kodeki canopus?

panopticon

New member
witam,

dostałem pliki avi zgrane z kamery dv w formie raw, niestety nie wiem jakie kodeki należy zainstalować, aby móc odtworzyć obraz.
podobno mam użyć kodeków canopus, zainstalowałem takie, ale dalej nie ma obrazu. programy wyszukujące brakujący kodek nie rozpoznają go.

czy są różne kodeki canopus?

gdzie mogę je znaleźć? google nie pomogło :(.
 

jackpe

New member
Może czegoś nie rozumiem. Plik ma rozszerzenie avi, czy raw? Do tej pory myślałem, że raw jest terminem używanym wyłącznie w fotografii określającym tzw surowy plik.
 

panopticon

New member
ok, źle się wyraziłem, chodziło mi o zupełnie nie obrobiony materiał prosto z kamery.
pliki avi, zakodowane canopusem, nie mam kodeków by je otworzyc (obraz)
 

jackpe

New member
Nie wiem czy Ci to pomoże, ale spróbujemy:) Najlepiej otwierać te pliki programem którym były zgrywane do kompa. Możliwe, że są to pliki zrzucone za pomocą jakiegoś programu edycyjnego gdzie jako kodek wybrano canopusa. Może wrzuć gdzieś mały plik i wtedy spróbujemy Ci pomóc. Z tego co widzę to koledzy używają większości programów edycyjnych dostepnych na rynku:) Jeżeli wiesz to napisz jaką kamerą pliki były nagrywane. Używam do tej pory Sony VX2000 i pliki z kamery w postaci avi mogę edytować i otwierać w dowolnym programie.
 
Do góry