Kolejny stereotyp....

prosper5250

New member
tak, to właśnie ta stronka-widzę że i hitachi ma w niej udział... gratuluję wyboru! zdecydowałeś się na znakomity telewizor! w kwestii pozostawania duchów nie potwierdzam bo w moim sklepie gramy po 11 godzin dziennie odkąd się pojawił eurosport hd i kiedy chwilami zmienialiśmy na tvp hd nie widać było znaczka eurosportu a wpatrywaliśmy się celowo!
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Arly napisał:
Wiem, ze temat walkowany non stop ale jak to jest z tymi powidokami...;)
Jeszcze raz pozdrawiam

problem istnieje, aczkolwiek nieznaczny w porównaniu z okresem minionym. Poszperaj na forum za hasłem "docieranie plazmy". No i poproś teściów, żeby raz na godzinkę zmienili na chwilę kanał ;)
 

RheeTCT

New member
Arly - dobrze by było przeprowadzić też małe szkolenie teściów w sprawie trybu wyświetlania,tak żeby nie oglądali z pasami po bokach,a sam ustaw kolor tych pasów na szary,a nie czarny,no i chyba format na "auto".Przynajmniej w okresie "docierania" tj.ok 200-300 godzin.Oczywiście zmniejsz kontrast i jasność do ok.60% albo mniej.
Holt_ - chyba masz rację,że z tym zużyciem prądu nie jest aż tak różowo.Z tego co pamiętam(nie chce mi się szukać) różnice między PDP i LCD,w tym samym rozmiarze oczywiście, są zwykle rzędu ponad 10%,a chyba nawet bliżej 20%.Ale to nadal różnice niewielkie,w przeliczeniu na kasę kilka zł/miesiąc.
Co do promieniowania i przecinarek plazmowych ....sorry nie podejmuję się dyskutować,bo opadło mi wszystko od rąk poczynając.
 
Ostatnia edycja:

kmarcin

New member
Holt_ napisał:
problem istnieje, aczkolwiek nieznaczny w porównaniu z okresem minionym. Poszperaj na forum za hasłem "docieranie plazmy". No i poproś teściów, żeby raz na godzinkę zmienili na chwilę kanał ;)

Sprawdzone organoleptycznie:
  • Panasonic 42PV60 - użytkowany 22 miesiące, pierwsze 500 godzin "docierany". Brak powidoków.
  • Hitachi 42PD9700 - użytkowany 10 miesięcy, brak docierania, załączone funkcje zapobiegające utrwaleniu obrazu, "katowany" godzinami przez dzieci konsolą oraz Cartoon Network. Brak powidoków.
Dodatkowo mam informacje do wszystkich "fanów" paneli LCD: traktujcie poważnie ostrzeżenia z instrukcji obsługi!!! Widziałem już dziesiątki takich ekranów z utrwalonymi fragmentami obrazu. Można wypalić zarówno CRT, LCD jak i PDP - wystarczy się tylko "postarać".
 

fanfar

New member
w kwestii przekonywania małżonki do plazmy, można polecić dość skuteczną metodę.
należy wziąć kompa i monitor LCD, następnie włączyć dynamiczny film na DVD (np. Gladiator - scena bitwy na arenie). po czym wskazać jak smuży, jak się nie wyrabia przy najazdach bocznych (najazdy z lewa na prawo po widowni - nic tego nie zniesie). następnie zwalić to wszystko na technologię LCD ;)
nie będzie to oczywiście do końca prawda bo część problemów to słaba karta grafiki, najazdy boczne mało jaka technologia odtworzy dobrze, zaś monitor nie jest stworzony do odtwarzania filmów. tego po prostu małżonce nie należy mówić.
i generalnie mamy po sprawie :)
 
Do góry