Kolejny raz ten sam problem -:/

ferris

New member
LCD 32'' tylko jaki ??? Pomocy!

Witam, noszę się z zakupem lcd 32'' ( będzie oglądany z odległości 2,20 m) będzie wykożystywany głównie do sygnału z kablówki UPC (na razie), filmów dvd i divx oraz za niedługo do PS3 i być może telewizji HD tak że bardzo wszechstronnie. Poczytałem wiele opini i testów na temat skalowania z 4:3 , smużenia ,świecenia czerni itp.

Koszt telewizora do 4 tys pln.
Proszę o radę co wybrać:

Panasonic 32LX700P lub może 32LX70P

Sharp LC-32RD2E


JVC 32 P 80

chyba że macie jakieś inne typy (może jakiś samsung, philips albo inny) , ale z tego co czytałem na forum najwięcej było o tych odbiornikach.

P.s.: zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze z miesiąc , może jakieś promocje się pojawią :roll:

Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich.


PROSZĘ UMIESZCZAĆ WĄTKI WE WŁAŚCIWYCH DZIAŁACH! Wątek przeniosłem do odpowiedniego dla niego miejsca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiak1703

New member
sharp LC-32X20E Full HD, znakomity kontrast ale mimo wszystko wybral bym samsunga LE32M87 troche tanszy ale bez Full Hd najlepsze design, panasonic drogi a parametry takie jak u samsunga a w dodatku czas reakcji za wysoki 14ms! nie za taka kase. pozdro




 

compton

New member
Witam,
ja również polecam Samsunga 32m87 albo Panasonica 32lx70. 32lx700 ma lepsze głośniki, szytnik kart SD i ładniejszą obudowę, parametry i jakość obrazu taka sama jak w 32lx70. Co do Samsunga, to ma on, jak i wszystkie tej marki, format obrazu Powiększony 4:3-wygląda to tak, że dolna i górna częćć obrazu jest lekko obcięta (widać logo każdej stacji) i obraz nie jest przez to tak bardzo rozciągnięty. Podobną funkcję mają inne marki, z tym że, na środku ekranu mamy oryginalne 4:3, ale pojawia się rozciągnięcie po bokach-najbardziej drażniące przy ruchu kamery. Panasonic nie ma dobrego trybu wyświetlania obrazu 4:3. Albo maksymalne rozciągnięcie albo Panorama 16:9 z obciętymi logo stacji. Plus natomiast jest taki, że można włączyć autoformatowanie. W przypadku audycji 16:9, telewizor sam zmieni obraz na panoramę. Męczące jest to jednak przy reklamach nadawanych w róznych formatach-obraz skacze.
P.S. Zwróć jeszcze uwagę na nowe Philipsy, też są bardzo ciekawe:
PFL9632D, PFL7962D, PFL7862D.
Pozdrawiam
 

tomeck

New member
obejrzyj sobie te wszystkie tv dokładnie.
potem dołóż jeszcze 500 PLN i kup SONY KDL 32D3000.
na pewno nie pożałujesz.
 

zbingo1

New member
Czemu sony?

Ten lg jest szybki ma czas reakcji 5ms.Wszystkie potrzebne zlacza i cena 2300.Kolory ma dobre a kumpla sony nie jest rewelacyjny.Tylko nie wiem jaki ma model kupil w zeszlym roku.
 

ferris

New member
misiak1703 napisał:
sharp LC-32X20E Full HD, znakomity kontrast ale mimo wszystko wybral bym samsunga LE32M87 troche tanszy ale bez Full Hd najlepsze design, panasonic drogi a parametry takie jak u samsunga a w dodatku czas reakcji za wysoki 14ms! nie za taka kase. pozdro






Tylko co do samsunga LE32M87 to poczytałem o nim sporo złego (też wpadł mi w oko ostatnio), może parametry ma podobne do panasonica ale 100 Hz nie działa ponoć rewelacyjnie i panasonic 32LX70P był oceniany wyżej , na poziomie sharpa LC-32RD2E.
Co do sharp LC-32X20E Full HD, to wolałbym żeby mi z tych 4 tys raczej coś zostało niż miałbym wydać więcej, bo z kolei kupując już full hd znowu musiałbym pooglądać inne sprzęty i okazało by się że trzeba wydać 5,5 tys zamiast 4 tys :cool: .

Więc zastanawiam się coraz bardziej nad wyborem pomiędzy:

Panasonic 32LX70P
Panasonic 32LX700P
Sharp LC-32RD2E
 

ferris

New member
compton napisał:
Panasonic nie ma dobrego trybu wyświetlania obrazu 4:3. Albo maksymalne rozciągnięcie albo Panorama 16:9 z obciętymi logo stacji. Plus natomiast jest taki, że można włączyć autoformatowanie. W przypadku audycji 16:9, telewizor sam zmieni obraz na panoramę. Męczące jest to jednak przy reklamach nadawanych w róznych formatach-obraz skacze.
P.S. Zwróć jeszcze uwagę na nowe Philipsy, też są bardzo ciekawe:
PFL9632D, PFL7962D, PFL7862D.
Pozdrawiam

Myślałem poważnie o Panasonicu 32LX70P (kąty oglądania, 100 Hz bez zarzutów, ładna matowa obudowa) aż poczytałem właśnie o skalowaniu obrazu do 16:9 i to mnie właśnie zmartwiło. Ponieważ jeżeli to jest tak wkużające jak niektórzy piszą to wiem że mnie też będzie drażniło :???:.

