Kodi 17 beta i problemy na ndroid tv od philipsa

Zigi

New member
Testuję kodi 17-tkę na moim 8601 i niestety od oficjalnej wersji 17 beta 4 zaczęły się problemy. Po uruchomieniu mkv jest dźwięk i napisy ale zamiast obrazu mamy piękną czerń. Co ciekawe po takim nieudanym odpaleniu filmu w Kodi "zatruty" zostaje i cały tv - nie dekodują się nawet stacje naziemne a jedynym sposobem na przywrócenie do życia jest całkowite odłączenie od zasilania (samo wyłączenie nie pomaga). Teoretycznie problem można obejść przez wyłączenie sprzętowego przetwarzania powierzchniowego mediatec ale mam wrażenie, że taka konfiguracja powoduje problemy z płynnością a i efekt "zatrucia" występuje. Ostatnia działająca poprawnie wersja to 4 na dzień przed oficjalnym pojawieniem się (nightly z 22.10). To samo dzieje się w najnowszej oficjalnej wersji beta 5. Sprawdzałem na czystej instalacji Kodi i niestety objawy identyczne.
Macie podobne objawy czy to coś u mnie?
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam.
Ja po zainstalowaniu 2 wersji zrezygnowałem ze w względu na problemy z wtyczkami. W kodi najbardziej mnie denerwuje że wejście w ustawienia telewizora wywala odtwarzanie filmu lub kanału tv. Jeżeli chodzi o problemy z telewizorem to wystarczy zostawić włączony kodi z jakąś uruchomioną wtyczką a telewizor zaczyna wariować. Dlatego nauczyłem się zawsze wyłanczać program "kodi" i po problemie.
 

Zigi

New member
Wyłażenie do menu faktycznie jest denerwujące. Natomiast z samymi wtyczkami problemów generalnie nie mam przy czym zawsze jak kończę zabawę z Kodi to zamykam je. Z tą 17-tką o której pisałem sprawa jest o tyle ciekawa, że nic to nie daje ani i wyłączenie tv z pilota. Dopiero pełne odcięcie od zasilania. Coś musieli potężnie namieszać skoro aplikacja potrafi zawiesić kodeki poza sobą. Na innych systemach Kodi od bety 4 działa ok ale na andku w moim tv niestety nie.
 

sebol2934

New member
identyczna sytuacja co u ciebie tyle, że TV pus7101

edit: team kodi wie o problemie i pracuje nad rozwiązaniem
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
A jest to gdzieś wrzucone na forum Kodi? Sam też przy okazji zbliżonego wątku coś do nich skrobnąłem ale przymierzałem się do założenia osobnego wątku. Może wystarczy monitorować już istniejący wątek :).
 

mziel

New member
Dla mnie masakrą jest gubienie ustawień i wracanie do defaulta przy każdej wywałce - mówię o skrótach, ulubionych, widocznych sekcjach itd. 17tka jeszcze się nie wywaliła ale czekam żeby zobaczyć czy tak samo się zachowa.
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
Dla mnie masakrą jest gubienie ustawień i wracanie do defaulta przy każdej wywałce - mówię o skrótach, ulubionych, widocznych sekcjach itd. 17tka jeszcze się nie wywaliła ale czekam żeby zobaczyć czy tak samo się zachowa.

Odrobinę pomóc tu może aplikacja backup z oficjalnego repozytorium dodatków Kodi. Co prawda chwilę on trwa i na codzienny sobie raczej nikt nie pozwoli ale można ręcznie raz na jakiś czas zrobić.

A obraz masz normalny czy czarny przy nowych betach?
 

mziel

New member
Odrobinę pomóc tu może aplikacja backup z oficjalnego repozytorium dodatków Kodi. Co prawda chwilę on trwa i na codzienny sobie raczej nikt nie pozwoli ale można ręcznie raz na jakiś czas zrobić.

A obraz masz normalny czy czarny przy nowych betach?

Sprawdzę ten backup - tnx.
Obraz normalny. Jedynie miałem jakiś problem z dźwiękiem w niektórych materiałach ale poklikałem i się naprawiło. I z minusów nie ma opcji sortowania "date added" - również w wersji na PC :( Ale fakt, że w 16 na TV też nie było - a na malinie jest...
 

Zigi

New member
Informacyjnie - wrzuciłem wczoraj wieczorkiem testowo aktualizację 17tki do nightly bety z 15 listopada i zadziałała już poprawnie bez czarnego obrazu.
Teraz czekam niecierpliwie na ruch ze strony Philipsa czyli aktualizację do nowszej wersji andka bo bez tego o DTS-ie na ampli z Kodi można co najwyżej pomarzyć.
 
Do góry