Kocham efekt teatru

blaca

New member
Panowie i panie wczoraj byłem u kolegi widziałem filmy blue ray i szczeka mi opadła jak zobaczyłem je w tzw efekcie teatru. Zakochałem sie w tym efekcie. Mój tv nie ma 100 hz i tego efektu i chce go sprzedac na tv właśnie z tym efektem. Co musi mieć napisane telewizor w swoich specyfikacjach by miec ten efekt?
 

sebbart

New member
Panowie i panie wczoraj byłem u kolegi widziałem filmy blue ray i szczeka mi opadła jak zobaczyłem je w tzw efekcie teatru. Zakochałem sie w tym efekcie. Mój tv nie ma 100 hz i tego efektu i chce go sprzedac na tv właśnie z tym efektem. Co musi mieć napisane telewizor w swoich specyfikacjach by miec ten efekt?
Na obudowie z tyłu powinno być napisane "Certyfikowane przez teatr telewizji" . Sprawdź też pilota, tam musi być znaczek pokazujący "Broadway Theater New York" . Trudno to nie zauważyć.
 

blaca

New member
Na obudowie z tyłu powinno być napisane "Certyfikowane przez teatr telewizji" . Sprawdź też pilota, tam musi być znaczek pokazujący "Broadway Theater New York" . Trudno to nie zauważyć.

A super dzieki za info naprawde mi pomogłeś he he Dobra bez żartów czy opcja w telewizorze 100hz z Trumotion jest odpowiedzialna za "efekt teatru" i głebie obrazu.
 

don111

Banned
poważnie piszesz czy sobie jaja robisz ? na jakim tv ten efekt widziałeś i skąd wiesz że to był właśnie ten "efekt", po czym poznałeś ? :)
efekt teatru dobrze wygląda np na programach "na żywo" i w filmach typu "REC", normalnie to razi nienaturalnością ruchu
 

Przemek_PC

New member
Theater to kino w tłumaczeniu na polski i jeżeli o efekcie kinowym słyszałem to o efekcie teatralnym pierwsze słyszę. A jeśli chodzi o efekt kinowy to 24 kl/sek. progresywne skanowanie i odpowiednia korekcja barwna i gamma. Efekt to NIEPŁYNNY obraz przy szybkich ruchach obiektów czy kamery czyli coś zupełnie odwrotnego niż nadzwyczajna płynność efektów typu Truemotion, 100Hz i innych gadżetów. Może opisz KONKRETNIE co cię tak zauroczyło, będzie łatwiej coś doradzić.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
blaca ... raczej nie ma czegoś takiego. Jest takie "coś", nienaturalnie wyostrzony i czysty obraz. Dość subiektywne odczucie.
Kup taki sam TV na jakim to widziałeś, ale zapewne także to zależy od źródła.
Większość ludzi to drażni (jeśli myślimy o tym samym).
 

arcu

New member
No wlasnie, zdefiniujmy efekt teatralny.
Kazdy jak piszę, ze widzi obraz teatralny, lub "teatr telewizji" i go to wkurza, ja w ogole nie wiem o co chodzi... ;/
 

blaca

New member
Film blue ray , który był puszczony z ps3 był bardzo ostry, zero zabkowania przy szybkich i wolnych scenach. Obraz był bardzo gładki bez jakichkolwiek szumów i ruchy postaci byłe tak płynne jak nie wiem co. Wygladały jak by zaraz miały z ekranu wypaść. Była jak by to powiedziec ogromna głebia w tym obrazie. Widziałem telewizory w sklepach i takiego efektu nie widziałem nigdy. Obraz w tych filmach u kumpla był dość szybki zero zniekształceń. Płynność ruchu i postaci mnie przygniotła. Ja mam praktycznie tesn sam telewizor co kumpel tylko bez 100 hz i trumotion. W porównaniu z tym co zobaczyłem u kumpla mój telewizor full hd i obraz jaki pokazuje na blue ray to padaka.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Moim zdaniem, to co widziałeś to był bardzo dobry obraz (przynajmniej dla Ciebie) i nie jest to jakiś zdefiniowany "efekt teatralny". Zapewne w instrukcji nic na ten temat nie jest napisane. Podejrzewam, że istnieje wiele takich TV. Wydaje mi się, że ważne jest także źródło tego obrazu a nie tylko sam TV.
W wielu miejscach (tutaj także) pojawiają się opisy "efektu teatralnego" czy "efektu teatru" i w większości widzów to drażni. Odpowiadają za to wszelkie ulepszacze obrazu.
 

sebbart

New member
I odrazu mówie, że mi sie to bardzo podoba i nie wyobrażam sobie kupić tv, w którym tego nie bedzie.
Truemotion, Motion Plus i inne cuda na kiju nadają się wyłącznie do oglądania sportu czy kanałow telewizyjnych. Ale podobno ktoś powiedział, że o gustach się nie dyskutuje. Skoro lubisz oglądać np. "Mission impossible" w wersji "Opery mydlanej", to z pewnością nie należysz do fanów prawdziwego kina :smile: Wolałbym już obejrzeć to na CRT. Moim zdaniem zachłysnąłeś się czymś co zobaczyłeś pierwszy raz w życiu, ale po pewnym czasie Ci to minie i wrócisz do prawdziwego kina:D
 

salata

Member
Każdemu wg potrzeb. Mi ten efekt nie przeszkadza bardzo. Jednak co zaobserwowałem na LCD philipsa 76coś tam, to ze motion plus nie wyrabiał i widać były spadki płynności. po wyłączeniu tego efektu film w FullHD wrócił do swoich 24 klatek i nabrał dynamiki.
Niestety ten efekt jej bardzo szkodzi i w kinie akcji jest nie do zaakceptowania.

Tapnięte z Galaxy II
Pozdrawiam
Marcin
 
Do góry