Kolejna "bazooka" Nvidii - Titan Xp nowy topowy układ graficzny.

SternQuest

New member
Podejrzewam że podobnie jak nie gorzej. Zwłaszcza że to karta sprzed dwóch lat. Napewno świetnie sprawdzi się w renderingach 3D, czy w projektowaniu CAD. Taki Titan XP już tam sobie nie poradzi.
Chciałem tylko pokazać że rozbieżność w cenach jest bardzo duża, a i karty te nie różnią się tylko niuansami. Zależy kto i do czego chce ją wykorzystać i z jakimi podzespołami ją sparuje.
Podobnie jest ze sprzętem audio. Jak chcemy High End to niestety wszystkie podzespoły muszą być High End. Wtedy usłyszymy różnicę. A czy warte jest to wydawania majątku.. ? O tym decydować może już tylko sam zainteresowany. Jeżeli go stać - to pewnie tak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig, a porównywałeś kiedyś tę samą grę grając na PS4/PS3 w stosunku do tej samej gry na wypasionym PC ? Też rożne opinie czytałem w necie na ten temat :) Generalnie z tego co czytałem to można wywnioskować, że bardzo dobry pecet przebija konsole..
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Moim zdaniem trzeba by porównać daną konsolę z PC kosztującym tyle samo, bo wiadomo że taki poskładany za 10k zł to wciąga każdą konsolę przez dziurkę w nosie.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Armanig, a porównywałeś kiedyś tę samą grę grając na PS4/PS3 w stosunku do tej samej gry na wypasionym PC ?
Takie porównania nie mają sensu, tym bardziej ze PS3 ma już 11 lat na karku.

Ok ale wiesz Pc za powiedzmy 2 tys zł to on kartę graficzną będzie miał kiepściutką..
I właśnie dlatego takie porównania nie mają sensu, bo wiadomo że PS4 pro za 1600 zł poradzi sobie dużo lepiej jak PC za 1600 zł (jeżeli ten w ogóle sobie poradzi), a PC z tytanem w budzie na ustawieniach ultra wyświetli lepszy obraz w porównaniu do PS4 pro, chociaż nie jest to przeskok jakościowy jak powiedzmy z PS3 na PS4 jakiego człowiek by oczekiwał od grzałki 3 krotnie droższej od konsoli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, a porównywałeś kiedyś tę samą grę grając na PS4/PS3 w stosunku do tej samej gry na wypasionym PC ? Też rożne opinie czytałem w necie na ten temat :) Generalnie z tego co czytałem to można wywnioskować, że bardzo dobry pecet przebija konsole..

Oczywiście, chociażby mój ulubiony tytuł jak GTA5. To są dwa światy.
Tyle, że sama karta kosztowala tyle, co 2 konsole razem wzięte, a gdzie procesor, ram, płyta główna?
Nie wspomnę już o peryferiach, u mnie sama obudowa to 2x konsola.
Ja w przypadku gier lubię rozwiązania bezkompromisowe, jak wiem, że mogę zagrać w dobrą pozycję w lepszej jakości, to nie żałuje kasy. Taki Dirt w max settingu wygląda jak realtime z kamerą na masce.
Dla miłośnika rajdów to wrażania warte każdej złotówki.
Do tego są gry które nigdy się nie ukażą na konsolach, gdzie nie lata się z mieczem czy za piłką.

Z konsolami obcuje całe życie, setki gier w kolekcji, każda konsola i gadżet, ale mi nie dostarczają na tą chwilę tego co oczekuje.

Żeby nie było, ja uwielbiam Sony czy XB i zawsze będę je wspierał, czy kupował.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakość kosztuje, to są drogie zabawy. Zdaje sobie z tego sprawę.
Tyle, że tu wiesz za co płacisz, to nie jest tak, że wydajesz 3k na karte i dostajesz 5fps więcej, bo mnie te wszystkie bensmarki i liczby najmniej interesują, ale wiem, że mogę wrzucić dynamiczną trawę, efekty pogodowe, bronie mają dodatkowe cienie, nie ma ząbkowania, jest płynnie i to widać gołym okiem.
W GTA5 rozwaliły mnie cienie, jest słup czy ogrodzenie i świecąc w nocy światłem z auta w te obiekty, to wszystko rzuca cień jak w realu.
To nie są pierdoły.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek,poniżej masz porównanie najnowszego "Mass Effect : Andromeda" na PC vs PS4 Pro.
Youtube robi kompresję video,jednak jak odpalisz filmik w 4K,to coś tam będzie widać... ;)
Na PC jest włączona natywna rozdzielczość 4K i wszystkie detale poustawiane są na maxa (jak widać GTX 1080 - grafa za około 2500 zł ma problem z utrzymaniem 30 kl/s).
PS4 Pro ma z kolei ustawioną natywną rozdzielczość 1800p (nie 1080p) skalowaną do 2160p (4K) ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ssZOII8R0EM&feature=youtu.be
 
Do góry