Kobieta prosi o pomoc!

ida666

New member
Witam serdecznie :)

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem wymiany telewizora.
Niestety, jak na prawdziwą kobietę przystało nie mam zielonego pojęcia czym należy kierować się przy wyborze tv.
Po pierwsze nie wiem czy LCD czy plazma.
Po drugie, jak duży ma być ten telewizor.
Oglądałam w sklepie mnóstwo telewizorów, ale czym jest więcej tym trudniej cokolwiek wybrać.

Pokój ma 25m2, jest dosyć słoneczny, telewizja będzie oglądana z ok. 2,5 do 4 metrów. Do telewizora będzie podłączona cyfra i dvd. Cena nie jest istotna.
Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Ps. Forum prześledziłam i moje zapytanie wynika nie z lenistwa a z niewiedzy co oznaczają te wszystkie parametry, cyferki itd. Nawet nie wiem jak duży powien być tv :)
 

pmcomp

New member
Potwierdzam, ten ( http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-LX508D/index.html ) TV bedzie OK. To, że dostał EISA'ę jest najmniej istotne. Widziałem go na własne oczy na targach IFA tydzień temu, świeci fantastycznie.
Prosty, wręcz ascetyczny design, czarne obramowanie na "fortepian". Być może będzie miał dla Ciebie mała wadę: nie ma wbudowanych głośników (doczytałem że głosniki montowane po bokach wystepują jako opcja).

Ma zintegrowany cyfrowy tuner DVB-T, tylko jie wiadomo czy MPEG-2 czy MPEG-4). Full wyposażony w wejścia.

Cena w Polsce podobno ok. 22 tys (złodziejska cena), w Europie podobno ok. 4500 EUR (ccytuję za info ze stoiska Pioneera na IFA). Powinien być dostepny już teraz we wrześniu.

PS. na teraz zapomnij o LCD, one będą dobrze świecić gdzieś dopiero za rok.

Pozdrawiam
 

ida666

New member
Dziękuję za odzew :)
A jeżeli miałby być to LCD to jaki ?
I ile cali?
A co z tym wypalaniem się plazmy? Można się tym zniechęcić?
 

Saitou

New member
ida666 napisał:
A jeżeli miałby być to LCD to jaki ?
I ile cali?
A co z tym wypalaniem się plazmy? Można się tym zniechęcić?

Wypalanie sie plazmy juz raczej przeszlo do historii, zwlaszcza przy normalnym urzytkowaniu.

Wedle mej wiedzy
Przy odleglosci ~3m i ogladaniu dvd/cyfry to LCD 42" beda odpowiednie, wiekszy raczej meczyl by oczy.
Jesli LCD to jakis 100Hz np Sharpa JVC lub Sony, nie musi byc Full HD
 

Tomasz93

Member
Jesli LCD to proponuje Philipsa 42PFL9900D/10 albo 42PFL9632D/10 badz tez tegorocznego zdobywce nagrody EISA 42PFL9732D/10. Nie bede tu rozpisywac sie dlaczego akurat te telewizory, bowiem duzo by pisac. Proponuje poszperac w sieci.
 

phmizar

New member
Plazma Piooniera i to 50 ". Poproś Kikiego o prezentację i wybierzesz sobie to co dla Ciebie najlepsze. Poza tym Kiki to fajny facet jest (tak sądzę);)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesli kasa nie gra roli - to do Twoich progów powinny zawitać na prezentację:
Pioneer - 508 XD lub Ful HD - za 20.000 zł
46 Sharp HD1
58 HD Ila JVC
=====================
Co to znaczy ?
tyle że to najlepsi przedstawiciele techologii na rynku.

Jesli obowiasz się wielkosci z sygnał SD jest słaby - to :
Pioneer 428 XD
JVC 42 V 80 - pierwszy full hd 100 Hz
Panasonic 42 Py 700

sprawdź
pozdrawiam
 

Tomasz93

Member
kiki napisał:
Co to znaczy ?
tyle że to najlepsi przedstawiciele techologii na rynku.

O ile moge zgodzic sie co do Pioneera to w przypadku Sharpa i JVC nie powiedzialbym tak kategorycznie, ze to "najlepsi przedstawiciele technologii", a raczej, ze jedni z kilku najlepszych. A co za tym idze, powinismy wiedziec, ze sa jeszcze inni przedstawiciele, ktorzy zasluguja na uwage. Rozumiem, ze sprzedajesz produkty tych firm i w wiekszosci przypadkow bedziesz zawsze je doradzal, ale swiat LCD nie konczy sie na Sharpie lub JVC. Niemniej, ostatecznie, masz prawo tak sadzic.

A zatem Ida666, zgodnie z tym, co napisal Kiki, sprawdz i przekonaj sie sama.
 
Do góry