Kmera Samsung HMX-T10 -długie czekanie włączanie

Przemek 2

New member
Otwieram LCD tej kamery HMX-T10 i muszę czekać około 5min:-|. na jej uruchomienie. W instrukcji nie mogę dojść jak to zmienić.
Z góry dziękuje za pomoc i pzdrawiam.:-|
 

sei

New member
To nie jest normalne :-? Ta kamera uruchamia się w 3-4sek. Po otwarciu wyświetlacza pokazuje się na nim cokolwiek? (jakiś komunikat etc.) Karta sprawna i po "formacie"? Jeśli tak to tylko reklamacja :(
Szkoda bo uważam, że to bardzo udany model i w swojej cenie nie ma konkurenta :neutral:
 

sei

New member
Jako, że w jednym z wątków kol. Gucio50 sugeruje mi bezmyślność w odpowiedzi na pytanie spieszę wyjaśnić, że ja (w przeciwieństwie do Ciebie kol. Guciu) posiadam tę kamerę (i nie tylko tę :p). Posiadam też uszkodzoną kartę SDHC 16GB (uszkodziłem ją sam "mechanicznie", podczas wyjmowania z blistra po prostu częściowo rozwarstwiła się obudowa i jak widać połączenia wewnątrz również zostały naruszone:???:). Po włożeniu jej do tego Samsunga kamera "głupieje". Po włączeniu (otwarciu wyświetlacza) zgłasza gotowość do pracy lecz po naciśnięciu przycisku nagrywania nic się nie dzieje. Dopiero po ok. minucie zgłasza komunikat o uszkodzonej karcie.
Nie twierdzę, że u Przemka jest identyczna sytuacja jak u mnie ale chciałbym to wyeliminować zanim pobiegnie do serwisu z kamerą.

Nie wiem kol. Guciu czy masz jakiś "układ" z serwisami, że nader często odsyłasz do nich ludzi nawet z banalnymi problemami (że nie wspomnę o wątku na tym forum w którym odsyłałeś gościa do serwisu z kamerą podczas gdy problem był iście programowy, prawie powszechnie znany dla użytkowników Twojego "oczka" - czyli Pinnacla.
 

Przemek 2

New member
Masz gwarancję?
To na co czekasz, aż się skończy jej termin.

Oddaj kamerę do serwisu.:grin:

To nie jest normalne :-? Ta kamera uruchamia się w 3-4sek. Po otwarciu wyświetlacza pokazuje się na nim cokolwiek? (jakiś komunikat etc.) Karta sprawna i po "formacie"? Jeśli tak to tylko reklamacja :(
Szkoda bo uważam, że to bardzo udany model i w swojej cenie nie ma konkurenta :neutral:

Po tym czasie na ekranie LCD jest ok.(menu kamery. odtwarzanie,info.naładowaniu ładowarki itp.)
W tym czasie 5m mogę włączać/wył. po kilku sek.
 

Przemek 2

New member
Po tym czasie na ekranie LCD jest ok.(menu kamery. odtwarzanie,info.naładowaniu ładowarki itp.)
W tym czasie 5m mogę włączać/wył. po kilku sek.

W czasie tego czekania-włączania z tłu tej kamery świecą się jednocześnie obie diody(nag./odtważania) Czy to jest normalne?Karta good ram sd 4G. sprawna.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
W czasie tego czekania-włączania z tłu tej kamery świecą się jednocześnie obie diody(nag./odtważania) Czy to jest normalne?Karta good ram sd 4G. sprawna.

Włącz kamerę, wyjmij kartę i ponownie włącz.
Jak nadal będzie źle, pędź jak najszybciej do serwisu.

Nie wiem, ale takie utrudnione właczanie moze Ci coś jszcze uszkodzić.
Nie czekaj, aż zepsuje się coś naprawdę kosztownego, czego Ci nie życzę. :cry:
 
Ostatnia edycja:

Przemek 2

New member
Jako, że w jednym z wątków kol. Gucio50 sugeruje mi bezmyślność w odpowiedzi na pytanie spieszę wyjaśnić, że ja (w przeciwieństwie do Ciebie kol. Guciu) posiadam tę kamerę (i nie tylko tę :p). Posiadam też uszkodzoną kartę SDHC 16GB (uszkodziłem ją sam "mechanicznie", podczas wyjmowania z blistra po prostu częściowo rozwarstwiła się obudowa i jak widać połączenia wewnątrz również zostały naruszone:???:). Po włożeniu jej do tego Samsunga kamera "głupieje". Po włączeniu (otwarciu wyświetlacza) zgłasza gotowość do pracy lecz po naciśnięciu przycisku nagrywania nic się nie dzieje. Dopiero po ok. minucie zgłasza komunikat o uszkodzonej karcie.
Nie twierdzę, że u Przemka jest identyczna sytuacja jak u mnie ale chciałbym to wyeliminować zanim pobiegnie do serwisu z kamerą.

Nie wiem kol. Guciu czy masz jakiś "układ" z serwisami, że nader często odsyłasz do nich ludzi nawet z banalnymi problemami (że nie wspomnę o wątku na tym forum w którym odsyłałeś gościa do serwisu z kamerą podczas gdy problem był iście programowy, prawie powszechnie znany dla użytkowników Twojego "oczka" - czyli Pinnacla.

Witam:-|
Tak ja też uważam,że ta kamera HMX-T10 jest dobra:) w tej cenie nie ma sobie równych.
A z pomocy serwisu chciałbym ostatecznie skorzystać,być może jest to sprawa banalna.
To czekanie na jej uruchomienie(ok.5m) nie jest wielkim problemem, aczkolwiek jest to denerwujące.:???:
Jeśli chodzi o kartę po sformatowaniu po(wyciąg./wkład.) karta jest ok.Słyszałem,że ma slot(wejście)na kartę jest dosyć czuły.trzeba tu uważać.
Pozdrawiam.
 

Przemek 2

New member
To nie jest normalne :-? Ta kamera uruchamia się w 3-4sek. Po otwarciu wyświetlacza pokazuje się na nim cokolwiek? (jakiś komunikat etc.) Karta sprawna i po "formacie"? Jeśli tak to tylko reklamacja :(
Szkoda bo uważam, że to bardzo udany model i w swojej cenie nie ma konkurenta :neutral:

Witam Pana.
Dowiedziałem się, że trzeba wrócić do ustawień fabrycznych i coś tam zmienić w ustawieniach.
Wracam do tych ustawień i robię wszystko jak w instrukcji pokazane.Jest ok. szybko się uruchamia
3-4 sek.jest tak w czasie 20 min.Potem jednak jak wyłączę na choćby godzinę wraca problem:??
Co tam trzeba zmienić w ustawieniach:??
Proszę o pomoc jeśli to możliwe i pozdrawiam.
 
Do góry