Kłopot z dekoderem

roofoos

New member
Witam

To mój pierwszy post, więc proszę wybaczyć wszelkie błędy :)

Sprawa jest trochę skomplikowana :) Ostatnio moi rodzice postanowili zaszaleć i kupili telewizor Samsung 32 cale LCD (z LED), podpisali umowę z cyfrą+ i mamy dekoder Pace 500gb i kupili kino domowe Samsunga. No i sprawa wygląda tak, że w telewizorze są 4 wejścia HDMI, w dekoderze jedno wyjście HDMI i w kinie domowym jedno wyjście HDMI. Naiwny myślałem, że wystarczy połączyć dekoder z jednym wejściem w telewizorze, kino z drugim wejściem w telewizorze i będę mógł oglądać HBO na głośnikach 5.1 :) No, ale się okazuje, że nie ma tak łatwo. I tu jest moje pytanie: czy jeśli kupię splitter HDMI i podłączę do niego dekoder i kino domowe i potem to do telewizora, to będę mógł się cieszyć HBO na 5.1?

Proszę o wyrozumiałość :)
 

czarga

New member
W celu uzyskania dźwięku 5.1 należy dekoder połączyć z kinem kablem optycznym, jeżeli dekoder ma wyjście optyczne, a kino wejście optyczne.
Inną możliwością może być połączenie tv z kinem kablem optycznym, ale pod warunkiem, że dekoder wysyła dżwięk 5.1 przez hdmi, a telewizor przesyła taki dźwięk po optyku z zewnętrznego źródła.
Niestety nie podałeś modelu tv i kina.
 
Do góry