KODA Harmony 5200 czy Jamo s606

geneg

New member
Dziękuję Amra Lew - może uda się jeszcze wrócic do tematu. Co do tego, czy można komuś doradzać - wg mnie tak. Liczę, że osoby, które tu piszą znają tematykę lub po prostu kiedyś stanęły przed podobnym wyborem i mają jakieś swoje doświadczenia. Wg mnie znalazłem dobre miejsce na moje pytania. Po wycięciu tych niepotrzebnych tutaj postów najważniejsze jest chyba to, że ani jedno, ani drugie nie jest "odpustową tandetą" :) i nie ma generalnej nieprzychylności względem któregokolwiek rozwiązania. Jestem dużym chłopcem i wiem, że wybrać będę musiał sam, ale nie chcę się zdawać tylko na rady sprzedawców. Nie zawsze są uczciwi :) Dziękuję za pomoc. Chętnie przeczytam, jeśli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie i wiedzę w tym temacie.
 

tomud

New member
@geneg

Ale co chcesz aby ci polecic, ja ci moge polecic ale rownie dobrze mozesz rzucic moneta...

Na forum widac mniejwiecej na jakie firmy mozna patrzec, reszta nalezy do ciebie. Pojechac do sklepu... posluchac kilka sztuk i wybrac te ktore ci sie beda podobaly pod wzgledem dzwieku, wizualnie czy pod jakims tam innym wzgledem :) Tak samo jak maja inne modele w podobnej cenie mozesz je sobie posluchac i jak beda sie bardzie podobac to po prostu kupic i byc zadowolonym.

Jak w sklepie nie chca podlaczyc to ich olac, firma powinna sie starac aby klient cos kupil... na 100% znajdzie sie sklep gdzie mozna na spokojnie oblukac rozne zestawy.
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Zrób sobie listę tego co polecają forumowicze i co sam wybrałeś,znajdź jakiś sklep gdzie możesz odsłuchać większość tych kolumn i odsłuchuj do bólu:)Inaczej nie podejmiesz decyzji a potem możesz siedzieć i się zastanawiać czy Twój wybór bez odsłuchu był dobry.Ja bez odsłuchu bym podjął inną decyzje ale pojechałem,słuchałem ile się da i jestem zadowolony z moich Kod.Dodam,że jechałem dużo dalej niż 100km:) ale wydanie kilku tysięcy ciężko zarobionych i odkładanych długimi miesiącami złotówek w ciemno przyprawiało mnie o dreszcze:)
 

Cyborg65

New member
Witam

To jest tak z niezrozumiałych dla mnie względów, często odbierane przez pytających. Nie podałeś konkretnie znaczy nie chcesz pomóc.
Jak zajrzy do sklepu i posłucha tak jak mu się tłumaczy dopiero ma eurekę.
Zacznij tak jak wszyscy ci piszą ( no z małymi wyjątkami).Posłuchaj sobie kilu ampków na drogich głośnikach(na tanich nie usłyszysz różnic, a to że są drogie to ci w tym momencie lata i tak ich nie kupukesz) Mało że wybierzesz ampka bez problemu przy takim porównaniu , to będziesz wiedział jak tanio zejść z kolumnami żeby nie wywalić kasy w błoto.
Masz wtedy skalę porównawczą w głośnikach.
Więc znowu dobierzesz optymalne finansowo i wiesz że przynajmniej ominiesz to co drażni twój słuch.
Nie muszą być ani drogie ani jakiejś tam znanej firmy mają pasować tobie.
P:lol:zdrawiam
PS
Swoją drogą to ciekawe czy samochody to ludzie też tak kupują, napisz mu jaki on se zamówi i będzie OK
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ZUCH :)

post-13623-100003828%201234719501.jpg


...a tak na poważnie geng masz spore pomieszczenie i przy założonym wykorzystaniu będzie Ci potrzebny zestaw z mocniejszym subem i dobry amplituner.
 
Ostatnia edycja:

geneg

New member
Witam
Dzięki wszystkim za podowiedzi (kąśliwe uwagi również) :) Wczoraj podpięte zostały Onkyo538 z Koda Harmony 5200 (bez sub'a).
Dla mnie rewelacja! Tego właśnie szukałem. Być może można było dobrać coś lepszego, ale na moje potrzeby (i ucho) jest wypaśnie - pewnie do czasu, aż u kolegi nie posłucham czegoś lepszego. Nie mniej jednak do tego czasu jestem i będę bardzo zadowolonym posiadaczem w/w zestawu.
G.

PS. Gdzie mam zamieścić temat o problemie "śnieżenia" obrazu przy stacjonarnych planszach (menu gry, menu ps3, menu dvd i bd itd.) z ps3. W dziale ampli, plazm, czy ps3? Nie chciałbym tutaj robić offtopu.
 

geneg

New member
Po zakupie

Ostatecznie od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem Onkyo i zestawu Kody (wszystko podpięte do cyfrowej kablówki i ps3). Powiem krótko - rewelacja. Jestem od wielu lat fanem Depeche Mode i dzięki odsłuchowi kilku płyt w dts na nowo odkrywam ich muzę. Do filmów trochę brakuje sub'a, ale i tak jest jedwabiście. Jesienią dokupię coś do niskich tonów i mogę z czystym sumieniem polecić taki zestaw.
Pozdrawiam!
 
Do góry