kolejny dylemat przy 46" - co wybrać ???

dudi

New member
Witam, ja również zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc w wyborze nowego TV. Obecny 32” pora zamienić nieco większym, dodatkowo wymieniam dekoder UPC na HD więc potrzebne kolejne gniazdo HDMI a obecne dwa już mam zajęte przez kino orz Xboxa. Szukam raczej LED-a, rozmiar chyba 46”, wystarczy 2D, a powinien mieć WIFI, DLNA, czytanie filmów z USB.
Wczorajsza wycieczka do EURO dała mi pozycje startową:
- LG 47LV5500
- SAMSUNG 46D5500
- TOSHIBA 46TL838
- SHARP LC46LU630E
Doradźcie czy wybrać coś z tej listy, czy raczej strzelać w inne modele. Nie mam ogromnego ciśnienia i rozważam ewentualnie poczekać do styczniowo-lutowych wyprzedaży i być może kupić coś z wyższej półki a w zbliżonej cenie (w granicach 3500, może ciut więcej)……


WARUNKI POMIESZCZENIA:
pokój - 21 m
odległość od ekranu - 3m
preferowana technologia: LCD LED
obecny telewizor- Samsung LE32N71B 32”
programy najczęściej oglądane – filmy, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 42-47 cale
preferowana marka ? ???
czego nie lubisz w telewizorach? raczej 3D
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder HD UPC, kino domowe, XBOX 360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70 TV / 30 XBOX
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
Czy ważne jest wifi ? TAK + DLNA
czy USB ma mieć czytanie filmów ? zdecydowanie TAK
jakimi złączami ? co najmniej 4 x HDMI
jaki masz sygnał ? KABLÓWKA UPC
ma stać czy wisieć ? raczej wisieć
 

dudi

New member
50" to jednak wyższa półka cenowa, ponadto ostatnie 5 lat miałem 32" więc i tak przeskok na 46"-47" zrobi dużą różnicę.
 

don111

Banned
Panasonic 50G30 kosztuje poniżej 3,5k a jest zdecydowanie lepszy od każdego z tutaj wymienionych
choć może do kablówki 50' faktycznie nieco za duży z 3m, do HD i gier z kolei super, 46' powinien być optymalny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym przy tych warunkach za 46 "D 550 Samsunga.
Dostałby najwięcej punktów dla wymienionych potrzeb.
 

dudi

New member
Faktycznie jestem coraz bliżej wyboru Samsunga i w EURO model UE46D5500 jest dostępny w 40 ratach po 85 zł ale poniżej jest model UE46D6750 w 40 ratach po 107 zł - no i rozmyślanie rozpoczęło się od nowa, niby tylko 20 zł różnicy w miesięcznej racie a możliwości telewizora duuużo większe. …..
 

don111

Banned
z pewnością w sporcie będziesz "zadowolony" z Samsunga D5500 :)

oglądasz wieczorem, sygnał to kablówka - możesz mieć tańszą i lepszą plazmę od tych wszystkich wyżej wymienionych tv, dlaczego jej nie bierzesz pod uwagę ?
 

dudi

New member
wystarczy spojrzeć na proporcje oferowanego towaru na rynku LED do PLAZMY oraz kupców zdecydowanych na konkretną technologię to chyba nie jestem osamotniony :) aczkolwiek właśnie po to wrzuciłem na forum zapytanie, żeby jakiś fachura być może mnie zachęcił do czegoś co do tej pory nie rozpatrywałem, dlatego nadal czekam na konkrety ....
 

Pioneer1980

New member
wystarczy spojrzeć na proporcje oferowanego towaru na rynku LED do PLAZMY oraz kupców zdecydowanych na konkretną technologię to chyba nie jestem osamotniony :) aczkolwiek właśnie po to wrzuciłem na forum zapytanie, żeby jakiś fachura być może mnie zachęcił do czegoś co do tej pory nie rozpatrywałem, dlatego nadal czekam na konkrety ....

