KODA AV-800 czy Jamo S606

cegla66

New member
Witam,

Posiadam ampli Onkyo 608. Chcę kupić zestaw głośników 5.1 do tego ampli do 2000 z SW. Od początku nastawiałem się na JAMO S606 HCS3 + SUB210 jednak dzisiaj znajomy podsunął mi pod nos inny zestaw-KODA AV-800 F/C/S+SW-815.

Cena praktycznie taka sama.

Proszę o opinię co będzie lepsze. Używał będę głównie do PS3, Xboxa i oglądania filmów. Pokój 20m zamknięty.
 

Lexus

New member
MAsz ampli, dwa zestawy głośników powiedzmy że wybrane to nad czym tu się zastanawiać.
MArsz do sklepu odsłuchać co się bardziej podoba i po problemie.
Nie ma lepszego doradcy niż własny słuch. Pozdrawiam
 

cegla66

New member
Tu masz rację, problem w tym że ja jestem totalnie nieogarnięty w tych sprawach, moje uszy chyba nie rozróżniają co jest lepsze tym bardziej że w przypadku ceny są to zbliżone zestawy dlatego prosiłbym o opinię bardziej doświadczonych osób. Firmę Jamo kojarzę, natomiast Koda jest mi zupełnie obca. Rozglądając się po necie nie znalazłem nawet żadnej opinii na temat zestawu Kody więc wnioskuję że Jamo jest o wiele popularniejsze-ale czy lepsze?
 

Lexus

New member
Nie słyszałem głośników firmy koda, jamo owszem nawet te 606 tylko że z denonem1911 i mi się nie podobały.W sumie głupie porównanie bo słuchałem ich i Klipschów RF-52 wiadomo nie ta klasa cenowa, ale również nie ta klasa jeżeli chodzi o dzwięk ^__^
Może inaczej w tej cenie cięzko Ci będzie znaleźć lepsze kolumny niż jamo.
 

cegla66

New member
Dzięki Lexus. W kodzie przestraszyło mnie troszkę to że jest to produkt w 100% chiński, projekt też chiński, sam wygląd na zdjęciach....jak chiński. A gdzie są produkowane Jamo? Firma wiem że duńska.

A jeszcze jedna sprawa-czy warto dołożyć 400 PLN i kupić Jamo S 608 HCS 3 + SUB 210 HG
Czy może nie są warte dołożenia tych 400?
http://www.ceneo.pl/13954872
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
wiele osób już pisało że warto dopłacić do 608 , mają przede wszystkim większy głośnik basowy - 25cm vs 20 cm w 606 , jednak posłuchaj przed zakupem , Jamo ma też wielu przeciwników
 

cegla66

New member
hmm, o bas się nie martwię. Mam zamiar kupić zestaw z subem. Pytanie czy jest sens aby koleś który nie ma pojęcia o aspektach dzwiękowych sprzętu grającego i jest totalnym nowicjuszem wykładał więcej kasy niż na S606
 

Lexus

New member
Ja ci powiem tak.
Po pierwsze te 400 złotych dołóż ale do suba sub-250. 210 to kicha :)
Po drugie napisz pw do blackninja ceny znakomite jak i fachowa obsługa.Ja byłem bardzo zadowolony.
 
Do góry