Kolejny z dylematem, czyli zestaw do 4500zł

masher1000

New member
Witam wszystkich jeszcze raz.
Mój braciszek, który jest miłośnikiem i jednocześnie stałym bywalcem forum polecił mi Waszą pomoc, która może rozwiać moje wątpliwości.
Otóż poszukuję zestawu KD, które będzie możliwie dobrze (zdaję sobie sprawę z ograniczeń ale kompromis musi być) grało również w stereo.
Zaczynając zwyczajowo od początku, odsłuchy oceniam na 60-70% filmy, 30-40% muzyka. Głownie spokojne brzmienia: chillout, electro, minimal, troche progressive i classic rock'a.
Pokój ok 17m2 w prostokącie bliskim kwadratowi ;)

Czytając różne opinie na forach przekonałem się do HK 260, jako najbardziej muzycznego amplitunera kina domowego w tym przedziale. Myślę, że przy tym pozostanę jednak dylemat mam przy głośnikach.
Moją uwagę zwróciły Mission M34i, M30i, M3C2i - zestaw 5.0 i ew. dokupienie jakiegoś subwoofera.
Jedyny problem jaki z nimi mam to, że nie do końca podoba mi się ich wygląd (jak również mojej małżonce - choć nie odrzuciliśmy ich jeszcze do końca) a w dodatku nigdzie nie można znaleźć ich już w okleinie orzecha włoskiego, który pasowałby nam do mebli. Z tego co wiem to model ten już jest wycofany.
Myślałem również nad JBL E80 i resztą zestawu ale opinie są podzielone co mocno mnie zniechęca do zestawu, który budzi spore kontrowersje.

Czy szanowni forumowicze mogą polecić mi jakąś alternatywę głośnikową? Czy dobieranie zestawu "nie z kompletu" mija się z celem?
Liczę na szybką i fachową poradę bo już nie mogę doczekać się zakupu :)

Nikt nic nie doradzi? :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Nikt nic nie doradzi? :(

Harman ma ocieplone brzmienie więc powinno to zagrać dobrze z missionami które są raczej ostrzejsze.Mój avr 260 gra na 16m,np:kawałki Marillion,Claptona brzmią świetnie,bardzo muzykalnie,co najważniejsze dzwięk nie męczy słuchacza mimo dynamiki i przejrzystości.Ogólnie amp odnajduje się w każdym rodzaju muzyki, no może poważna brzmi tak sobie.Posiadam również wzmacniacz stereo w innym pomieszczeniu mimo że gra lepiej to własnie przy harmanie zasypiam zmęczony po pracy:).Oczywiście zalecam odsłuch konfiguracji która cię interesuje,bo to co usłyszysz może ci nie pasować.Możesz jeszcze zwrócić uwagę na ampki marantz sr 5005/6,denon avr 1911/12 także godne uwagi względem walorów stereo.
 
Ostatnia edycja:

masher1000

New member
180-tki widziała - są zbyt fikuśne ;)
Ta seria Loft wygląda nieźle tylko pytanie jak na tym będzie grała muzyka? Czy rozmiar głośników i "pudła" nie odbija się negatywnie na brzmieniu? Podejrzewam, że jako kino spisze się świetnie.
Miał ktoś okazję tego słuchać i może coś powiedzieć?
 

masher1000

New member
Sugerujesz żeby poczekać?
Taga jest za duża do naszego pokoju, nie chcemy go zagracać ogromnymi kolumnami. Mamy spory mebel kolonialny pod telewizor.
Szczerze mówiąc, to im dłużej szukam tych kolumn tym bardziej jestem w kropce.
Podobają mi się też Zensory, które ostatnio kupił mój brat ale chyba są poza moim budżetem.
I co tu robić?:)
 
Do góry