KODA AV 505X czy DENON AVR-1306

herrgawron

New member
Witam!
Prosze o rade. Chcialbym zakupic amplituner, ale nie moge na niego wydac zbyt duzo siana (zreszta i tak nie mam dobrych warunkow do słuchania - pokoj 16m^2
icon9.gif
) Posiadam 5 glosnikow Tonsila (2x100W,1x40W i 2x20W) i DVD Samsung P355, chcialbym ogladac filmy jak i sluchac muzy (ale takiej nie wymagajacej dobrych basow, glownie jazzu). Zastanawialem sie nad amplitunerem KODA AV 505X (ok 1100zl, http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=5&podkat=11#x), ale jest on dosc podejrzanie tani i w zwiazku z tym nie wiem czy dobry, poza tym to 'czwarty od dolu' model tej firmy, czyli juz z takich lepszych.Znajomy natomiast poleca mi DENONa AVR-1306 (ok1050zl; http://www.top-audio.pl/denon_amplitunery_av_amplituner_av_avr_1306.html), to najtanszy model (chyba?), ale moze porzadniejszy? Czytalem troche opinie i ponoc ta KODA ma jakies trzaski (choc to ponoc nie regula).
Co mam wybrac?? Pomozecie?? A moze powinienem rozwazyc jeszcze jakis inny model i marke?
Dzieki z gory za pomoc, pozdro, Gawron
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pierwszy amplituner z twojego posta woła o pomstę do nieba, to sieczka jakich mało i późniejszy problem serwisowy. Dużo rozsądniej zrobisz rozglądając się w znanych Markach jak:
Yamaha RXV-459
Yamaha RXV-357
Denon AVR-1306
Harman AVR-130
Marantz SR-4600
Onkyo TX-SR 303
Onkyo TX-SR 503
Reszta to już kwestia twoich upodobań co do muzyki.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
do blackninjach firm...?
wiekszosc branzowych pism audioivdeo ocenia ampl. firmy Koda bardzo dobrze w tym przedziale cenowym.
Czyzby rola w tym przypadku wziela niepisana umowa ze sprzetem bardziej znanych firm...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jedyne problemy w historii firmy ze sprzetem - miałem ze sprzętm Koda- miałem trzy sprawy w sądzie .
Więc nie mnie również nie nastraja optymistycznie. Po tych doswiadczeniach dałem sobie spokój -z firmą Koda.
Inne firmy nie przynosiły juz niespodzianek in minus.
Dwa tygodnie temu sprzedawałem Ampli JVC - po 6999 zł
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=22_35&products_id=166
Jakość przebijała popularne modele firm
http://www.jvc.pl/product.php?id=RX-DP20VBKE&catid=100005
Cena oficjalna na dziś 12.999 zł


  • [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Stereo: 130W x 2, 8 omy przy 1kHz, z 0.8% THD; Surround: 130W x 7, 8 omów przy 1kHz, z 0.8% THD
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Przetwornik CC (7.1 kanałów)
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]THX Ultra2 (Cinema/Music)/THX Surround EX
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Texas Instruments 32-bit/64-bit Floating-Point DSP
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Wbudowane dekodery Dolby Digital EX/Dolby Digital/DTS/DTS-ES (Discrete6.1/Matrix6.1)/DTS NEO:6 [/FONT]
  • [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]DTS 96/24[/FONT]
  • [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Dolby Pro Logic II
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Zewnętrzne wejścia 7.1-kanałów
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Układ niskich szumów ZIST (Zero Interference Audio Signal Transmission)
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kompatybilny z wielokanałowym dźwiękiem audio z DVD (5.1-kanałowe wejścia)
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]DAP dla wielokanałowych cyfrowych źródeł dźwięku
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Przetwornik video
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Przetwornik Precision Downmix
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Przetwornik P.E.M. D.D. (192kHz/24-bity, 7.1 kanałów)[/FONT]
fima ma też osiągnięcia i bardzo poszukiwany jest model
http://www.jvc.pl/product.php?id=RX-D701SE&catid=100005

