Klub książki Jane Austen (The Jane Austen book club)

Status
Zamknięty.

dnc

Moderator
VIP
janeauten 023.jpg


Platforma multimedialna klasy PC:
CPU: AMD Athlon 64 X2 5200
RAM: 4GB
GPU: Asus 9600GSO (DVI-HDMI HDCP)
Napęd BD: LiteOn DH-4O1S
System: Windows XP SP3
Program odtwarzający: Cyberlink Power DVD 9
DSP: Yamaha RX-V650 (SPDIF)
TV: Panasonic 42PV60 (włączony tryb kinowy)

Film
Video: MPEG4 AVC HD 1080p,
Audio: DD THD 5.1 ENG, DD 5.1 PL I inne.
Napisy: PL I inne.
Menu filmu: ENG.

Materiały dodatkowe
Video: MPEG2 SD upscaling.
Audio: DD 2.0.
Napisy: ENG, NL.

Czas trwania: 105 min.
Format obraz: 1,78:1.

Zawartość opakowania: płyta BD, materiały reklamowe
Zawartość płyty: film właściwy (HD), materiały z produkcji (SD upscaling), trailery.
Produkcja: Sony Pictures 2007

Płyta dostarczona dzięki uprzejmości sklepu



Recenzja:
Książki Jane Austen mają swoich zwolenników, ale i zażartych przeciwników (w tym i mnie, ale to już inna historia). Jednak warto się zmierzyć z tak nietypowym zadaniem. Oto bowiem 5 przyjaciółek i jeden poznany facet będzie się zbierać raz w miesiącu, przez kolejnych 6 by wspólnie omówić 6 najbardziej znanych i cenionych powieść Austen. Od „Dumy i uprzedzenia” aż po „Rozważną i romantyczną”. Każda książka to kolejny powód do sporów o życie, miłość, o mężczyznach i kobietach. Każda przeczytana strona to powód do radości, ale i do smutku. Oto bowiem każda z kobiet ma swoje życie. Pełne rozmaitych, niecodziennych i czasami smutnych zdarzeń. O ironio, jak w książkach Austen. Choć od ich napisania upłynęła już ponad 100 lat nadal są świeżym spojrzeniem na związki międzyludzkie.
Jak już wspomniałem powyżej, nie jestem fanem twórczości Austen. Co, jak widać, nie powstrzymało mnie od zobaczenia tego filmu. I przyznam, że nie jestem zawiedziony. Miło się go ogląda. Nie jest głupiutką komedią dla blondynek, ale pewnym, może nie końca oczywistym, spojrzeniem na życie ludzi. Za parawanem książek, dzieją się ludzkie tragedie (rozstania, rozwody), ale i rzeczy pozytywne (nowa miłość). Jeśli ktoś lubi komedie ambitniejsze o lekkim zabarwieniu psychologicznym, to ta będzie jak znalazł.

Podsumowanie:
Edycja BD tego filmu zasmuca. To kolejny film, na jaki trafiłem, który jest bardzo kiepsko przygotowany. Poczynając od braku tłumaczenia okładek płyty, na braku polskich napisów do materiałów dodatkowych. Mamy, i owszem, napisy, ale po holendersku, co akurat mnie niespecjalnie przekonało.
Nie można mieć natomiast zarzutów do jakości filmu. Wysoka jakość obrazu. Duża szczegółowość, zwłaszcza, że wiele ujęć było robionych w jasnym planie. Spora liczba zbliżeń twarzy aktorów. W końcu to film o życiu ludzi. Widać, co chyba nie jest dobre, każdą zmarszczkę aktorek. Dźwięk jest płaski. Brak jest, co zrozumiałe, spektakularnych efektów przestrzennych. Odgłosy miasta są tłem tego, co dzieje się na ekranie niż wartością samą w sobie. Ale też to co ma być słyszalne, słyszalne jest.
Generalnie mogę polecić ten film kobietom. Powinny być zadowolone po jego obejrzeniu. Intryga, miłość – głownie opisywane podczas wspólnych spotkań głównych bohaterów. Film powinien się podobać zwłaszcza fanom książek Jane Austen. Pewnie wielu marzy o takim klubie lub już ma wiernych przyjaciół, z którymi może pogadać o nich. Zatem, do dzieła.

Moja ocena:
Ogólna wydania: 6/10
Jakość obrazu: 9/10
Jakość dźwięku: 7/10

Wzorzec ocen (oceny końcowe nie sumują się, ani nie jest to średnia):
10 – perfekcyjny
9 – idealny
8-7 – bardzo dobry
6-5 – dobry
4-3 – dostateczny
2-1 – poprawny
0 – tragedia

janeauten 022.jpg


janeauten 002.jpg


janeauten 010.jpg


janeauten 011.jpg


janeauten 013.jpg


janeauten 014.jpg


janeauten 016.jpg


janeauten 018.jpg


janeauten 021.jpg
 
Status
Zamknięty.
Do góry