Kolejny TV 40'-42' do +-2500 ;) i przemyslenia

godeath

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? zależy gdzie się usiądzie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? można dostosować
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tylko rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag ładny obraz i dobrą czerń wszystkie,wifi,smartv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Narazie analog ale kupie jakas cyfrowa tv oraz HDMI z komputera
10.Jakie urządzenia ? PC, w przyszłości konsola nowej genracji
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, dokumentalne, filmy hd
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 15% jak dojdzie konsoal to moze wzrosnac
16.Preferencje co do marki ? Philips,Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska czerń, nierówne podświetlenie,dlugie przelacznie kanalow
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +-2500, ewentualnie dozbieram
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3d bedzie uzywane przy filmach czasami. Aktywne chyba wystarczy w takim przypadku, bo o ile sie nie myle to jest lepsze, ale bardziej po nim boli glowa, chociaz pasywne tez moze byc. Jezeli jednak bedzie lepszy model bez 3d to jestem w stanie zrezygnowac




Przeglądałem trochę forum i mam chyba kilka dobrych typow. Juz kiedyś miałem wypatrzony model Philipsa 40PFL 5537H ew. Philips 40PFL5527K ale musiałem zmienić plany bo pralke wymienialem ;) a slyszalem tez ze matryca w tym modelu się pogorszyła. Czytając forum zauważylem, że jest dużo nowych modeli:

Philips 42PFL5008K
- lepszy i wiekszy model 40PFL5007K w ktorym brakowalo mi tylko 3d. nie wiem jak wypada na tle 5537H.
Philips 42PFL6007K model ze starej serii mozna czasami wyrwac w niskiej cenie, nie wiem jak wypada na tle 5008k i 5537H poza wiekszym rozmiarem
Panasonic 42E6 tani w stawce, ale bardzo dobry, jedyny minus brak 3d
Panasonic TX 42 ET5 Lepsza wersja E6 z 3d?


Nabardziej jestem skłonny miedzy Philips 42PFL5008K i Panasonic TX 42 ET5.
Jezeli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu ;) Wszelkie inne sugestie, różnice między modelami i porady mile widziane.
 

godeath

New member
200-300 to bylby absolutny max, chociaz nie wiem czy za rok lub 2 nie kupie nowego mieszkania gdzie przyda sie wiekszy telewizor. wiec rozwazalbym 2 opcje:
1 Trzymac sie tego co podalem +-150zl.
2. Dolozyc 300-400, ale nie wiem czy nie mija sie to z celem.

Jeszcze w oko wpadl mi P42ST60. Wiec w sumie Czyli Panasonic TX-P42ST60 v Panasonic TX 42 ET5 v Philips 42PFL5008K.
 
Ostatnia edycja:

godeath

New member
Niestety z tego widze cena 42PFL 6007 zrobila sie zaporowa wiec zostaje
Panasonic TX-P42ST60 v Philips 42PFL5008K i Panasonic TX 42 ET5.
 

godeath

New member
Mysle LCD lepsze w moim wypadku ;)
aaa bo TX P42ST60E to pdp byl blad na jakies stronie ;/ W sumie to nie wiem czy przy 2-4h ta plazma nie zje za duzo pradu ale z tego co widze to obraz ma mega przy lcdkach ;)
 
Ostatnia edycja:

godeath

New member
Ostatanie juz pytanie: jak sie ma Panasonic TX-P42ST60 wzgledem jego odpowiednika LCD TX-L42ET60E poza roznymi 3d i mniejszym input lagiem ? Czy roznica w obrazie na korzysc plazmy jest duza?
 
Ostatnia edycja:
Do góry