Kłopot z zakupem suba

ryba3377

New member
Witam,jak w tytule borykam się z wyborem suba. Niech ktoś coś poleci. Pomieszczenie około 25 m Yamaha 663 głośniki Magnat Quantum seria 5.
Subik głównie do kina, ale czasem jak słucham muzy cichutko, chciałbym aby subik pomagał troszkę moim frontowym głośnikom (a nie wprowadzał zamęt). Budżet do 1500. Mam kilka typów:
Mission M3AS (najbardziej mi zależy na Waszej opini o tym subie)
KEF PSW1000.2 (mam nadzieje że nie za słaby)
Kef PSW2500
DALI CONCEPT BASIS
Magnat Quantum 630 ( chyba do muzy nie bardzo się nadaje)
Jamo E7 ( dużo dobrego słyszałem ale boję się głośnego trafo)
Mam jeszcze pytanie.Sub prawdopodobnie będzie stał około 20-30 cm od ściany, z prawej strony w odległości kilku centymetrów jest stolik od sprzętu a z lewej będzie stała kolumna frontowa(czyli sub będzie dość ciasno przylegał do sprzętu)czy więc głośnik zamontowany od spodu to dobre rozwiązanie? Czy taki sub nie potrzebuje przestrzeni, a ja powinienem skupić się na subach z membraną od frontu(np. Jamo e7), jak to jest?
Podpowiedzcie proszę zakup którego suba powinienem brać pod uwagę. Jeśi ktoś ma ciekawą propozycję nie z mojej listy to też z chęcią mu się przyjrzę.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Do:ryba 3377

Witaj! Widzę,że mamy wiele wspólnego,tzn.pomieszczenie 25m kw.,kolumny frontowe z głośnikami aluminiowymi i sub.MISSION(no,jeszcze nie masz,ale może...)Ja mam model 7AS1 i kolumny ALR Jordan Entry 5M.Subik niewielki,ale schodzi do 28Hz,ma obuduwę zamknietą i głośnik od frontu.Kolumny z metalową membraną są bardzo szybkie,dlatego sub z bass-reflex raczej się nie nadaje,będzie zbyt wolny.W kinie, to nie ma znaczenia,ale w muzyce jest bardzo ważne.Ja testowałem wiele subików,ale to było 10lat temu!:) Jednak w tej dziedzinie nic się nie zmieniło.Swoich głośników jeszcze długo nie zmienię.Także,musisz te subwoofery po kolei przytaskać do domu i przetestować w swoich warunkach.Pamętaj, jest jedna zasada,dobry bas nie "bucy" tylko nisko schodzi i szybko wybrzmiewa.Twoje kolumny kosztowały jakieś 2500zł (chyba nie pomyliłem zestawów),więc subik (zamknięty! zaufaj mi)za 2000zł załatwi sprawę.
 

ryba3377

New member
Komplet w MM kosztuje ponad 3500tyś (fronty to 507;)oczywiście mam z innego źródła) i jestem bardzo zadowolony. No właśnie, do tych szybkich kolumn, wiem że może być ciężko znalezienie równie szybkiego suba w rozsądnych pieniądzach. Czy może Jamo e7 kiedyś kosztował naprawdę spore pieniądze(o ile pamiętam to sub roku 2005/2006 nagrodzony przez Eisa) no i teraz można go wyrwać za około 1200. Tylko czy się nada? A może Kef 2500?
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Sorry pomyliło mi się z audiostereo tudzież z matt007 , gratuluje kolumienek są świetne. Ku przestrodze łatwo zwalić wysokotonowy. Problem miałem ja i matt. pozdrawiam
 

ryba3377

New member
skoro masz też magnata, to może polecisz jakiś fajny sub nadający się do tych kolumn? Dzisiaj ktoś mi powiedział żebym wziął pod uwagę:
CANTON'a AS 85 - podobno szybki basik i ma też aluminiową membranę;)(tylko nie wiem czy akurat subowi to służy) kto miał do czynienia z tym cantonem. Ewentualne niech ktoś coś poleci!!! Proszę. Chce coś kupić przed świętami zanim kasa mi się rozejdzie:confused:.
Blackninja czemu milczysz. Bardzo potrzebuję jakiejś fachowej rady:roll:
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Pokój wielkości twojego- kino u mnie do muzy to 80/20% miałem JBL e-150 (2 dni) ale przy moich magach 709 nie było go słychać, wymieniłem na es250 (piszą moc 400 rms) i mogę z czystym sumieniem polecić go do kina, nie do muzyki , jest średnio szybki/ potrafi przyłożyć w klatę a sąsiadom pomasować stopy. Nie wiem jak zachowuje się Canton ale moc ma porónywalną do jbl e-150 a jak dla mnie to było za mało( Niech moc bedzie z wami)
 
Do góry