Rynek nigdy nie ma racji. Czysty marketing.Plazmy kupują znawcy tematu - cała reszta ledy - 99 % z nich edge ledy - a pózniej płacz bo nierówne podświetlenie matrycy i czarne plamy.Do plazmy trzeba dorosnąć.........
 

don111

Banned
wystarczy spojrzeć na proporcje oferowanego towaru na rynku LED do PLAZMY oraz kupców zdecydowanych na konkretną technologię to chyba nie jestem osamotniony :)
to tylko świadczy o nieświadomości, typowy Nowak i Kowalski nie wiedzą nawet że istnieje coś takiego jak plazma, dla każdego nowy cienki tv nazywa się LCD lub LED (nowa kosmiczna technologia obrazu) ;)
 

k_mike

New member
szczerze, to ja z czystym sumieniem poleciłbym tego Panasonica. jednak plazma ma zdecydowanie lepszą jakość obrazu i LEDy z tej półki cenowej nie mogą się z nią równać. jeśli chodzi o prądożerność to ludzi bardziej przerażają cyferki znajdujące się na opakowaniu. np LED ma podane ok 100 watów, a plazma ok 300, różnica jest tylko taka, że LED stale bierze tyle prądu ile jest podane, a plazma w zależności od obrazu który wyświetla, im jaśniej tym większe zużycie. z tego co się orientuje obecne plazmy średnie zużycie prądu mają o ok 30% więcej o LEDów, więc szału nie ma, a myślę że dla takiego znaczącego skoku jakościowego warto dopłacić te dosłownie kilka złotych miesięcznie ;).
 

stachox

New member
wczoraj kupiłem w euro Toshiba 46TL838 i muszę przyznać, że R+ i 200Hz robi wrażenie. Mam kablówkę cyfrową (kanały tylko SD) ale jakość powaliła mnie na kolana. Wcześniej miałem LG 32LC51 i różnica jest masakryczna. Oglądałem wszystkie modele które wymieniłeś w pierwszym poście i ta Toshiba mi się najbardziej spodobała, ale to może być tylko moja subiektywna ocena. Dodam tylko, że Kanały SD są bardzo ładnie skalowane z 4:3 do 16:9, kolory bardzo żywe (jak dla mnie troszkę za żywe ale po małej regulacji wyglądają naturalnie), dźwięk po podbiciu basów wystarczający do oglądania tv, ale do filmów to przydał by się zestaw głośnikowy.
 

dudi

New member
widzę że kolego don111 to chyba przedstawiciel panasonica bądź co najmniej na prowizji bo co drugi wątek w zapytaniu o przeróżne TV w różnych warunkach to ma jedną odpowiedź 50G30, choć mi początkowo przyznał że dla mnie za duży .... nie ma co super doradca ....

Dobra pora wrócić do forumowiczów którzy swoją wiedzą mogą mi pomóc w wyborze TV. Jako że zależy mi na WIFI to zapomniałem o dodatkowym koszcie gwizdka (z tego co widzę to ok 300 zł). Czy kartę wifi wbudowaną pasiadają tylko Samsungi 6500 bądź 6750 ??? Może znacie coś ciut tańszego z już wbudowaną kartą ??
 

Blendor

New member
i tu sie mylisz kolega don111 to stary wyga znam go jeszcze z innego forum i to od dawna prawdopodobnie ty jeszcze byles na poziomie telewizora czarnobialego wtedy kiedy ja z donem mialem wojny i wojenki na wiele tematow audio :)
takze odczep sie od kolegi don111 bo dobrze kolo radzi ! Panas niema na dzien dzisiejszy konkurencji trudno to kowalskiemu wytlumaczyc tylko wytlumacz kowalskiemu ze za bardzo dobra plazme trzeba wygrzmocic 8 tys:) AHAHAHAH
50G30 to fajna maszyna maja ja moje dziadki naprawde kawal porzadnego telewizora rzadko ktore led czy lcd moze w tej cenie konkurowac ,

co do Panasa naprawde na dzien dzisiejszy to tv tej marki sa w takiej sytuacji jak bylo z kuro 3 lata temu poprostu nie mialy konkurencji ale pierwszy lepszy kowalki Kuro nie widzial na oczy :)
 

dudi

New member
ale ja właśnie po to wrzuciłem tu swoje zapytanie, co by stare wygi mnie naprowadziły na właściwe tory ale posty Twojego guru są z rodzaju olewczego a nie doradczego i tu jest ta malutka różnica.
 
Do góry