Co do Philipsów to kompletnie już nie wiem który model jest warty uwagi, może jakiś test gdzieś jest na forum? Ważne jest żeby miał 100 Hz.
 

ferris

New member
compton napisał:
P.S. Zwróć jeszcze uwagę na nowe Philipsy, też są bardzo ciekawe:
PFL9632D, PFL7962D, PFL7862D.
Pozdrawiam


Przeczytałem test PHILIPS PFL7862D i szczęka mi opadła, czyli Philips umie jeszcze robić telewizory ;)
Trochę mi to zamieszało w planach ale chyba pokuszę się o tego philipsa.



Jeżeli macie zdanie na ten temat proszę o posty.
 
Ostatnia edycja:

muflon31

New member
ferris napisał:
Przeczytałem test PHILIPS PFL7862D i szczęka mi opadła, czyli Philips umie jeszcze robić telewizory ;)
Trochę mi to zamieszało w planach ale chyba pokuszę się o tego philipsa.


I co wziąłes tego Philka?
Też się nad nim zastanawiam, ale w Electroworld powiedzieli mi, że do Philipsów nie mozna podłączyć sygnału z PC kablem DVI-HDMI. U mnie jest to sprawa podstawowa (komp tymu mediacenter z tunerem SAT HD).
Podzel się swoimi doświadczeniami.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Ja ma zaledwie szósty LCD , wiem że są lepsi ale uważam że to raczej cała reszta firm uczy się od Philipsa i to w niektórych aspektach nie osiągneli jeszcze wiele.
 

ferris

New member
muflon31 napisał:
I co wziąłes tego Philka?
Też się nad nim zastanawiam, ale w Electroworld powiedzieli mi, że do Philipsów nie mozna podłączyć sygnału z PC kablem DVI-HDMI. U mnie jest to sprawa podstawowa (komp tymu mediacenter z tunerem SAT HD).
Podzel się swoimi doświadczeniami.

Jeszcze nie kupiłem bo musiałem wydać teraz kasę na inne cele(tak bywa niestety czasami) ale kupię go w styczniu, pewnie bedzie jeszcze tańszy :)

Podłączyć komputera nie można przez D-SUB, przeczytałem tak w teście na: innym portalu o hd
 

muflon31

New member
ferris napisał:
Jeszcze nie kupiłem bo musiałem wydać teraz kasę na inne cele(tak bywa niestety czasami) ale kupię go w styczniu, pewnie bedzie jeszcze tańszy :)

Podłączyć komputera nie można przez D-SUB, przeczytałem tak w teście na: innym portalu o hd
Nie można połączyć PC przex D-SUB? To po co jest to złącze w TV? Możesz podać link do tej informacji z innego forum?
 

timbot

New member
Bez reklam
w wielu philipsach nie ma po prostu zlacza d-sub, wiec nie mozna nim podlaczyc kompa.
to ze nie mozna podlaczyc przez dvi-hdmi to bzdura, bo wszystkie philipsy, nawet te bez d-suba, maja w specyfikacjach podane rozdzielczosci i odswiezania sygnału z komputera, który mogą przyjąc. I ciekawe niby którym złączem miały by to brać?
 

timbot

New member
Bez reklam
i prosze bardzo - philips pfl7862D nie posiada d-suba :p
a obsługuje komutery:
na dowód strona philisa:
http://www.consumer.philips.com/con...uctid_32PFL7862D_10_PL_CONSUMER/32PFL7862D-10
z ktorej polecam pobrac instrukcje i sprawdzic na stronie 32 ze d-suba NIE ma :)
natomiast na stronie 34 pisza o podlaczeniu przez hdmi urzadzen posiadajacych jedynie zlacza dvi (hm,,,, ciekawe jakie to moga byc urządzenia.... czyżby komputery?)
no i na stronie internetowej sa wymienione obsługiwane formaty komputerowe

pozdrawiam

aktualizacja - instrukacja strona 38 - opis podlaczenia komutera: stosowac dvi->hdmi
 
Ostatnia edycja:

muflon31

New member
timbot napisał:
i prosze bardzo - philips pfl7862D nie posiada d-suba :p
a obsługuje komutery:
na dowód strona philisa:
http://www.consumer.philips.com/con...uctid_32PFL7862D_10_PL_CONSUMER/32PFL7862D-10
z ktorej polecam pobrac instrukcje i sprawdzic na stronie 32 ze d-suba NIE ma :)
natomiast na stronie 34 pisza o podlaczeniu przez hdmi urzadzen posiadajacych jedynie zlacza dvi (hm,,,, ciekawe jakie to moga byc urządzenia.... czyżby komputery?)
no i na stronie internetowej sa wymienione obsługiwane formaty komputerowe

pozdrawiam

aktualizacja - instrukacja strona 38 - opis podlaczenia komutera: stosowac dvi->hdmi
Tak czytałem tą instrukcję, wolę jednak polegać na doświadczeniu użytkowników. Też mi się nie chce wierzyć w to, że nie można ich połączyć kablem DVI-HDMI, ale jak pisałem panowie w Electro World Wrocław powiedzieli, że próbowali i się nie da.

Proszę o opinię użytkowników Philipsa 7862D używających tego TV w połaczeniu z PC.
 
Do góry