dot.gif

dot.gif
dot.gif

[Wersja do druku]
103565_rx-d701s_e.jpg
dot.gif

greyborder-top-l.gif
dot.gif

nominowany do nagrody EISA
pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
drosophilia, za bardzo nie rozumiem twojej wypowiedzi, podejrzewam, że zdiwił Cię mój atak na firmę która istnieje jako renomowany producent tylko w polsce :)
Co do czasopism, to prawda jaką przekazują zależy od ilości wykupionych reklam w numerze, jak masz zasobny portfel to wylansujesz sobie amplituner ze swoją nazwą.
O sprzęcie tej firmy dużo napisali właściciele kin domowych z tym logiem, na forum strony firmowej czyli http://www.polpak.com.pl/pl/index.php niestety jak widzisz forum znikło, za dużo sprzęt pochlebnych opinii nie miał i forumowa prawda przeszkadzała w sprzedaży :)
 

herrgawron

New member
dzieki za opinie

do blackninja
Dzieki za cynk stary, dales mi co nieco do myslenia. Na stronce polpak'a rzeczywiscie nie ma forum, a opinie pod poszczegolnymi modelami mogl wlasciwie dodac kazdy (chocby producent/dystrybutor).
Pomysle chyba o tym Denonie AVR-1306.
Pozdrawiam, Gawron
 

deoc

New member
Proponuje kupic na allegro DENONA AVR-1706 - ja 3m-ce temu zaplacilem 1050zl z DOWOZEM do Czestochowy... a co do KODY to mam glosniki model 702 - graja znosnie - a kupilem je bo byly 3-drozne za w miare kase... ;) Teraz przymierzam sie do sub'a jakiegos - tak do 800zl :/
A co do Ampa to polecam - gra naprawde dobrze... - sprawdzalem przed zakupem z innymi (m.in YMAHA 457 i bardziej mi przypadl DENON - do kina super)
 

grygiel

New member
A może yamaha RXV 757 z tych "tańszych" to bardzo dobry model a staniały ostatnio .
 
Ostatnia edycja:

Prince

New member
av505X

Witam

poczytałem posty i muszę przyznać że nie zgadzam się z nimi, gdyż mam ampli KODA 505x razem z odtwarzaczem i zestawem kolumn av702.

dźwięk z 505x jest rewelacyjny - mam porównanie z rxv657 i chyba głuchy stwierdzi że gra lepiej.
a co do problemów kiedyś z dvd yamaha wydeptalem ścieżkę do serwisu, zamienili mi w sklepie na denona - i po roku rozsypał się - koda jak dotąd trzyma się dzielnie od ponad pół roku (żebym nie zapeszył :D

a to że sklepy lansują swoj produkt to normalka tak wiec opinie e-sklepów itd... są nic nie warte
sprzedaja to co maja na półce albo na co dostają od producenta lepsze rabaty i wciskają ciemnotę biednemu narodowi....

jak chcesz coś kupić trzeba samemu posłuchać a nie czytać
bo to ze komus podobają się blondynki nie znaczy że mi też muszą....
 

arosek22

New member
jak chcesz coś kupić trzeba samemu posłuchać a nie czytać
bo to ze komus podobają się blondynki nie znaczy że mi też muszą....[/quote]

i po co ta krytyka sklepów e-cośtam. przykładem jest nasz KIKI, który co prawda wyraża własne opinie i możliwe że bardziej promuje jedne marki od innych, ale swoje racje zawsze potwierdza opinią osób trzecich, które np uczestniczą w pokazach i testach. Oprócz tego jest jak dla mnie przykład sprzedawcy prawie idealnego - odpowie na każde pytanie, toleruje upierdliwość (nawet jak nic nie kupisz), doradzi :)

Nie generalizujmy rynku - są sklepy i sklepy, a tak na marginesie - kupujac jakikolwiek sprzet na pewno radziłeś sie kogoś, czytałeś prase, badź korzystałeś z innego źródła informacji - bo chyba własne uszy nie były jedynym wyznacznikiem zakupu tego a nie innego sprzetu.

Pozdrawiam
 
Do góry