Kodi w 4k? Jak go zmusić?

hardreset

New member
A czy ktoś poradził sobie z demo Szachy w hdr by płynnie obejrzeć na naszych tv? Kodi nie daje rady, MX player podobnie...

Mi na MX player chodzi bardzo płynnie a na KODI przestało po aktualizacji.
Na początku na MX też cięło ale jak pendrive został na dłużej w TV to po jakimś czasie chodzi już płynnie. Wygląda tak jakby TV albo MX sobie coś skanował , buforował, po włożeniu pena i jak skończy to zaczyna chodzić płynnie.
 
Ostatnia edycja:

hardreset

New member
Organoleptycznie :lol: Jeśli mogę podejść to 75 calowego TV na odległość 1-1,5m i dopiero od tego miejsca przestaję widzieć nowe szczegóły obrazu to musi być 4K. Mam też porównanie z moim monitorem komputerowym o pionowej rozdzielczości 1050 pikseli gdy ogląda się ten sam materiał różnica jest ogromna na korzyść TV. Dodam, że w ustawieniach systemu/wyświetlacza KODI odznaczyłem opcję automatycznej rozdzielczości i wybrałem bez ograniczeń. W informacji o systemie we właściwościach wyświetlacza mam info 3840x2160 60 Hz, lecz to ustawienie nie ma wpływu ani na rozdzielczość wyświetlanych filmów ani zdjęć ani - jak mi się wydaje - na jakość wyświetlania menu KODI. Nie wiem po co jest ta regulacja.

No to faktycznie jeśli pokazuje Ci w systemie 3840x2160 60 Hz to bedzie tak wyświtlać, na philipsach jest 1920x1080
 

bluray

Banned
broda,
Szachy HDR przerób na mkv, sprawdź pod medioainfo czy jest OK i będzie w wersji HDR płynnie grać z pena na TV Philips.
Oczywiście TV musi mieć HEVC.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
A czy ktoś poradził sobie z demo Szachy w hdr by płynnie obejrzeć na naszych tv? Kodi nie daje rady, MX player podobnie...

U mnie chodzi płynnie na odtwarzaczu własnym SONY a na KODI tnie się - właściwie to jest pokaz slajdów. Dzięki temu demo zobaczyłem co to jest naprawdę HDR! Olśniewające! Generalnie nowa wersja KODI działa gorzej od poprzedniej jeśli chodzi o płynność.
 
Do góry