avforums w recenzji lag nie przekroczył 10ms! Ciekawe jaki będzie lag w moim egzemplarzu jak już kupię(planuję 40" i jeszcze nie wiem czy 810 czy 820). Planowałem jeszcze Philipsa 40PFL5605 ale w różnych testach piszą, że on szarości bliskie czarnego zlewa wszystko w jedną czerń a na jakości obrazu mi też zależy. Z tego wszystkiego się pewnie skończy, że wezmę jakiegoś LG(42LD450) albo Panasonic z modeli sprawdzonych pod kątem laga.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
No powiem Ci ze po wyłączeniu ficzerów od tworzenia klatek nie odczuwam by coś lagowało, z ficzerami ewidentnie zaś idzie to odczuć. Swoją drogą dajmy nawet te 40ms które wyszło kikiemu, wiele nowych lcd ma wynik lepszy od tego ?
 
Do góry