Kolejna bariera przełamana. Transmisja 33 filmów HD w jednej sekundzie to już nie science fiction.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolejna bariera przełamana. Transmisja 33 filmów HD w jednej sekundzie to już nie science fiction.

download_33-hd-films-in-a-single-second.jpg


Firmy Proximus i Huawei przeprowadziły pozytywnie wspólne próby prowadzące do przekazu prędkości większej niż sygnał optyczny. Tzw super-kanał potrafi dokonać transmisji do jednego terabita na sekundę (Tb). Prędkość ta odpowiada transmisji 33 filmów HD w jednej sekundzie.
Po raz pierwszy na świecie ta technologia Huawei została przetestowana z operatorem: Single Channel OTN o szybkości transmisji 1 TBPS na szkielecie optycznym firmy Proximus ".

Celem badania było określenie, czy ta technologia może być zintegrowana z siecią rdzeniową
i realizować ciągle rosnące wymagania na większą szerokość pasma.
fareastgizmos
 

lycone

Banned
Większość ludzi dalej siedzi na miedzi od TP SA :D Sam się męczę z Neostrada która tylko w teorii wyciąga 20 mb/s. Na szczęście za tydzień zostane podłączony do światłowodu i przejdę na nowy wymiar internetu - 1 gb/s :D

Wysłane z Note 3
 

lycone

Banned
Ja mieszkam daleko od centrum. Jedyną opcją była tu Neostrada na której maks to 12 - 14 mb/s do tego zrywa połączenie kilka razy dziennie. Nie wierzyłem jak zobaczyłem, że na słupach wieszają światłowody. Cena łącza też jest śmieszna bo 1000/50 mb/s jest za 59 zł :D

Wysłane z Note 3
 

dare46

New member
Chwilunia jak może coś być szybsze od światła , skoro w artykule jest napisane że "" prędkości większej niż sygnał optyczny"" , można prosić o źródło tego newsu .
 

collider

New member
Bez reklam
Za Wikipedia:
Prędkość światła***zależy od ośrodka, w którym światło się rozchodzi: w próżni ta prędkość wynosi 300 000 km/s a w światłowodzie 200 000 km/s.
Moze to o to chodzi.
 
Do góry